Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Tejfehérje- és szójaallergiáso...

Tejfehérje- és szójaallergiások! Milyen növényi tejfölt használtok?

Figyelt kérdés
Tejfehérje és szója allergiám van, fogalmam sincs mit használjak tejföl helyett :O
2013. aug. 3. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
dietetikust kerdezz meg! nekem csak laktoz int. van, neked igy eleg nehez lehet.
2013. aug. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 DarkLantern ***** válasza:

Diatetikus szerint elvileg ha élőflórás tejfölt teszel az ételbe (pl leves) és felforralod akkor az úgy jó.

Hangsúlyozom a diatetikus is csak mondta hogy elvileg.

2013. aug. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én vettem házi növényi tejkészítőt. Igaz, Majdnem 30ezerft, de megéri. Egyszeri beruházás, de meg van oldva minden tejtermékes étel kérdése. Így nem kell több száz ft-ért megvenni a növényi tejet, vagy a kókusztejport bő ezresért, ami ugye megintcsak gyorsan fogy. Így kb. 40ft-ból megvan egy liter rizstejem, 20-25 perc alatt.
2013. aug. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tejföl helyett? Semmit, a tejföl egy teljesen nélkülözhető étel. Nem főzöl olyan ételeket, amiknek alapeleme a tejföl, vagy pedig alternatív módon készíted el őket. Ezen nem kell idegeskedni, a tejfölt mint ételt nem is ismerik sok országban. Mégis megvannak nélküle.


Tej és szójafehérje helyett hüvelyesekből és búzából származó fehérjét fogyassz, vagy ha nem vagy vegetáriánus, akkor húst.


A tej önmagában egyrészt szintén 100%-ig nélkülözhető étel - és érdemes is nélkülözni, másrészt pedig ahogyan felettem írták is, növényi tejeket házilag is tudsz készíteni, illetve szinte minden boltban megkaphatod. A boltban ugyan némileg drágább, mint a tej, viszont értékesebb is általában a bennük lévő tápanyag, vagyis jobban meg is éri. A házilag készített növényi tej pedig sok esetben számottevően olcsóbb lehet, mint a bolti tej.


A növényi tejek remek alapanyagot szolgáltatnak mindenféle étel elkészítésére - legyen akár normál táplálkozású, akár vegetáriánus, akár ételallergiás a vendég. Annak is érdemes a főzésben kipróbálni, aki normál étrendet követ - ugyanis tényleg remekek!


Tehát ne tessék kétségbeesni, ezekkel az allergiákkal még akár vegetáriánus is lehetsz, nincs egészségügyi kockázata, és semmilyen hátrányt nem szenvedsz - legfeljebb a tejivó versenyen.

2013. aug. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat! :) Amúgy vegetáriánus vagyok, nem eszek húst.
2013. aug. 11. 23:44
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehet készíteni növényi tejfölt napraforgómagból, kesudióból, rizsből és zabpehyleből is.

Linkelek pár oldalt:

[link]

[link]

Én legtöbbször napraforgómagból készítem, próbáld ki őket :)

2013. szept. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem is pont a napraforgómag jutott eszembe :) de a kesu mindent visz
2014. máj. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!