Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusoknak mi a kedvenc...

Vegetáriánusoknak mi a kedvenc étele? Nem lesztek hamarabb éhesek mintha ennétek húst?

Figyelt kérdés
Nem vagyok vega de nagyon érdekel. Komolyan és nem cikizésből kérdezem. Elég ha a nevét írjátok meg én pedig kikeresem a neten. Hacsak nem saját "fejlesztés".

2012. júl. 20. 13:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem vagyok vega, de sima babfőzelékből vagy sült kruplis rántott gombából nagyon be tudok lakni. :)

(Remélem ezek vega kajának számítanak.)

2012. júl. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
60%
Ahogy a nem vegáknál is, így a vegetáriánusoknál is mindenkinek más a kedvenc kajája.
2012. júl. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
szezámmagos rántott gomba rizzsel, sok párolt zöldséggel, kovászos uborkával és majonézzel.
2012. júl. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%

Rántott cukkíni kukoricás rízzsel.

A másik meg kuszkusz zöldségraguval.

2012. júl. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

Kedvenc kaja: Igazából minden, ami jól van elkészítve! Talán a gombás ravioli, négysajtos pizza, vega házi (!) gyros gombával, v falafellel. Szeretem a főzelékeket is, a rakott zöldséget is, lasagne, pitéket....

Éhes nem leszek előbb, mert nem eszem húst! Szerintem ez emberfüggő, nem étel. Naponta többször tudok keveset enni, jól belakni és egy napig ellenni nem tudok, mert nem tudok sokat enni egyszerre.

2012. júl. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%
Kedvenc kajám rengeteg van: borsófőzelék és leves, lencsefőzelék(az indiai is, nyammmm), az alap rántott camembert zöldséges rizzsel, a tofu ha jól van megcsinálva, falafel kétpofára akár, krumplipüré rá reszelt füstöltsajt és savanyú dinnye hozzá, anyukám wok-zöldségei(istenkirály, van benne cukkini, répa, gyömbér, borsó, kukorica, színes paprika, paradicsom....). jajj, te jó ég meddig sorolnám még. :) Ja igen, és a szójafasirt. :D
2012. júl. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok vegetáriánus, tehát a "kedvenc kajám"-ra nem válaszolok, viszont van vegetáriánus pár, akiknél időnként szoktunk ebédelni, és bizton állíthatom, hogy nem hogy nem éhezünk meg hamarabb a férjemmel, de olyankor legtöbbször annyira jól lakunk, hogy még nem is vacsorázunk.:)

Nem tudom, talán az a titka a dolognak, hogy náluk mindig többféle étel van az asztalon, mindenből lehet szedni, lényegében minden passzol mindenhez, így még ha mindenből, vagy legalább több féléből szedünk keveset is, többféle tápanyagot viszünk be, talán így történik, hogy annyira jól lakunk.

2012. júl. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%
Én nem vagyok vegetáriánus, de a kedvenc ételeim egyike "vega kaja". Mediterrán rakottas, félig-meddig házi találmány. Cukkinit, padlizsánt, paradicsomot és paprikát, néha gombát felkarikázunk, tepsibe teszünk. Öntünk rá olívaolajat, kakukkfüvet, bazsalikomot, oregánót, sót, borsot, majd sajtot reszelünk rá, és megsütjük.
2012. júl. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Közben nekem is sikerült egy menüt kitalálnom. Felkarikázom a cukkinit (1 cm) kiszúrom a közepét pogácsaszaggatóval. Befűszerezem(grill fűszerkeverék)Elkezdem sütni 1-2 perc után beleteszek a lyukakba egy darab sajtot. Ezzel együtt megfordítom és készre sütöm. Friss kenyér kovászos uborkával ettük. A fiam dobált bele foghagymadarabokat. Nagyon laktató. Ajánlom mindenkinek.
2012. júl. 30. 09:12
 10/19 anonim ***** válasza:
Ha a kérdezőt fel lehetne pontozni, akkor én megtettem volna. Ez nagyon jól hangzik. Utolsó válaszoló voltam.
2012. júl. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!