Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Kezdek vega lenni? Vagy eleve...

Kezdek vega lenni? Vagy eleve is az lettem volna és csak most derül ki, hogy elköltöztem? (21/L)

Figyelt kérdés

Elsősorban, légyszi azok válaszoljanak, akik vegák és hasonló korukba jöttek rá vagy "tértek át" mint én.


Kb 1 éve költöztem el otthonról másik városba barátnőimmel (ők nagy húsevők) és saját magam gondolkodom magamról, hogy mit eszek. Teljesen leszoktam a húsról, otthon csak gyömülcsöket, zöldséget, natúr joghurtot, kefírt meg ilyesmiket ettem nyáron, így ősszel pedig már a gyümik mellett több rizst, krumplit meg vega szendvicseket készítek magamnak. Ha valahova elmentünk beülni mindig ösztönösen húsmentes kajákat rendeltem, vegapizza, vega burger stb.

Egyszerűen már rá se bírok nézni húsra. Amikor hazamentem nagy nehezen lement egykét falat a szülők kedvéért, de egy idő után anyukám már csak csirkemellel vagy hallal próbálkozott, még az is elment, de nem kívánom abszolút, nem esik valami jól.

Ha rajtam múlik és nem erőltetik, pedig végképp nem eszem húst. (apámnak nagyon nem tetszik, a családom is és minden ismerősöm nagy húsevő)


Nem tudom, miért alakult ez ki így nálam. Már irtózom azoktól a kajáktól, amiket régen ettem.

Azt jelenti, hogy vegetáriánus lennék?

(Egyáltalán tudnék így pasizni, vannak vega pasik? :D )



2012. dec. 15. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Velem is ugyanez tortent. Elkoltoztem otthonrol es valahogy eltunt a hus az etlaprol. Mar a hus szagatol is rosszul vagyok. A parom nem szokott problemazni ezen, ha hust szeretne enni akkor o elkesziti maganak. :)
2012. dec. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

ha Te így érzed jónak akkor miért ne? :)

és ne aggódj, nagyon sok vega pasi van..de ha meg nem az szerintem az sem baj

2012. dec. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én 10 éves koromtól 30 éves koromig ettem húst családi ráhatásra. Sose sokat, sose magamtól.

A férjem vegetáriánus, ő azt gondolta húsevő vagyok ezért folytatta a családom hagyományát, hússal etetett 7 éven át. De közben mellette kitanultam, hogyan lehet hús nélkül is jókat enni, és egészségesnek lenni. Az állatokat mindig sajnáltam, a húsevéstől mindig bűntudatom volt. 30 éves koromra teljesen húsmentesen éltem, és nagy nehezen a családom is elfogadta ezt.

Amúgy szerintem ma már megemészteni se tudnám. Boltban eszembe se jut megvenni, étteremben gondban vagyok mit egyek.

2012. dec. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hogy miért alakult ki ez benned, azt nehezen tudnád megérteni, és nem is kell, csak egyszerűen fogadd el. Emiatt ne aggódj, vegetáriánusnak lenni jó dolog, hiszen így legalább kevesebb erőszakot követünk el. És persze tudsz emellett pasizni is. A másik dolog, hogy vannak vega pasik is. Itt vagyok pl én, aki 4 éve vegetáriánus, természetesen most nem magamra akarok mutogatni.:D Az emberi élet célja az önmegvalósítás, ahhoz pedig szükséges a nem ártás elve. A legegyszerűbben ezt úgy lehet kifejezni, hogy nem öljük le az állatokat, és vegetáriánusok leszünk. Egy jól elkészített lakto-vegetáriánus étrend teljes mértékben fedezi a mindennapi vitaminokat és ásványi anyagokat.

Azzal pedig ne törődj, hogy mások mit gondolnak erről, nekünk, vagyis mindannyiunknak mentesnek kell lenni attól az aggodalomtól, hogy boldogságunkat mások elismerésére alapozzuk. Igazából senkit sem tesz boldoggá az elismerésre való vágy. Ezek csak ideiglenes dolgok, kezdetük és végük van.

2013. jan. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!