Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mondanátok nekem egészséges,...

Mondanátok nekem egészséges, különösképpen edzéshez (tehát magas fehérjetartalmú) ajánlott, viszonylag könnyen elkészíthető és olcsón beszerezhető alapanyagokból álló ételeket?

Figyelt kérdés
Az elkészítési procedúrával együtt, ha kérhetem. Köszönöm!
2011. jún. 19. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Visszonylag olcsobb hús, fehérhérje a csirke szárny comb

bárhogy füszerezed, pácolhatod és zöldségekkel a sütöben 30-40p. alatt megsütöd. A zöldség bármi lehet pár répa, gomba, zeller, cukkini amit épp találsz.


Jó fehérje forrás a hal a fagyasztott halak kibirhatók árban. Pácold be 30 p. joghurt, citromlé, só, bors, rozmaring keverékébe majd pácostúl told a sütöbe.


A hüvelyesekben sok fehérje van. Lencse bab csicseri.

Konzervből gyorsan összedobhatsz egy salit vagy,

levest leves zöldséget, ha van fehérhúst piritasz, felöntöd vízzel, 1 leves kocka ha már puha 1 lecsöpögtetett konzerv,

sós vízben megfözöd a lencsét, babot... külön piritasz zöldségeket, esetleg fehér húst, füszerek és mellé a fött hüvelyes.

2011. jún. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Többiek, egyéb ötletek?
2011. jún. 19. 14:57
 3/7 anonim ***** válasza:

párolt borsó, lencse, bab csirkehússal

roston sült sovány sertés vagy marhahús

főtt barna rizs

főtt tojás, tojásrántotta zöldségekkel

túró

csirkemell juhtúrós spenóttal töltve

párolt gomba rizzsel és husival

halak

2011. jún. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Minden előttem lévő jó, kivéve a bab és a lencse, ezek ugyanis majdnem teljesen keményítők, ezért nem ehetik cukrosok sem.Rengeteg a szénhidrát bennük.
2011. jún. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Keddtől edzés...huhúúúú :D
2011. jún. 19. 18:26
 6/7 anonim ***** válasza:
ma 18:04 A gabonákkal kevered a hüvelyeseket ezzekben sok a fehérje a sárgaborsó vagy a csicseri kifejezetten jót tesz a vércukorszintnek mert sokkáig szinten tarja.
2011. jún. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor olvasd el a szénhidráttartalmat. 10 dkg babban és lencsében 53 gramm a szénhidrát, ezért van majdnem tiltólistán a cukrosoknak. Ez nem sok fehérje, te kevered! A doki is így mondta nekünk.
2011. jún. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!