Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán étrend alapvető élelmisz...

Vegán étrend alapvető élelmiszerei és kiegészítői? Azaz mi legyen a konyhában?

Figyelt kérdés

1 hónapra nyaralni jön hozzám az unokatesóm, aki vegán életmódot folytat és gondoltam előtte bevásárolok 1-2 alapanyagot, hogy ha főzünk/sütünk legyen itthon.

Viszont jó lenne 1-2 ötlet, nekem sajnos fogalmam sincs miket kellene vennem.

Zöldségek és gyümölcsök persze vannak itthon, de hát gondolom nem csak ezen élnek a vegánok, szóval örülnék 1-2 ötletnek:)


2013. júl. 12. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

reggelire humusz, avokádókrém, padlizsánkrém, lekváros kenyér, dió vagy mogyorókrémes kenyér

szójaital, rizsital vagy tea


ebédre bármilyen zöldségleves, párolt zöldségek sült tofuval, sült padlizsán vagy cukkini, sütőben sütött krumpli paradicsomszósszal, paradicsomos káposzta sült tofuval, főzelékek piritott tofukockákkal, tofus lecsó, rizzsel töltött zöldségek, köles édesen vagy sósan,

gomba, zöldborsópörkölt, mandulás vagy diós zabkekszek,



vegyél szójatejet, kölest, rizs, zabot, mandulát, szezám vagy tökmagot, tofut

2013. júl. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 lencsefőzelék ***** válasza:
90%

A köles mellett/helyett quinoa is jó. Én most csináltam gyümölcsös kölespudingot, amibe bio amarántot is tettem. A darált húst lehet helyettesíteni szójagranulátummal vagy búza alapú húspótlóval, ilyennel szoktam vega bolognait csinálni (sajtot nem teszek rá).

Hüvelyesek: mungóbab, csicseriborsó, vöröslencse, sárgalencse. Chilibabból lehet vegán chilisbabot csinálni a fent említett húspótlókkal, de szoktam ilyesmit sárgaborsóval vagy más hüvelyessel is csinálni, ill. keverve.

2013. júl. 13. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Főtt-törtkrumpliból, főtt rizsből, főtt kölesből tudsz fasírozottat készíteni: várd meg, míg teljesen kihűl, majd a nyers tojással, fűszerekkel, fokhagymával, liszttel összegyúrod. A gombócokat megforgatod zsemlemorzsába, és úgy sütöd meg. Bármilyen körettel, főzelékkel adhatod neki.


Most érnek a tökfélék, én imádom őket rántva is.

Persze nem tudom, a tojást eszi-e?

2013. júl. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 deadly108 ***** válasza:

a tojás nem vegán! ez az előzőhőz.


Ja az első hozzászólás jó, esetleg lehet szejtánpor vagy kész szejtán kockák.

2013. júl. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
mi az, hogy nem vegán a tojás? állati eredetű, persze, hogy nem eszi egy vegán
2013. júl. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!