Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák! Hogyan pótoljátok a...

Vegák! Hogyan pótoljátok a fehérjét? Esztek spirulina algát? Tablettaként vagy sikerül beszereznetek valahonnan eredeti formájában? Mikor és mennyit vesztek be?

Figyelt kérdés

Nyilván a húsmentes étkezés miatt kiesik sok teljes értékű fehérje amit természetesen pótolok a hüvelyes (bab, borsó, lencse…) + kukorica; hüvelyes + búza + mogyoró; hüvelyes + barnarizs + szezámmag; szója + búza + barnarizs illetve a szója + bab + szezámmag/mogyoró kombinációkkal, szóval azt tudom, hogy hogyan lehet teljes értékű fehérjét növényi alapokkal bejuttatni a szervezetbe, nem erre irányult a kérdés. :)


Viszont olvastam hogy a spirulinának nagyon magas a fehérjetartalma és ezen kívül tartalmaz béta karotint, B1, B2, B5, B6, B12 vitamint, foszfort, magnéziumot, vasat, káliumot, cinket, mangánt és aminósavakat is úgyhogy szeretném kipróbálni, csak gondoltam előtte megkérdezem hátha valakinek van tapasztalata. :)



2013. márc. 14. 19:10
 1/2 anonim válasza:

Aha én fogyasztok, tabletta formájában, Magyarországon sajna ez az egyetlen formátum amiben kapható. Spirdietabs a neve, finn gyógyszergyár készíti és forgalmazza 11 700 forint két havi adag (290 darabos, egy tablettában 400 mg spirulina van)

Jó mert 20x nagyobb a fehérjetartalma mint a szójának illetve 10x nagyobb mint a csirkemellnek, magas a káliumtartalma meg persze azok a vitaminok is benne vannak amiket felsoroltál te is. Én csak ajánlani tudom! :)

2013. márc. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Létezik másféle tabletta, por is, ami algát tartalmaz. Privátban írok róla szívesen :)
2013. márc. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!