Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi a különbség a vega, vegetár...

Mi a különbség a vega, vegetáriuánus és a vegán közt?

Figyelt kérdés

#különbség #vegán #vega #vegetáriuános
2012. júl. 24. 17:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
15:16 nézetük szerint az az állatok kihasználása.
2012. júl. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

PiGábor,

Ha valaki valamiféle saját erkölcsi értékrend vagy vallás szerint vegetáriánus, és nem fogyaszt mézet és tejet, akkor pl. az azért van, mert mind a szarvasmarha/kecske tartása, mind a méhészet számára ezen állatok kihasználásáról szól.

Egyébként egyéne válogatja, mit miért nem eszik, van-e mögötte filozófia vagy más, pl. biológiai ok.

2012. júl. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
oké, köszi. :)
2012. júl. 27. 02:25
 14/18 anonim válasza:
58%
Ha a méhek érzékelnének valamit a kihasználásukból vagy bántódásuk esne, akkor megérteném ezt az elvet, de nem igazán vágják hogy mi történik körülöttük (és mivel nincs tudatuk, ez nekik nem rossz, hisz nem kifosztva vannak, a létükhöz szükséges tápanyagot ugyanúgy megkapják). Ennyi erővel a földet is kihasználjuk, ami a táplálékot adja (és sok-sok állat, pl ürge, giliszta, stb.. élőhelye), kihasználjuk a növényeket, amiket megeszünk, sőt, ezzel ugyanúgy megzavarjuk (és még jobban) a természetes ökoszisztémát, mint pl a méhek esetében...
2012. júl. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

PiGábor,

Hát ez jó vitaalap. Való igaz, a jól működő méhészet nem kihasználás, hanem valamiféle egyensúly, törődés és odafigyelés (azért a háziméhek tartása egészen más, mint vadméhek kaptárát kitépni a helyéből). Van méhész ismerősöm, sok-sok kaptárral és méhcsaláddal, a bácsi most lesz 76 éves, és látom, nagy tapasztalattal, szeretettel dolgozik.

Hm. Bár ki tudja? Ahhoz, hogy megszerezd a mézet, amit fáradságos munkával készítettek maguknak, többnyire füsttel kell elkábítanod őket. Mert amúgy nem adják olyan könnyen, még akkor sem, ha te vagy a gazdájuk.


A "baj" csak az, hogy minden infót úgy írtam és úgy gondoltam végig, hogy én ugyanakkor nagy húsevő vagyok. :D Tehát úgy írom a fentieket is, hogy felfogom, megértem a vegetáriánusok és szigorú vegánok életmódját, tiszteletben tartom az elveiket (ha vendégségbe jön az egyik barátnőm, mindig figyelek a kajára, rákérdezek, mit enne szívesen, hogyan -ne- főzzek), de mivel nem érzem át az egészet, nem vagyok beleérző, "kiálluk mellettük" típus: vitákra nem vagyok képes. :DDD

2012. júl. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A vega a vegetáriánus bezézése. A vegetáriánusok nem fogyasztanak húst. Egyáltalán, tehát halat sem. Aki halat is eszik, az már nem az id.előtt is hirdetett vegetarianizmust követi, hanem modern divatirányzatot.

A vegánok nem fogyasztanak semmilyen állati eredetű terméket, tehát mézet, tojást, tejet, vagy olyan termékeket sem, amikben pl. zselatin van. Sokan az állati eredetű e-számokat is kerülik, vagy arra is figyelnek, hogy pl. a gyümölcslét, bort amit vesznek, ne zselatinnal, vagy tojásfehérjével tisztítsák/szűrjék. Ezenkívül nem viselnek állati eredetű ruhát, nem használnak ilyen eredetű dolgokat, nem járnak állatkertbe, cirkuszba, lóversenyre stb.... tehát olyan helyekre, ahol az állatok szisztematikus kihasználása, rabszolgaságban tartása zajlik, nem használnak állatkísérletekkel tesztelt termékeket.

A lényege ennek az életmódnak, hogy minél kevesebbet ártsanak más élőlényeknek. Teljesen nem lehet kizárni sajnos, de évente akár több száz állat élete szárad minden ember lelkén (táplálkozás, ruházat, hobby stb.) a vegák de leginkább a vegánok esetében ez minimális.


"A vegetáriánusok gondolkozzanak el azon,hogy a földben mennyi elhullott állat teteme rejtőzik,annak a maradványait felszivja a növény gyökere,stb,stb."


Ez az élet körforgásának rendje. Előbb utóbb te is bekerülsz majd ebbe, ha pl. meghalsz. Ebben tulajdonképpen nincs semmi rossz, mert azok az állatok többnyire természetes halállal halnak meg, nem úgy mint pl. a "haszonállataink", akiket előtte még előre kitervelten kizsákmányolunk, majd elpusztítunk (ami a vágóhídon sem fájdalom és stresszmentes, mint ahogy állítják.)

2012. júl. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :D
2012. júl. 28. 06:03
 18/18 kókuszfej válasza:

"A háziméhek (Apis mellifera) a virágok nektárjából és mézharmatjából gyűjtik a méz alapanyagát az előgyomrukba. Ott gyomornedveikkel keveredve vegyileg alakítják át. Az így kialakult híg, magas víztartalmú mézet a kaptár hatszögletű lépsejtjeiben tartalék táplálékként raktározzák el." Wikipédia

Szóval ez miért is nem állati eredetű?

2013. aug. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!