Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán étrendhez elegendő...

Vegán étrendhez elegendő kiegészítés az algakivonat?

Figyelt kérdés
Vannak benne B-vitaminok, vas, cink, kalcium, stb., stb., de ugye ezek a legfontosabbak ilyen szempontból. Az lenne a kérdésem, hogy vajon elegendő mennyiség van-e benne ezekből/napi hányat kellene bevennem? Esetleg gazdaságosabbnak gondoljátok, ha rendes algát vennék?

2013. jan. 16. 16:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Mindenképpen, sőt vigyázz, nehogy kiütést kapj a teljes értékű fehérjétől!
2013. jan. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ja: akik ellenzik a vegetarianizmust, ne itt trollkodjanak légyszi! Köszi!:)
2013. jan. 16. 20:44
 3/15 anonim válasza:

[link]


Marion Nestle (nő) - az egyik legnagyobb vegetáriánus koponya szerint egyedül a B12 külön bevitelére kell ügyelni, már ha az étrend összeállítása HELYES?

2013. jan. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hm, köszönöm, ez egy hasznos link volt! Akkor átfogalmazom a kérdésemet: elegendő B12-vitamin van-e az algakapszulában?:)
2013. jan. 20. 10:35
 5/15 anonim ***** válasza:
17%

A kínai táplálkozástudomány szerint nincs.

Az állati táplálékkal bevitt energiát (nem fizikai értelmezés) nem lehet növényekkel pótolni, ezért heti ~1 nap húsevés megkerülhetetlen.

2013. jan. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Harcművész, bírlak, de ez most sok volt... Kínai táplálkozástudomány meg energiák?? Jézusom, én csak azt akarom megtudni, mennyi B-12 vitamin van egy darab algakapszulában...
2013. jan. 24. 16:31
 7/15 Aranyhíd válasza:

A legújabb kutatások szerint a vegetáriánusoknak KEVESEBB B12 vitaminigényük van.


A természetes növény mindig jobb, mint a feldolgozott (a kapszula)

Amennyiben viszont vérszegénység, vagy hasonló van, ott érdemes jó minőségű táplálékkiegészítővel pótolni.

A tápálékkiegészitőknél nemcsak a tartalmat kell nézni, hanem az elkészítés folyamatát. Ha többet szeretnél tudni, keress.

2013. jan. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Kevesebb B12? Ez érdekes. Tudnál linkelni erről?

Amúgy köszönöm a választ!

2013. jan. 25. 21:30
 9/15 anonim ***** válasza:
A kevesebb B12 fura,bár igaz,hogy a vérképemben sosem volt alacsony az értéke(10 éve nem eszem húst)A spirulina algát szoktam időnként fogyasztani,körülöttem húst evők és nem evők is nagy számban fogyasztják.Abban van B12-vitamin,egyéb B-vitaminok,fehérje,enzimek,és rengeteg egyéb tápanyag,ajánlom.A mennyi kérdés nehéz ügy.Az enyém 400 mg-os.Kínai gyógyászok ebből az adagból csak megelőzésre(!)kb napi 15 db-ot javasolnak,ha bármilyen zavar van a testben még többet.Nyilván nem eszünk meg ennyit,de igazuk lehet a nyugati étrendet tekintve.
2013. febr. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Én megkérdeztem az orvosom, h. kell e valamiféle vitamint szednem, elmondta, h. milyen zöldségeket/gyümölcsöket egyek (ezek a neten is megtalálhatóak) és , h. nem kell semmi féle vitaminokkal tömnöm magam.
2013. febr. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!