Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegán étrend követői azért...

A vegán étrend követői azért nem isznak tejet mert embertelen körülmények között történik a feldolgozása, vagy van más oka is?

Figyelt kérdés
hallottam a hormonnal (újra)megtermékenyített tehenekről, és tőlik elválasztott kis bocijaiktól is. De ha saját gazdálkodású emberektől szereznének tej(termékeket), ahol ilyen nincs, csak napi fejés normális körülmények stb. akkor fogyasztanának? vagy tényleg igaz, hogy a tej csak a kis boci fejlődéséhez szükséges, úgymond kifejlett embernek nincs szüksége rá?
2013. aug. 13. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, nincs szükségünk rá. Én sem iszom tejet, de még vega sem vagyok, csak majdnem.


Több okból lehet az ember étkezése vegán, nem feltétlenül lelkiismereti az ok, bár azt hiszem, a vegánoknál többnyire ez a helyzet. Bizonyára van, aki az általad említett esetben sem tartja elfogadhatónak a tejfogyasztást, továbbra is lelkiismereti okból vagy más miatt.


Remélem, majd ír egy vegán is, én csak spekulálok.

2013. aug. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 lencsefőzelék ***** válasza:
67%
Nos, én a húsróé tavaly szoktam le, de a tejről már 4 és fél éve. Köhögök tőle. Orvosok nem tudtak rájönni, hogy mitől van, úgyhogy kénytelen voltam magam utánajárni. Egyetértek azzal az állásponttal, hogy a tehéntej nem emberi fogyasztásra való. A bocinak van rá szüksége, de neki is csak addig, amíg el nem éri a születési súlya háromszorosát. Mi sem iszunk anyatejet felnőtt korunkban, de a tehén "anyatejét" mégis. Na ez az (többek között), amivel fel kellene hagynia mindenkinek, aki egészségesen akar élni.
2013. aug. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A vegánok azért nem isznak tejet, mert nem növényi eredetű. A vegán életmód része a vegetáriánus étrend, ami azt jelenti, hogy csak növényi eredetű élelmiszert fogyasztasz. Tovább nem is kell magyarázni, mert egyértelmű, hogy a tej nem vegetáriánus étel/ital, hiszen állati eredetű.


A lakto-vegetáriánus étrend követői a vegetáriánus diétát kiegészítik a tej és tejtermékek fogyasztásával.


A vegán életmód követői egyébként jellemzően az állattartás teljes mértékben elutasítják, még a kedvtelésből tartott állatokat is sok esetben.

2013. aug. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2013. aug. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én egészségügyi okokból nem iszom tejet, a húst pedig sosem kedveltem, miután 6 évesen láttam egy halott embert, és belegondoltam, hogy mi ugyanúgy egy bomló, rothadó húst eszünk, mint amilyen ez a halott ember itt előttem.


[link]

Olvasd el, mindenképpen megéri. Másrészt baromi nagy hülyeség, hogy a tej önmagában kiváló fehérjeforrás, a túró már az.

(Cikkhez tartozóan két időskorú embert is ismerek, akik literszámra isszák a tejet mióta az eszüket tudják, és csontritkulásuk van.)

Nincs szükségem a gyors növekedés érdekében antibiotikumokkal és egyéb gyógyszerekkel mérgezett állatok húsát és tejét fogyasztani. Inkább eszem permetezett növényeket, köszönöm.

2013. aug. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, honnan hozod a tejet, azért állatokat zsákmányolnak ki. Egy tehén normális esetben kb. 8 liter tejet adna, ennyit inna meg a borjú naponta. De a mai turbótehenek az emberi manipuláció hatására akár napi 30-50 liter tejet is adnak. Alig bírják el a tőgyüket. Minden évben megtermékenyítik őket, hogy legyen folyamatosan tejük. A borjaikat születésük után elválasztják tőlük, borzasztó hallani, ahogy sírnak egymás után. A borjakat ezután egy vödörből itatják tápszerrel, mert a tejet az embernek szánják, és nem láthatják többet az anyjukat. A tehenek átlagosan 5 év alatt teljesen kimerülnek a folyamatos kényszerített tejadástól, és mennek a vágóhídra. Akik nem adnak elég tejet, vagy gyakran betegek, azok még hamarabb. Gépekként kezelik őket, ez a legborzasztóbb. A szabadtartás nagyon ritka, még falun is leggyakrabban istállóban élnek. Én ezt nem szeretném támogatni, úgyhogy nem veszek tejtermékeket.

Mellesleg amit sok vega nem tud. A sajtok készítéséhez a megölt kisborjú oltógyomrának egy darabját adják (oltó késztés). [link]

Nagyon ritkán használnak csak növényi eredetű oltót, mert a vágóhidakról olcsóbb oltógyomrot szerezni. Szóval a sajtevéssel közvetlenül támogatják a borjak meggyilkolását, akkor is, ha nem esznek húst.

2013. aug. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Mire is való a tej?azért hogy az utódnak legyen tápláléka embertejet azt lehetne inni.
2013. aug. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
lehet, hogy egy idealista baromnak ( hogy stílusos legyek) tartasz, de én tényleg hiszem, hogy minden egyes élőlénynek annyi joga van élni ezen a bolygón, mint nekem. Ha egy kis borjú nem él emberi anyatejen , akkor én mi jogon vegyem el tőle? Nem beszélve arról, hogy milyen elképesztő kegyetlenség árán jut el a tej és egyéb tejtermékek az emberi fogyasztásig. Nem akarok olyan dolgokat bevinni a szervezetembe, amihez fájdalom, kétségbeesés, és megannyi negatív érzelem társul. Én ezért nem iszok tejet és nem fogyasztok semmilyen állati eredetű "ételt".
2013. aug. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én több okból nem iszom tejet, 1, amit te is említettél és nem akarok részt venni benne, 2, mert a tehenek sem szopják az emberek mellét... :D - Ez bután hangzott, elnézést.- Az embernek csak az anyatejre van szüksége, amíg van.
2013. szept. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

azért nem isznak, mert a vegán azt jelenti, hogy semmi állati eredetű, tehát olyan se, amihez nem kell megölni az állatot.


s mellesleg, igen, az az indok,hogy egyik állat sem iszik tejet )már, magától, ha adsz a cicának, kutyának, süninek, megissza, de nincs rá szüksége-sőt). csak a saját tejüket isszák, míg picik (az anyjukét, mármint.)


amúgy én csak lakto-ovo vegetáriánus vagyok, de tejet pont ritkán iszom, csak kávéba, vagy sütibe, tojást is csak sütibe. de sajtot, vajat, ilyesmit eszem.

2013. dec. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!