Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Barátnőm vega. Aggódom miatta....

Barátnőm vega. Aggódom miatta. Van rá okom?

Figyelt kérdés

Vegetáriánus ,és nem Vegán,ezt leszögezem...tehát tojást,tejet stb megeszi,de halat nem...azért csinűlja,mert szereti az állatokat.


Ugyanakkor olyan tüneteket produkál,ami nekem nem tetszetős...hangoztatja,hogy fáj a hasa ,ráadásul enni se tud.Ha elkezd enni,utána hányingere van...fél almánál többet alig tud enni 4 óra alatt...ritkán látom ,hogy jó sokat eszik,hiába unszolom,hogy tömje meg a bendőjét.


Szóval alapkérdés: Vannak veszélyei annak,hogy az ember csak zöldségen/gyümölcsön és tejtermékeken él?


2009. okt. 25. 13:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a bnőd azanorexia jeleit mutatja....nézz utána ennek a betegségnek,ellenőrizd a tüneteket...és szólj a szüleinek,ha tényleg baj van...
2009. okt. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%
#az anorexia
2009. okt. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%

Nincs rá okod.

Tapasztalatból mondom, két vegára és egy húskerülőre főzők.

Én, a vércse!

2009. okt. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ezek egyántalán nem jó hírek...szokott is mindig a súlyával kapcsolatosan megjegyzéseket tenni,de eddig heccnek vettem az egészet,azt hittem,nem komolyan mondja...és még most megjegyzem,én nem szoktam őt csúfolni testsúlya miatt,egyántalán nem kövér,sőt,túl jól néz ki...nemértem :///
2009. okt. 25. 13:40
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

1.vagyok


a vegaság önmagában nem gond.de az evéshiány,hasfájás,hányinger stb...nem biztató jelek.

2009. okt. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
vegasággal nincs semmi baj, ha alapjáraton eszik tésztát, zöldséget, gyümölcsöt, tejterméket, és a hús elkerülése miatti hiányzó anyagokat pótolja szójával, vagy egyéb magas fehérje tartalmú étellel. viszont ha alig eszik, akkor valami nincs rendben. szerintem jobb lenne, ha meglátogatna egy orvost. megjegyzem, kezdetben sok anorexiás azt mondja, hogy ő vega, és azért nem eszi meg X meg Y ételt. de ettől nem biztos, hogy a barátnődnek is ez a baj. mindenesetre légy résen. pl. vidd el étterembe v főzz neki vmi tésztás zöldséges vega kaját, ha jóízűen megeszi, akk mindnen oké, viszont ha húzódozik, biztos, hogy baj van.
2009. okt. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
36%

Kísérletek is bizonyították, hogy a legegészségesebb az az ún. "minden evés", az emberi faj erre lett "kitalálva" ahogy a fogaink is mutatják, gumós fogai a mindenevőknek vannak. Szüksége van a szervezetnek a húsra, nem könnyű pótolni mással, vagy legalábbis nagyon kell rá figyelni. Én is szeretem az állatokat, de azok is meg eszik egymást, ez a tápláléklánc..

Barátnőd most tért át erre vagy már régóta így él?

2009. okt. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
16 vagyok,ő februárban lesz 16 és 5 éve így él..ez lesz neki a hatodik...én csak 1 éve ismerem(gimi) ,de azóta mindig látom,hogy alig eszik...
2009. okt. 25. 13:59
 9/17 anonim ***** válasza:
34%
Ha eddig nem volt gondja, és így étkezett 5 évig, akkor nem hinném, hogy ez a problémája most. Szerintem sem különösebben egészséges a veretarianizmus, de most nem ez a baja.
2009. okt. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
hát szerintem hamár fáj a hasa, hányingere is van, akkor ottmár vmi nem oké. aki vega, vhogy azis magához tudja venni a neki szükséges dolgokat, és nem produkál ilyen tüneteket mint a nőd. szerintem vmit elrontott, ugyanis nagy odafigyelést igényel az h vegán is betudja szerezni a neki szükséges dolgokat.
2009. okt. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!