Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Csak én akadok ki az ilyeneken?

Csak én akadok ki az ilyeneken?

Figyelt kérdés

Van egy ismerős család, apuka anyuka vegetáriánus, vagyis inkább csak húst nem esznek, bár van olyan, amikor állati eredetűt is helyettesítenek valami mással.

Lett egy kisbabájuk még anno, most 2 éves,és büszkén mesélik, hogy nem adnak neki SOHA húst, és nem is fognak, mondták, hogy ő is vegetáriánus lesz.


Hogy lehet egy gyereket erre kényszeríteni?

Hisz neki tényleg szüksége van a húsban lévő dolgokra is, mert hasznosak a szervezetnek.



Vagy csak én nem értek az ilyennel egyet?


2013. febr. 1. 21:39
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
81%
Hát ez elég gáz. Az én szüleim is vegetáriánusok voltak, de én és a testvérem kaptunk húst. Főztek külön nekünk, mondjuk kevesebbszer ettünk húst, mint most.
2013. febr. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
37%

Én nem szoktam ilyeneken kiakadni, bár tény hogy én alapjáraton meg lennék hús nélkül életem végéig lazán (eszek, de nem kifejezetten a kedvencem).

Én úgy gondolom, hogy szinte minden tápanyagot lehet pótolni, amit a hús adna, amíg pici, addig nem is kifejezetten kényszer, hiszen azt eszik, amit kap. Én azt tartanám elkeserítőnek, hogyha a későbbiekben nyitott lenne a húsra a gyerek, de a szülők megtiltják neki. Az már beteges.

2013. febr. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:

Ez oké, de tervezik, hogy sok állati eredetű helyett (pl tej, joghurt...) bevezetnek neki valami "helyettesítőt", meg tofut meg stb.

Én azt olvastam, hogy lehet, hogy ez egy felnőttnek vagy kamasznak elég, de kisgyereknek káros is lehet.


Egyébként a "SOHA"-ba benne van az, hogy nem is fognak neki adni húst, meg is tiltják. Mondták, ezt így szó szerint. (nem vicc...)

A házukba konkrétan semmilyen húsféleség nem lehet, voltam már náluk párszor.

Ne értsétek félre, semmi közöm hozzá, hogy hogy nevelik a gyereküket, de szerintem ez kicsit túlzás, nem?


Én úgy tudtam (legalábbis), hogy kisgyereknek nem szabadna ilyen biocuccokat ennie...

2013. febr. 1. 21:51
 4/51 anonim ***** válasza:
35%
Menni indiai nem eszik húst? Ők mind elvetemült gazemberek?
2013. febr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:

Kérdeztem anyukájától, hogy nem lesz-e ebből baj?

Mondta, hogy dehogy, mert a szójában, tofuban, meg mittomén miben megvannak a szervezet fejlődéséhez szükséges anyagok.

2013. febr. 1. 21:54
 6/51 anonim ***** válasza:
65%

Vannak kultúrák amikben évszázadok óta nem fogyasztanak húst, mégis magas életkorral büszkélkedhetnek. Nincs feltétlen szüksége rá a szervezetnek, különböző dolgokkal pótolni lehet. Ésszel kell csinálni ezt az életformát.

(Egyébként nem vagyok vegetáriánus mielőtt valaki ezt hinné. De a magyarokra jellemző húsmánia sincs meg bennem.)

2013. febr. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:

"Menni indiai nem eszik húst? Ők mind elvetemült gazemberek?"


Ők csak marhahúst nem ehetnek. Mert a tehén szent állat.

2013. febr. 1. 21:54
 8/51 A kérdező kommentje:

Csak kérdezem.


Ez a gyerekre nézve akkor egyáltalán nem káros?

2013. febr. 1. 21:57
 9/51 anonim ***** válasza:
38%

Ennek a csak marhahúst nem ehetnek dolognak előbb nézz utána.

A húst teljesen el lehet hagyni, de nem úgy, hogy az európai, s azon belül a magyar konyha ételeiből kihagyom a húst, de minden mást változatlanul fogyasztok.

2013. febr. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
79%
Majd a gyerkőc ovis és napközis lesz. Enni fog húst is.
2013. febr. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!