Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen ebédet lehet főzni egy...

Milyen ebédet lehet főzni egy fazékkal?

Figyelt kérdés
Nem rég költöztünk el, még csak egy fazekunk van. A sütőt is lehet használni. Milyen egészséges, vegetáriánus, laktató ételeket tudtok ajánlani?
2013. febr. 1. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:
töltött káposztát akartam írni, mert ahhoz még fakanál se kell, tényleg csak a fazék, de ha vega,akkor nem tudom. Jövök még, ha eszemne jut valami
2013. febr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Krumplis tésztát két menetben. Először kifőzöd a tésztát, azt átrakod egy tányérba, aztán megcsinálod a paprikás-krumpli alapot, amit összetörsz, és hozzákevered a tésztát.
2013. febr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
paprikás krumpli
2013. febr. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szárazbab leves

Kelkáposzta leves, vagy főzelék, ehhez lehet(ne) valami vega fasírozott, ha lenne, amiben ki tudod sütni (krumplifasírt, rizsfasírt, kölesfasírt)


Falósra főzött zöldséges tésztaleves (ahogyan én készítem)

krumplit darabolsz, karikára szelt répát-gyökeret, felengeded vízzel, sót, ételízesítőt, bele, kevéske törtpaprikát a tetejére és kb. fél diónyi fehér zsírt és picike vöröshagymát apróra vágva. Ha van mehet bele zöldpaprika és apróra vágott petrezselyem is, esetleg 1 szem paradicsom. Én szoktam bele rakni 1-2 gulyásleves kockát, de ha nem akarsz, anélkül is jó.

Amikor félfövésben vannak, akkor főzöm bele a fodros-kocka tésztát. Egytálételként szoktam.


Valóban nincs más edényed, se egy tepsid, se hőálló jénai, sem egy palacsinta-sütőd, semmi????????

2013. febr. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

zöldséglevest

paprikásan krumplit, ha eszel tojást akkor tudsz ráütni tojást is

zöldséges tarhonya

grízestészta, mákostészta, káposztástészta

lecsó, paradicsomos káposzta

2013. febr. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyetlen fazékban hogyan csinálod meg, hogy a tésztát is kifőzöd, és a káposztát is megdinszteli.

Hogy ne kelljen állandóan mosogatni, a különböző műveletek, alapanyagok elkészítése közben, gondolom, a kérdező ezt szeretné elkerülni.

2013. febr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Tepsim is van, azon is lehet gondolkodni. Holnap hagymás törtkrumplit fogok csinálni, illetve párszor készítettem már tésztát különféle módokon. Egyébként nem sokáig van ez az állapot. :)
2013. febr. 1. 22:49
 8/10 anonim ***** válasza:

Tepsit olajozd és lisztezd ki (ha zsírt nem használsz), majd vékonyra szelt (uborkagyalun) nyers krumplit egy rétegben bele, sózod, borsozod, majd ismét a krumpli, só, bors....

Sűrűre kavart palacsinta tésztával öntsd fel úgy, hogy kb. 1-2 cm-rel fölötte legyen. Forró sütőben, közepes lángon tűpróbáig süsd. Ha egy kicsit hűlt, mint a túróslepényt fogod tudni kikockázni belőle.

2013. febr. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én a különböző fasírokat amúgy is jobban szeretem sütőben készíteni, úgy nem lesz annyira olajos. A sütőnk tud grillezni is, azzal pirítom meg a végén. Szóval ha valami főzeléket csinálsz, ahhoz tudsz a sütőben feltétet készíteni.


Másik: főzz meg egy csomó, különböző zöldséget. Utána a nagy részét szedd ki, tedd egy tálba (annak már nem kell tűzállónak lennie). A főzővízből készíts levest, a sütőben pedig fasírtot a főtt zöldséghez.


Amúgy mikró nincs? Ha van, és van egy nagyobb jénai (kerek üveg, hőálló) edényed, abban is tudsz főzni. Itt találsz egy pár receptet, most nem írnám le, hogy én hogy szoktam:

[link]

2013. febr. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
tejbegríz :)
2013. febr. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!