Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mennyi répát ajánlott enni?...

Mennyi répát ajánlott enni? Úgy értem ami még az egészséges határon belül van és HASZNÁL, de NEM ÁRT!

Figyelt kérdés
Szóval kíváncsi vagyok arra, hogy mennyi az egészséges napi bevitel amelytől még nem lehet baja az embernek? Mennyit egyek? Pattanás ellen akarom! Inkább darab/napra mondjátok légyszíves. Mondjuk ha ekkorákat eszek: [link]
2013. jan. 17. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

sárgarépa az egyik legközkedveltebb zöldségfélénk, mely egész évben beszerezhető. Alapvető vitaminforrás a szervezet számára. Rendszeres fogyasztása gyógyító hatással van a szem és bőrproblémákra. Magas rosttartalma segíti a belek tisztulását, a salakanyagok lerakódását. Kutatások szeint napi két nyers sárgarépa (20 dkg) fogyasztása átlagosan 11%-kal csökkenti a vér koleszterinszintjét. Immunrendszer erősítő, regeneráló tulajdonságai is vannak.

Tartalmaz kalciumot, káliumot, nátriumot, foszfort, vasat, magnéziumot, krómot, sót, A-, B-, C-, E- és K-vitaminokat. Legnagyobb értékét a magas béta-karotin tartalma jelenti, de más karotinokban is bővelkedik. A szervezet a béta-karotint A-vitaminná alakítja át, mely fontos a jó látás és a nyálkahártyák szempontjából.

2013. jan. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amikor már elkezdesz sárgulni tőle, akkor már sok :)
2013. jan. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ponta azt akartam.irni.mint az utolso.
2013. jan. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Mint a nyúlnak!
2013. jan. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!