Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mik a vegetáriánus, vegán,...

Mik a vegetáriánus, vegán, raw vegán étrend előnyei egy mindenevő étrendjével szemben?

Figyelt kérdés
Rengeteg írás van a témában, amik sajnos igen elfogultak vagy az egyik vagy a másik irányba. Van olyan, aki tudományos kutatások eredményeinek hatására adta fel a húsevést, lett vegán vagy raw vegán? Ha igen milyen érveitek vannak? Sajnos igen sok a húsevés ellen szóló cikk nálam hitelét veszti, mert a húsevést szinte démonizálja, a vegánságra pedig valláspótlékként tekint.
2011. máj. 18. 16:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Általában a vegák nem egészségügyi, hanem elvi, vallási, morális stb okok miatt vegák. Ugyankkor külön ügyelniük kell bizonyos tápanyagok pótlására, pont azért, mert mindenevők vagyunk, bizonyos tápanyagokat nem vagy kevésbé tudunk növényekből felvenni. Tehát a vegetarializmus nem előnyös.
2011. máj. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Pont hogy egy csomó helyen ennek az ellenkezőjéről lehet olvasni, amit te állítasz, kedves első, és pont ez a gond, mert olyan véleményből is sok van, mint a tiéd. Engem az elvi része kevésbé érdekel, bár fontosnak tartom, hogy olyan húst egyek, amit nem olyan állatokból nyernek, amiket egész életükben ketrecben tartanak, hanem amik szabadon éltek. Kevesebb húst is eszek valószínűleg, mint egy átlag magyar.


Lehet azonban olvasni olyan emberekről, akik egészségügyi megfontolásból tértek át növény alapú étrendre. Ide pedig olyan emberek tartoznak, mitn Bill Clinton, szóval úgy tűnik többről van szó, mint egy hollywoodi divatról.

2011. máj. 18. 17:01
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Hát én az ahimsa miatt lettem vega.Félévig nem ettem húst.

De sajnos az étkezési zavaraim miatt muszáj volt újra ráállnom.Az első pár falat húst sírva ettem meg,nagy rossz volt.Szerintem ha figyelsz a fehérje bevitelre,akkor nem lesz gond amúgy.Tofu,meg szójaszelet,szójatej,rizstej,kefír,ilyenek.Meg a hüvelyesek is jók.:)

2011. máj. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Én vegán vagyok azt hiszem, eszek tejtermékeket és tojást is. 3-4 éve vagyok vegán, és soha nem figyeltem arra hogy mit eszek, nem is tudom mi az a kalória meg szénhidrát meg ilyenek. Azt tudom, hogy a nőknek veszélyesebb ez, mert ha nem esznek elég babot meg olyan zöldséget amibe van vas, akkor vérszegénység kialakulhat náluk.


Ugyanolyan egészségesnek és erősnek érzem magam, az agyam is kb úgy pörög, mint az előtt, megfogadtam hogy visszaállok húsevésre, ha bármi bajt tapasztalnék.


Az előnye annyi, hogy nem okozok sok szenvedést. (Avagy: vallási okok)

2011. máj. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

(az utolsónak)

A vegánok nem esznek tejterméket meg tojást, te vegetáriánus vagy.

2011. máj. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A lentebb ajánlott könyvekben találhatsz nagyon érdekes információkat a kérdéseiddel kapcsolatban! Azért ezeket az írásokat ajánlom, mert tényszerűek, érvelnek és ezeket kutatásokkal és bizonyítékokkal támasztják alá, valamint eredményekkel. Elsősorban ezt ajánlom a figyelmedbe: dr. Ralph Bircher: Szigorúan bizalmas


Nem fogyasztok húst. Gyerekkoromban - az már régen volt ;-) - találtam ki, hogy nem fogok húst enni, de csak pár évvel később valósítottam meg az elképzelésemet. Szeretem az állatokat, nem vagyok vallásos.

Ismerek olyan embert, aki kimondottan a tudományos kutatási eredmények miatt nem fogyaszt húst.


dr. Edward Howell: Enzimtáplálkozás

dr. Robert O Young: A pH csoda

Stephen Blauer: Lékönyv

William Dufty: Cukorblues

dr. Biegelbauer Pál: Gyógyító illatok

dr. Douglas N. Graham: 80/10/10


Jó olvasgatást kívánok! Szia!

2012. nov. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én ezt a könyvet ajánlom, mindent amiről ír kutatások bizonyítanak, a tanulmányok pontos forrását is feltünteti: [link]
2013. aug. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7., ezt remélem nem írtad komolyan! Az egy technikailag elhibázott "tanulmány" (ami valójában nem is tanulmány, ha olvastad, tudod), és egy pszeudotudományos mű. A szakmai kritikák mind lehúzzák.
2013. aug. 26. 09:11
 9/12 anonim ***** válasza:
Pszeudotudományos....na persze. Ezek szerint te nem olvastad. "Szakmai kritikák"???? Tudod a tejipar, tojásipar, húsipar és gyógyszeripar stb. nyilván nem fogja hagyni, hogy bedőljön az egész rendszer, csak hogy egészségesebbek legyenek az emberek. Az nem érné meg nekik. Az állatokat gond nélkül ki lehet zsákmányolni, rabszolgasorban tartani, még a törvény is feljogosít rá. Ha pedig nem lesz elég szív- és érrendszeri megbetegedés, rák, cukorbetegség és így tovább, kinek adják el majd a rengeteg gyógyszert. Amikből persze minden héten kijön valami új, de érdekes módon csak egy apró összetevő (ami sokszor csak vivőanyag) változik, de már újként reklámozzák, az emberek meg veszik mint a cukrot. A tv-ben a fizetett reklámokat mit gondolsz kik pénzelik? Miért akarják, hogy minél több húst, tojást és tejterméket egyél? Mert aggódnak az egészségedért? Ugyan! És mit gondolsz pl. a könyv szerzőjének nem érné meg jobban, ha nem úszik szemben az árral? Ha beáll a sorba sokkal jobban megszedhette volna magát. Ehelyett szembeszáll mindenkivel, és vállalja hogy a fizetett kutatói társadalom, akik inkább félrenéznek, nyilvánosan kiközösítse.
2013. aug. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyébként a válaszaidból nagyon világosan kiderül, hogy melyik oldalon is állsz. Akkor pedig nem értem, valójában miért teszel fel egy ilyen kérdést. Szerintem akármit írnánk, neked minden áltudományos lenne, vagy elfogult.
2013. aug. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!