Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Barátnőm vega. Aggódom miatta....

Barátnőm vega. Aggódom miatta. Van rá okom?

Figyelt kérdés

Vegetáriánus ,és nem Vegán,ezt leszögezem...tehát tojást,tejet stb megeszi,de halat nem...azért csinűlja,mert szereti az állatokat.


Ugyanakkor olyan tüneteket produkál,ami nekem nem tetszetős...hangoztatja,hogy fáj a hasa ,ráadásul enni se tud.Ha elkezd enni,utána hányingere van...fél almánál többet alig tud enni 4 óra alatt...ritkán látom ,hogy jó sokat eszik,hiába unszolom,hogy tömje meg a bendőjét.


Szóval alapkérdés: Vannak veszélyei annak,hogy az ember csak zöldségen/gyümölcsön és tejtermékeken él?


2009. okt. 25. 13:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Alapból azzal nincs baj, ha vega. Ha nem eszik rendesen azzal viszont van.

Egyébként én is vagy két évig szenvedtem ezzel, hogy gyomorbántalmak, meg hányinger stb. De nekem nem a táplálkozás volt a bűnös, hanem a fogamzásgátló fajtája. Mióta mást szedek újra normális vagyok én is. Tudok enni rendesen és nem érzem úgy, hogy a belem kifordul olyan erős hányingerem van. :)

2009. okt. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Ő itt nem tart...((: de azért köszi a fogamzásgátlós tippet is.

Esetleg okosabbak vagytok attól,ha azt mondom,hogy 3 hónapja megcsalt,de ezt még scak most mondta el nekem? a titkolózás nagy lelki súlyt rejt magában,de ez fizikailag is képes ennyire megnyilvánulni?lehetséges ez?

2009. okt. 25. 19:48
 13/17 anonim válasza:
0%
Az ember alapvetően mindenevő, tehát nem normális hogy nem eszik húst. Elhiszem hogy szereti az állatokat, de a döglött állaton már nincs mit sajnálni, ha csak nem ő akarja vadászni :D. Mondjuk egyre több vega küzdd rendellenes emésztéssel, majd ha egyre több meg is hal rájönnek hogy nem tutiságos. Volt hogy egy vega házaspár a csecsemőjüknek sem adott mást mert hát legyen már ő is vega, szegény 3 hétig bírta aztán meghalt. Szerintem a barátnődre kicsit piríts rá ha nem akarod hogy leépüljön.
2009. okt. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
nem az a baja hogy vega hanem hogy alig eszik. szóval ha mindenevő lenne akkor valószinüleg ugyanilyen tünetei lennének mivel nem enne semmit. én még csak egészséges vegákat láttam, de ők ettek is :D
2009. okt. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A gond inkább az, hogy valahogy nem jól szervezi meg az étkezését. Menjen el valamilyen tanfolyamra ahol megtanulhatja hogy kell vegásan enni, pl. itt


[link]


Meg ajánlom ezeket a könyveket is:

[link]

2009. okt. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Az hogy vegetáriánus a barátnőd, még nem lenne probléma, főleg ha a tejtermékeket nem veti meg, na de az hogy pár falat után hányingere van, az bizony aggasztó dolog. Lehet hogy stressz, vagy hormonális fogamzásgátló mellékhatása áll a háttérben, amiken lehet segíteni, ha ezek kilőve, akkor felkeresnék a helyében egy orvost.
2009. nov. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

hmmm,szerintem nektek akkor fogalmatok sincs az anorexiáról.

A hasfájás meg a hányinger nem jelent anorexiát. A kövérnek látom magam és épp azért sem eszem az anorexia. Aki meg vegetáriánus az meg pláne nem lehet anorexiás, már csak azért sem mert tudasan választ valamit ergó nem akarja magától megvonni az ételt hanem csak szelektiven akar táplálkozni.

2009. nov. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!