Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hona jön egy embernek az,...

Hona jön egy embernek az, hogy vegán lesz?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm is az lett mert azt mondta a hús olyan mint a gyilkosság. Én mint húsevő nem értek vele egyet de azért érdekelne, hogy alakult ez ki nála.

2013. jan. 27. 13:35
1 2
 1/19 anonim válasza:
94%
sajnálja az állatokat ...
2013. jan. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Az nem vegán, hanem vegetáriánus. A vegán az, aki semmilyen állati eredetű terméket nem fogyaszt (tej, tejtermékek, tojás stb.) Több elgondolásból is születhet: nem ért egyet az embertelen bánásmóddal, ahogy a vágóállatokat kezelik, undorodik a hústól, esetleg valamilyen elmélete van arra, hogy a hús nem hasznos a szervezet számára.
2013. jan. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Én még mindig nem értek vele egyet.Szerintetek az hogy letépi a növényeket az nem gyilkosság?
2013. jan. 27. 13:58
 4/19 anonim ***** válasza:
18%

Úgy, hogy minden lázadó lelkű tininek, fiatal felnőttnek kell valami, amit utáljon. A "rendszer" utálását nálunk kisajátítja a szélsőjobb, az nem jó. Anyu-apu utálása nagyon '70-es évek, az se jó. Olyan kell, amiben egyedi virágszál lehetsz! Legyenek hát az állatok, az nagyon radikális!


Na így születik egy vegán.

2013. jan. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező: ne mondd hogy nem látsz különbséget egy érző lény lemészárlása, és egy fájdalmat nem érző, központi idegrendszerrel nem rendelkező növény kitépése között.

Arról nem is beszélve, hogy ha nem téped ki, akkor elrohad. Az miért jobb? Sőt, rengeteg növénynek csak leszedik a termését pl. ezzel magát a növényt nem bántják.


Nem vagyok vegán, de szerintem van különbség bőven.

2013. jan. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%
Biológia, 7. osztályos könyvet nézd át kedves kérdező, és akkor megtudod a választ, hogy gyilkosság-e letépni a növényeket. Az agy, idegdúc, idegrendszer címszavak körül keresgélj, illetve megnézheted a Föld élőlényeinek besorolásást is (eukarióta, prokarióta, növény, gomba, állat), illetve azok jellemzőit. Akkor talán nem kérdezel ilyen egetverő baromságokat.
2013. jan. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
43%
Belső hang.
2013. jan. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
23%

Unatkoznak és kiakarnak valamivel tűnni.


A legnevetségesebb az amikor "tudományosan" akarják bizonyítani, hogy az ember biológiailag növényevő.

2013. jan. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
34%

*


ki akarnak

2013. jan. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
az első leírta, hogy mi a vegetáriánus, meg a vegán közt a különbség. kettő: pl. nálam onnan jött, hogy mindig is undorodtam a hústól.
2013. jan. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!