Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán étrendhez elegendő...

Vegán étrendhez elegendő kiegészítés az algakivonat?

Figyelt kérdés
Vannak benne B-vitaminok, vas, cink, kalcium, stb., stb., de ugye ezek a legfontosabbak ilyen szempontból. Az lenne a kérdésem, hogy vajon elegendő mennyiség van-e benne ezekből/napi hányat kellene bevennem? Esetleg gazdaságosabbnak gondoljátok, ha rendes algát vennék?

2013. jan. 16. 16:26
1 2
 11/15 anonim válasza:
amúgy, ha vegán vagy akkor gondolom figyelsz arra is, h. mit tesztelnek állatokon. Szerintem ezeket is tesztelik...
2013. febr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
45%

Okos orvos lehetett (10. válasz), nyilván tisztában van vele hogy az ilyen napfényes, gyönyörű napokon amikor egész nap éri a bőrünket a fény, mennyire nem kellene d-vitamint pótolni. Ugyan így a c-vitaminnal, teljesen felesleges kiegészítéssel 'tömni' magunkat, hiszen zöldségekkel-gyümölcsökkel éppen lehet annyit fogyasztani, hogy a skorbut tünetei már ne látszódjanak. Az, hogy olyan környezetszennyezéssel találkozik a testünk, amire példa még ember életében nem volt, ugyan kit érdekel.


Azt az orvost az orrába felnyúlva ki lehet tépni az irodájából a valóságba, kicsit nézzen szét az emberek között is, utána (az orránál fogva, hadd legyen jó bika) elvezetni egy könyvtárba, megmutatni neki a c- és d-vitaminokkal kapcsolatos 50 évesnél fiatalabb tanulmányokat, étrendi ajánlásokat, kicsit belevezetni ebbe a táplálkozás témába, mert nagyon úgy tűnik hogy nincs képben.

2013. febr. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Elnézést, messze jártam!


Nem tudom mennyi van benne. B12- esetleg cyanokobalamin (emlékeim szerint) mcg, tartalom, összetevők, alga, kapszula, stb. átfordítod a kívánt nyelvre, és hátha összejön valami infó a keresőből.


[link]


Ha semmiképp nem akarsz állati eredetűt, legyen B12 injekció! Az biztos, hogy szintetikus. Epizódonként!

2013. febr. 11. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

En kiskorom ota nagyon verszegeny voltam.Felnött adagot irtak fel a vastablettabol.Erdekes, akarmennyire is figyeltem arra,hogy eleg vörös hust egyek,nem javultak az eredmenyeim.Imadtam a majat is,mindenevö voltam!Amiota vegan vagyok,es tudatosan taplalkozom,az egyetlen ami valtozott,hogy kicsattanok az egeszsegtöl...

Valasz a kerdesre: Van elegendö B12 az algakban! En mindennap eszem algat valamilyen formaban.Lehet kapni algapelyhet,azt szorhatod levesbe,salataba. Valamint szerezz be sörelesztöpelyhet,azt is minden nap egy kiskanallal levesbe,vagy szoszokba nyomhatod.Nekem semmilyen hianybetegsegem nincsen!

Egy ideig szedtem B12 vitamint,kapszula formaban,de abbahagytam,mert utana olvastam,es majbol vonjak ki.

A sörelesztö es az alga elegendö! Nem kell semmilyen etrendkiegeszitöt szedned.

2013. máj. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A vas felszívódási zavarát a húsokból okozzák például gabona rostok és fitátok.
2013. máj. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!