Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen tejet igyak?

Milyen tejet igyak?

Figyelt kérdés
Melyik márkájú tehéntej a legjobb amit boltokban is lehet kapni? pl:mizo, tolle, alföldi

2013. aug. 11. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Először is az nem tej. Az úgy készül, hogy kiszednek belőle mindent, ami kell kefírhez, sajthoz stb, ha esetleg közben megsavanyodott akkor kémiai eljárással újra ihatóvá varázsoloják, majd feldúsítják szójával és eladják neked tejként 200Ft-ért minimum. A tej ott kezdődik és végződik, hogy házi tej, nem mellesleg annak is 200Ft körül van literje, csakhogy abból még bármit csinálhatsz, ésha hígítani akarod, még mindíg felvesz kb 60% vizet jelentősebb ízromlás nélkül is.
2013. aug. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 sheex ***** válasza:
A tejnek nevezett dolog az tejsavóból készül úgy tudom. De amúgy meg lényegtelen, mert a szervezet gyerekkor után már nem tudja feldolgozni/hasznosítani.
2013. aug. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Házi tehéntejet de legjobb a házi kecsketej:-)
2013. aug. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igy van-igy van. Csakis bocitejet. Én két éve váltottam át rá és teljesen meg vagyok elégedve. Nincs tartósitószer benne.

A bolti tej hetek múlva sem romlik meg, ez már jelent valamit sajnos ... Ugyanakkor a minimim az, hogy székszorulásod lesz tőle.

2013. aug. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem értem azt, hogy miért beszélik le a felnőtteket a tejről, amikor ez az egyik legjobb detox: tartósitószerek, élelmiszer festékek ellen, még veszélyes munkahelyeken is előirja a munkaügyi törvény, hogy kötelező a cégnek biztositani a min. 1-2 liter tejet vagy vizet a munkásoknak. Ugyanakkor részegség, másnaposság ellen is nagyon jó, mondjuk jómagam nem szoktam az lenni :).
2013. aug. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt senki nem a kerdesre valaszol?

Nekem nincs se tehenem,se falusi ismerosom, megis iszok tejet, a boltbol. Nekem nincs vele semmi bajom, rosszul vagyok a falusi tej izetol es szagatol is. Egyebkent a mizot ajanlom,nekem az izlik, az 1,5% ost iszom kakaonak es kavenak. A tartosat nem ajanlom.

2013. aug. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 snack16 válasza:

Az utolsó milyen igazat mond. Habár lehet venni házi tejet városban is, de az ízét nem mindenki szereti. Én pl a tartós tej ízét szeretem.

A sok ember osztja az észt, de a kérdésre nem válaszol.:D

Én lehet hülyeséget mondok, de mindíg a tartós cseh(vagy lehet szolvák xd) tejet veszek és szerintem finom az íze.

A spar-os is egész jó volt a múltkor amikor ittam. A válaszom hogy Kb-ra egyformák mind(szerintem).

2013. aug. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!