Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen világképet tartanak...

Milyen világképet tartanak ideálisnak a vegetáriánusok?

Figyelt kérdés

Hogy néz ki az a világ a vegetáriánusok szerint, ahol az ember nem fogyaszt húst?

Én így képzelem el.

Az emberek nem esznek húst. Vegyük például a csirkéket. Mivel az ember nem fogyasztja a húsát, így nem fűződik érdeke ahhoz, hogy szabályozottan szaporítsa őket, vagy hogy otthon tartsa őket. Minimális lenne azon egyedek száma, melyek házi kedvencként élnek, mint mondjuk egy hörcsög. (Persze idővel lehet hogy megnőne az igény a háziállatként való tyúktartásra is)

Szóval a csirkék száma minimálisra korlátozódna, vagy pedig természetes környezetben (nem tudom csirkék esetében ez mit jelent, mert még csak olyan csirkét láttam, akit tenyésztenek) élnének és szaporodnának. Hol történne ez? Rezervátumokban? Vagy a városok utcáin kóborolnának? Erdőben ugye nem élnének meg más erdei, ragadozó állatok miatt. Hol élhetne egy csirke teljes biztonságban, harmóniában úgy, hogy életét legteljesebben élje meg? Mivel táplálkozna, ha magára lenne utalva? És kérdés, meddig maradna fenn a faj ilyen körülmények között? Ugyanez vonatkozik a birkára, a tehénre stb. Hogy él magára hagyva egy olyan állat, amely évezredeken keresztül hozzászokott ahhoz, hogy gondoskodnak róla?

Vagy a vegetáriánusok szerint elérhető lenne egy édeni állapot, melyben ember és állat teljes harmóniában él egymással? Az állatokat nem veszélyezteti sem az ember, sem a környezeti ártalmak, a civilizált világ káros hatásai (járművek, városokban élelem hiánya stb.) és más állatok sem? Eljön ez a világ, ha egy nap már senki nem eszik húst?


2012. máj. 26. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Akkor a tyúk is kint a természetben (erdőn, mezőn) élne, mint bármelyik más hozzá hasonló állat, és az állatok közötti táplálék-lánc részét alkotná. Rókák és hasonló más ragadozók tápláléka lenne, a természet ezzel akadályozza meg valamely faj túlnépesedését, ill. segíti elő a másik (pl. róka) fennmaradását. Ahogy a túzok stb. is megtalálja a módját, hogy tojásait kiköltse biztonságban, a tyúkfélék is biztosan el tudnának bújni az erdő sűrűjében, amíg a kicsiket nevelik.


A különbség ez esetben csak az lenne, hogy nem mi emberek ennénk meg őket sütve-rántva, hanem a rókák nyersen.

2012. máj. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Előző vagyok.

Szóval nem vagyok vegetáriánus, a rókák és hasonló társaik még attól nem fognak éhezni, mert én is szeretem a rántott pipit, és esetenként meg is eszem. (Most pl. megyek és bezabálok a körömpörköltből.)

2012. máj. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A tyúkalakúak(fürj, fácán, fajd és a többiek) megvannak emberi segítség nélkül is.A házityúk nem ide való, Ázsiában van a hazája (bankivatyúk), a gyöngytyúk afrikai, a pulyka amerikai.Ott van a helyük.A házi változataikat természetesen nem szaporítaná már senki, ha nem lenne rá igény.A vadon meg a dzsungel önszabályozó.A vegetarianizmus elterjedése pedig drasztikusan csökkenti a civilizáció káros hatásait(emberre, természetre nézve egyaránt), és igen, akár közelebb vihet minket egy édeni állapothoz is, de amíg egy olyan élőlényt, mint amilyen a dodó volt, szégyenszemre botokkal irtunk ki, addig erre semmi esély.
2012. máj. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én csak a " gyilkolás" ténye miatt nem eszem húst szóval tejet tojást igen vagyis az én világomban mindenki tartana a család nagyságától függően tehenet kecskét tyúkot a sajt vaj tojás tej stb miatt. a különbség csak annyi hogy az állattartás miatt termelt gabona mennyisége (ami nem kevés) ellátna milliókat élelemmel és nem a kényszer nevelt csirkék stb ennék, plusz ezeknek az állatoknak,takarmánynak illetve a belőlük előállított húsoknak húskészítményeknek szállítása csökkenése miatt csökkenne drasztikusan (csak gondolj bele) a káros anyag kibocsájtás érezhetően! hát nálam így nézne ki
2012. máj. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És az emberi szervezet is átalakulna úgy, hogy nem lenne szüksége azokra a tápanyagokra, amik a húsban vannak? Vagy mindenki a vegyszeres, génkezelt szóját enné?
2012. máj. 31. 21:53
 6/7 anonim ***** válasza:
én vega vagyok de nem eszem génkezelt szóját:-) néha eszem csak értsd több hónap alatt 1x de csak olyat veszek amire direkt rá van írva hogy nem génkezelt. de ez egy bonyolult téma
2012. jún. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha valaki keleti faj, mondjuk hindu, akkor természetes a vegetáriánusi étkezési szokás.Sok marhaságot kitaláltak a hindu éhező tömegek számára-- korunkban is vagy 10 millió ember él éhezik és bádog viskókban élnek.


A hús mindig drágább volt mint a növényi táplálék, és a szegényebb rétegeknek nem igen jutott rá sajnos még nálunk se.Régen is szokás volt a csak vasárnapi több hús evés, a pénzszűke miatt--


jelenünkben pedig? - amikor oly sok család szükséget szenved, épp ideális az emberek hülyítése a hindu maszlagok, babonaságok behozatalával-- LÉGY VEGETÁRIÁNUS! NE EGYÉL ÁLLATOT, MERT AZ IS ÉLŐ és BŰN stb stb marhaság,


Ezzel az erővel seprűt is lehet ragadni és elsöprögetni mindenkinek maga előtt az utat ne hogy egy csótányt vagy hangyát eltapossunk, de lehet szeretgetni és etetni szaporítani a patkányokat is, hisz a hindu hülyeség azt is sugallja hogy esetleg egy rokon aki újraszületett...


A lényeg ha valaki izzig-vérig magyar és nem hindu, akkor az ősei által húsevők voltunk és ma is azok vagyunk genetikailag. Ami azt is jelenti, hogy a szervezetnek szüksége van a fehér és a vörös húsokra egyaránt a sejtépítéshez, így van a szervezetünk beprogramozva.


Az pedig hogy állatot leölni és megenni bűn lenne egy nagy badarság-- ezzel az erővel tilos lehetne enni akár a növényeket is hisz épp úgy életnek számitanak.


Az élet úgy lett Teremtve, - bár elég kegyetlen teremtéstörvény ! - Hogy az egyik élet elpusztítása árán képes élni a másik élet ez így van a legprimitívebbtől a legfejlettebb életig-- ha utánunk is keletkezett volna egy fejlettebb faj, akkor mi lennék a soron következő csemege egy nagy tálon.-


Na persze ez nem jelenti azt, hogy jogunk lenne ész nélkül kipusztítani és nem törődni a szaporításával a fajok fen-maradásával.


Nem a sok húsra van szükségünk hanem a csak szükséges mennyiségre, de rendszeresen illetve a helyes vegyes táplálkozásra.


Jogod van vega lenni, a Te életed a Te szervezetet, a Te egészséged. De butaságnak tartom ezen túl a lelkizést.


Tény és való egy időben tanyán éltem egészségi okok miatt -- állatokat is tartottunk-- a saját állataimat eladtam, mert képtelen lettem volna enni belőle. -- a vásárol állatot viszont úgy vágattam le, hogy az állat ne szenvedjen és abból már nyugodtan ettem is.


Egy biztos már nem élek tanyán de azóta soha nem vásárolok egész malacot vagy bárányt csak felbontott állatot. Szükségtelen ennél tovább boncolgatni a témát -El kell fogadni a Teremtés ilyen vonatkozású, kegyetlen tervezetét.


Ha csak nem akarsz hindu aszkéta lenni gondolom helyet szorítanának neked is a Ganges partján egyszer-- de ha igy bekajálja a magyar a hindu maszlagokat akkor a saját folyóink partjai fognak megtelni, meditáló agyon soványodott aszkétákkal, fény lényekké válva, lemondva a szexről is a szellemi dimenziók reményében-- vagy azért mert nem lenne hozzá erő! c..c..c..


Tudod kérdező a fentit úgy hoztam át egy másik oldalról mert ide is beillik.


De ha a utolsó kérdésedre szeretnék válaszolni, akkor elég sötét jövő kép az ami várható. Az ember vagy kipusztítja az életet, önmagát is, vagy ha nem tér észre egy elkorcsosult zombivá lesz műételek és műfák és mű ligetek --


ha tovább szaporodik ha tovább pusztítja a környezetét és táplálékkiegészítő vegyi anyagokkal eteti a következő generációkat az erdőket, a alsóbb rendű fajokat mérgezve pusztítva és mesterséges tápanyag pótlékokra akarná rászoktatni az állatokat, -- ha egyáltalán maradna számukra hely ezen a bolygón és nem csak emlékekként állatkertekben...

2012. júl. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!