Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegan vagyok, miből pótoljam...

Vegan vagyok, miből pótoljam a fehérjét?

Figyelt kérdés

Nem nagyon eszek állati eredetű dolgokat, ritkán sajtot, vagy túrót, de nem napi szinten. A fehérjét milyen mesterséges dologból tudnám pótolni? Az aminosav tabletták jók erre vagy a fehérje porok? Mit tudnátok javasolni erre a célra?

Nézegettem ilyen termékeket, de annyi van, hogy nem tudok dönteni és választani :S


(mielőtt lehurrognátok hogy miért nem eszem állatit: 1. állatok 2. íz 3. ÍZ)


2012. jún. 3. 12:44
1 2 3 4
 1/37 clint válasza:

szója

az íz itt még roszabb lesz

2012. jún. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
igen, tudom, de én most konkrétan ilyen tablettára gondoltam. protein tablettára vagy valami.
2012. jún. 3. 13:52
 3/37 clint válasza:
55%
olyan nincs, aminosav van de szerinted az mennyi proteint tartalmaz??? Mekkora egy tabletta??? naugye..
2012. jún. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
89%
szerinted a protein tabikat miből állítják elő ?
2012. jún. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
ha eszel sajtot, akkor nem vagy vegán. akkor vegetáriánus vagy.
2012. jún. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Már vagy kétezerszer le van írva kategóriában, hogy bab, hummusz, tufu, lencse, szejtán, mandula, csicseriborsó, mák, dió, tökmag....


Ha ritkán eszel tejes cuccokat akkor nem vagy vegán.

2012. jún. 4. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

szója fehérje

egg albumin nézd meg a Stillmass márkát de lehet, hogy az ízekkel nem fogsz kibékülni.


BCAA por verzióban



Lenmagolaj, vagy MCT olaj por (ez utóbbi szintén nézd a Stillmass márkát)

2012. jún. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
40%

Nem vagyok annyira paraszt csak nagyon részeg voltam tegnap amikor írtam.De amúgy hideglelést kapok ezektől a vegán emberektől,valahogy olyan eltorzult értékrendűeknek tartom őket,akik nem tudják megkülönböztetni a lényegest a lényegtelentől,illetve ez a legnagyobb gondjuk az életben hogy így étkezzenek.Arról nem is beszélve hogy ezt mindig melldöngetősen teszik,hogy BEZZEG ők nem esznek állatot hogy megkíméljék őket bla bla...

Abba nem gondolnak bele hogy amikor teát isznak akkor azért hogy azt a teát megigyák,milliárdnyi érző lényt kell hogy elpuszítsanak az ültetvényeken,hiszen a szántással ami lent él fel kerül,ami fent élt,az meg lekerül a föld alá,plusz a rengeteg permetező szer!

Akkor meg miről beszélünk?Badarság azt hinni hogy a tehén nagy és ezért a szenvedése is nagyobb egy rovarénál.


Ráadásul a kérdező kérdéséből jól látni hogy gőze sincsen a táplálkozásról,a dietetikáról,a szervezet felépítéséről és azt azt felépítő anyagokról,de ő persze vegán.

2012. jún. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
63%

Utolsó: továbbra is korlátolt vagy.

Egy modern társadalomban nem lehetséges 0% kártékonysággal élni.

Ezt mindenki tudja. Viszont KISEBBEL lehet. Ha már eggyel kevesebb állat kerül be az ipari tartás körforgásába, már megéri.

Ez egy pici áldozat. Pont olyan pici, mint pl. az, hogy nem műanyag zacskóba vásárolsz hanem viszel vászon táskát. Vagy nem fél óráig folyatod a vizet a zuhanyban csak tíz percig. Vagy nem az agyon műtrágyázott növényvédőszeres zöldséget veszed, hanem a másikat 20 forinttal drágábban.


Meg lehet vonni a vállad, hogy ugyan már, mit változtat ez, de egy pici lépéssel, ha elég sok ember teszi meg, elég sok mindent el lehet érni.

AZ állattartás luxus, az emberiség nem engedheti meg magának, hogy plusz éhes szájakat nevelgessen majd kinyírja őket, és azzal táplálkozzon. Ha az állattartásba beleölt növénymennyiséget emberi fogyasztásra alkalmassá tennék, akkor nem lenne probléma az éhazéssel. Szerintem ez eléggé lényeges szempont.

2012. jún. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
26%

Nem tudom hogy én vagyok-e korlátolt vagy te vagy-e még túl fiatal.

Te valóban azt hiszed hogy a környezetvédelem/szennyezés rajtunk múlik vagy az állatok felhasználása vagy bármi más???

A környezetet nem az szennyezi aki eldobja a rágópapírt vagy a gumiabroncsot patkány módon kihajítja az erdőbe,hanem a GYÁR ÓRIÁSOK akik sok millió hektoliter ciánt és egyéb mérgeket engednek a folyókba,talajba,a radioaktív hulladék,a sok mérgező melléktermék szabadba eregetése és így tovább.Vehetsz te lebomló nylon zacskót vagy vihetsz vászont is,de nem oszt nem szoroz.Amíg a csaló politikusok megengedik a rokonaiknak hogy a gyáraik ontsák a mérgeket,semmi nem fog változni.

És ha kicsit jobban belegondolsz a húsfogyasztás olyan mérvű kulináris élvezet hogy sosem fognak lemondani róla az emberek és az ha 100 ból 2 vegán az szerinted bármit is fog változtatni,hm?

Te nagyon csőlátó fiatal lehetsz,LMP-s vagy igaz?

2012. jún. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!