Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért mondja sok húsevő arra,...

Miért mondja sok húsevő arra, aki nem eszik húst, hogy divatol? Miért divat vegetáriánusnak lenni, ha a legtöbben hülyének nézi őket?

Figyelt kérdés

2013. jan. 28. 16:03
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
59%
Biztos nem mindenki divatból vega, de sokan igen.
2013. jan. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
63%
Azért mert tényleg nagyon sokan csak divatból csinálják. A nyilvánosság előtt megjátsszák magukat, suttyomban meg eszik a szalonnát kolbásszal.
2013. jan. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
84%

Régóta "divat" minden, ami különlegessé, mássá tesz a környezethez képest. A vegetarianizmus is ilyen divat lett. Az a lényeg, hogy az emberek felkapják a fejüket, ha magunkról beszélünk.

(Nem mindenki ilyen, de sokan.)

2013. jan. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
69%

Őszintén szólva én még a büdös életben egy divat vegetáriánust nem láttam, nem is értem ez honnan ered.


Valószínűleg ezt a kifejezést olyan emberek terjesztették el, akik teljes mértékben képtelenek felfogni, mire jó ez az életmód. Én sem értem, mi az értelme a Krishna-tudatú étkezésnek, a paleo táplálkozásnak, különöbző, számomra abszurd diétatípusoknak - de ettől még nem állok le kötekedni róla, ahogy itt sokan teszik a vegetarianizmussal kapcsolatban.


Az a baj ezekkel az emberekkel, hogy egyszerűen intoleránsak. Képtelenek felismerni, hogy egyrészt az, ahogyan éli a másik az életét, az az adott egyén magánügye, amíg azzal nem árt másoknak, másrészt azt, hogy a világon nem csak egy helyes táplálkozási mód van, hanem több száz. Mindenkinek szíve joga választani közülük.


A legtöbb vegeteriánus (nem vegán) ismerősöm azonban odafigyel az egyéb állati eredetű termékek (bőr cipő, kabát, stb.) mellőzésére, nem állatokon tesztelt kozmetikumokat, háztartási szereket vásárol.


Én nem látok ebben semmi elítélendőt, ha nekik ez így tetszik.

2013. jan. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Kicsit úgy érzem,a húst fogyasztók felsőbbrendűnek tartják a vegetáriánusokat.Nem,mintha azok okot adnának rá,csak "különcségük"ezt hozza ki legtöbbünkből.Ebből is eredhet ez az érdekes felfogás.Egyszer a legkedvesebb barátnőm is ezt mondta valakire.A lány tényleg "plázacicának"tűnt,és mert felületesen ismertem csak:elhittem neki.Évekkel később megismertem közelről a lányt,aki elmondta,hogy kiskora óta nem tudja megemészteni a húst.Pedig szívesen megenné.Tessék,egy előítélet.És nem plázacica,csak érdekes a stílusa.Mindig könnyelműn ítélünk.
2013. jan. 28. 20:14
 6/27 anonim ***** válasza:
47%

"Kicsit úgy érzem,a húst fogyasztók felsőbbrendűnek tartják a vegetáriánusokat."


Nem, a vegetáriánusok tartják magukat felsőbbrendűnek, tisztelet a kivételnek.


Sok olyannal találkoztam már aki azt mondja, hogy nem tartja emberi dolognak a húsevést stb.

2013. jan. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
70%
Attól, hogy valaki nem tartja emberi dolognak a húsevést, még nem feltétlenül tartja magát felsőbbrendűnek. Csupán ez a véleménye.
2013. jan. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
20%
Nekem meg az a véleményem, hogy a vegetáriánizmus kultúra és evolúcióellenes.
2013. jan. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Szerintem meg kellene hagyni mindenkinek a saját választás lehetőségét,megjegyzés nélkül.Valóban így van,hogy(rosszul fogalmaztam)"felsőbbrendűség mutatásával"vádoljuk a vegákat.Azért,mert ők embertelennek tartják bármely állat megölését,ez nem jelenti,hogy minket,akiknek természetes,hogy állatot eszünk,mert velük ellentétben nem gondolunk bele,mi van a tányérunkon-lenéznek.Bevallom én nem értem,mi ez a nagy támadás feléjük.Minden vegetáriánus ismerősöm különösen szerény,nagyon jó ember,és mindegyikről véletlenül derült ki a meggyőződése.És azt is hozzá kell tennem,hogy nekik sosincs rossz véleményük rólunk,mert mi eszünk húst.Akkor mi miért támadjuk őket,olykor meglepő szenvedéllyel?
2013. jan. 29. 09:56
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint mindenki más-más okból lesz vegetáriánus. Van aki tényleg divatból, van aki egészségügyi okokból, esetleg lelki okokból, erkölcsi vagy éppen vallási okokból, valamint környezetvédelmi okból stb. De egy biztos, azok az igazi vegetáriánusok, akik követik az erőszakmentesség elvét. A nem ártás nemcsak a test elpusztítását jelenti, hanem hogy senkinek sem okozunk gondot, aggodalmat. Mások kritizálása pedig erőszakos dolog, lényegtelen, hogy ő hogyan néz ki, mit eszik, mi a vallása, ő is egy emberi lény, egy élőlény. Én csak néhány éve vagyok vegetáriánus, de sosem kritizáltam senkit sem azért, mert ő húst is eszik. Sokan értetlenkedtek hogy miért lettem vega. Mivel ez egészségtelen, stb. Azonban nekik nincs igazi tudásuk erről. Persze ez nem jelenti azt, hogy én felsőbb rendűbb vagyok, ez csak annyi, hogy tettem egy döntést, és van egyfajta világnézetem, de nem vagyok jobb a másiknál.
2013. jan. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!