Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan egyek újra húst?

Hogyan egyek újra húst?

Figyelt kérdés
Nem szoktam ide írni, igazából ez az első olyan alkalom, hogy ismeretlenektől kérek segítséget, de a barátaimmal már beszéltem és nem sok sikerrel jártam. Szóval a kérdésem fura, ez tény, de 13-14 éve nem eszem húst, most 18 éves vagyok. Nem vagyok rá allergiás meg semmi, csak egyszerűen nem szeretem annyira és sajnálom ez állatokat(igen tudom, hogyha én nem eszem meg akkor is megölik őket). Szóval jó ideje már nem eszem húst és próbáltam figyelni arra, hogy azért egészségesen táplálkozzak, de a vérképem az förtelmes és nagyon sokszor fáradt vagyok. Ennem kéne húst, már fél éve próbálkozom, hogy "majd holnap" ,de egyszerűen nem megy, nem tudom rávenni magam! Mit csináljak szerintetek?
2013. ápr. 2. 00:59
1 2
 1/11 lencsefőzelék ***** válasza:
96%
Ha nem megy, akkor ne erőltesd, hús nélkül is meg lehet élni. Főleg ha sajnálod őket. Szerintem csak egyoldalúan táplálkozol. Egyél változatosabban, pl. olajos magvakat, (lehetőleg teljeskiőrlésű) tönkölybúza- vagy rozskenyeret, ugyanilyen tésztákat, sok zöldséget, gyümölcsöt, az évszaknak megfelelő idénygyümölcsök a legjobbak. Hüvelyeseket, kölest, hajdinát, quinoát, amarántot, mákot minden mennyiségben.
2013. ápr. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
NEM lehet hús nélkül élni! A vérképed is a hiánya miatt rossz. Erőltetni kell. Először csak keveset egyél. De megdarálva is teheted az ételekbe először.
2013. ápr. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 NightV válasza:
Szeirntem fokozatosan,pl salátába először csak pár kockát tegyél (sütve vagy rántva) ,ami szinte elveszik benne. Pörköltet is főzhetsz ilyet,sok szafttal,kevés hússal .Meg fűszerezd úgy,ahogy szereted. Darált is jó ötlet,pl chilisbaban,az is eltűnik.
2013. ápr. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Robi.88. ***** válasza:

Mindenképpen olyan kajaba épitsd bele amit szeretsz!

mit szoktal alapvetoen enni? pl vmi szojafasirt féle? ott rakhatnal bele hust is és akkor nem érzed ugy ki belole.

2013. ápr. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Hát alapból is nagyon kevés ételt eszem meg, de leginkább zöldségeket, gyümölcsöket és néha eszem szójákat is.Csak tényleg az a gondom, hogy nem tudom magam rávenni, hogy elkezdjem megenni pl. a szalámit (azt szerettem) vagy bármi..

2013. ápr. 2. 13:03
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Hát bravó! Ügyes voltál pont a fejlődő szervezetnek nem adtad meg ami kellett volna és meg is van az eredménye! Csak így tovább!
2013. ápr. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem azért írtam ide, hogy bárki piszkáljon és szekáljon emiatt, hanem mert segítségre van szükségem.Szóval köszönöm az értelmes segítőkész hozzászólásodat!
2013. ápr. 2. 13:45
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha ennyire nem vagy barátja a húsnak, akkor inkább a változatos vegetáriánus táplálkozással próbálj segíteni magadon. Tojást, tejet eszel? A tojás is sokat segítene, ha heti 4-5 darabot megennél, mert abban is sok fontos anyag van, ami a húsban is és mással nehéz helyettesíteni. Olvass utána, hogy mivel tehetnéd változatossá a táplálkozásodat. Az a gyanúm, hogy nem a hús hiánya a legnagyobb baj, hanem az egyoldalú táplálkozásod. Ha ennél húst, az sokat segítene, de nem csak az segít és attól még nem lenne egészséges a táplálkozásod.
2013. ápr. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

szerintem is az egyoldalú táplálkozás a probléma és egyet értek ezzel a kommenttel:

"Hát bravó! Ügyes voltál pont a fejlődő szervezetnek nem adtad meg ami kellett volna és meg is van az eredménye! Csak így tovább!"

igaz kissé bunkó a fogalmazás, de lássuk be, teljesen igaza van, a hús nélküli táplálkozás is beletartozik az egyoldalú táplálkozásba!

2013. ápr. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 deadly108 ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ha ilyen régóta nem eszel húst, akkor már nem is ajánlom!

7 év alatt a szervezet sejtei lecserélődnek. A szervezet ilyenkor már olyan szintű lebontásra se képes, mint régen.


A vérkép egyáltalán nem hiányolja! A hús nem evés nem hiány betegség.


Egy asszony, aki vizsgálatunkon vett részt és 7 év után terhesség miatt elkezdett enni húst, ami alapból őrültség. mert több, mint 10 nőt ismerek a hús,tojás nélkül teljesen egészséges gyermeket kihordott. De a szülök és a környezet nyomására elkezdett tehát enni. A vizsgálatunkon teljesen szörnyű volt a vérképe és még a gyermekére is kihatott, hogy a sok méreganyagot nem tudta lebontani a szervezete.


Gondolom valamilyen vallási irányzat, miatt nem ettél 14 évig húst? vagy csak úgy eldöntötted és a szüleid megengedték?


Fáradság lehetséges a sok glutén miatt, kevesebb gabona több nyers étel fogyasztása 51% a tányérodnak legyen nyers. sok zöld: rukkola, saláta, spenót.

Érdemes lenne egy glutén és laktóz érzékenységi tesztre elmenni.

2013. ápr. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!