Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Azok a vegetáriánusok akik...

Azok a vegetáriánusok akik azért nem esznek húst mert sajnálják az állatokat, akkor miért esznek növényeket?

Figyelt kérdés
A növények is élnek...

2013. aug. 16. 19:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A padlizsannak dobog a szive? Azert van koztuk kulonbseg... En amugy nem vagyok vega, ilyen megfontolasbol nem is lennek, de erezni a kulonbseget.
2013. aug. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést saját tapasztalásból tudnád megközelíteni:

1.Egy gyümölcstől roskadó ágról szedd le a gyümölcsöket és figyelj, ahogy felsóhajt az ág: köszönöm.

2.Vágj le szemből közelítve egy nyulat/tyúkot/disznót - és hallgasd a hangját, jajveszékelését.

2013. aug. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó a 2. válasz. Remélhetőleg van különbség számodra is egy barack leszakításának és egy malac nyakba szúrásának és kivéreztetésének az élménye között még akkor is ha egyébként szenvedélyes húsevő vagy.
2013. aug. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Továbbá vannak olyan növények, amik éppen arra építik az életüket, terjedésüket, hogy te megeszed a termésüket. A csonthéjasok pl. jellemzően ilyenek: megeszed a cseresznyét, a magot nem tudod megemészteni, sértetlenül kikakilod. Ha ez nem a csatornába kerülne, hanem a talajra, nagy valószínűséggel kihajtana, és így a cseresznyefának sikerült egy utódját jó messzire eljuttatnia, vagyis terjedni a világban. Ezzel a legjobbat tetted neki. Az eper, szeder is hasonlóak. Persze mikor egy növénynek a levelét szedjük le, pláne ha a gyökerét fogyasztjuk, arra már nem lehet ezt a sémát ráhúzni, de az nem igaz, hogy minden növénynek ártanánk azzal, hogy megesszük.
2013. aug. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
0%
Én ezt sosem értettem. attól hogy te nem eszed meg azt a csirkét mert sajnálod attól még meghal nem?! hús nélkül nem lehet élni <3
2013. aug. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne hús nélkül élnünk? Nem ragadozók vagyunk, hanem mindenevők. Ami nem azt jelenti, hogy húst KELL ennünk, hanem hogy ehetünk húst IS. Nem kell feltétlenül állati aminosavakat is fogyasztanunk, az származhat növényekből is, a szervezet nem válogat. B12 vitamin az egyedüli ami nincs növényekben (legalábbis egyenlőre nem bizonyított), de azt lehet pótolni. A csirke meg akit mi nem eszünk meg (én és a többi majd 200millió vega a világon) meg sem születik, mert nem éri meg 200millióval több csirkét tenyészteni, ha úgysem tudják eladni.
2013. aug. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
"Én ezt sosem értettem. attól hogy te nem eszed meg azt a csirkét mert sajnálod attól még meghal nem?! hús nélkül nem lehet élni <3" akkor soha a büdös életbe ne mosakodj, úgyis koszos leszel. Ha miattam már csak egy egér is megmenekül, azt mondom megérte. Számodra nyilván ez érthetetlen. Semmi baj ezzel, de akkor ne írj már ekkora butaságokat, hogy hús nélkül nem lehet írni. A kérdés komolyságához illő a válaszod. Egy semmilyen állati eredetű ételt nem fogyasztó ember. Élő...
2013. aug. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok, most olvastam vissza, ezer bocsánat! Élni, nem írni. De garantálom, hogy mindkettőt lehet hús evés nélkül csinálni :D
2013. aug. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Fingkirály ***** válasza:
0%

"B12 vitamin az egyedüli ami nincs növényekben (legalábbis egyenlőre nem bizonyított), de azt lehet pótolni."


Ezzel az a baj, hogy ipari úton, szintézissel is létrehozható a dolog, de egy trú vegán nem hajlandó semmiféle "mesterséges" dolgot sem elfogyasztani (legtöbbjük gyógyszert sem hajlandó szedni). Általában pont a B12-n szoktam velük összeveszni, amikor felhozom, akkor "de hát van tabletta, majd beveszem abban", és amikor közlöm, hogy de az _gyógyszer_ b*szki, azt mondtad hogy nem szedsz gyógyszert, vagy akkor mégis van "jó" gyógyszer meg "rossz" is?...na ekkor általában kifogynak az érvekből és jön a megsértődés meg a hülyevagy, meg a nemisbeszélekveledtöbbet :)


Pedig szegények csak egyetlen mondat alatt hülyét csináltak magukból, és tették hiteltelenné az egész hitvallásukat.


Ja igen, aki ezt a "felsóhajt az ág, köszönöm" posztot írta, annak is üzenném, hogy ez a bibliai retorika veszélyes, mert ezzel is csak azt erősíti, hogy az egész vegán/vega dolog leginkább csak egy modern, bugyuta vallás, axiómákban, példabeszédekben, mesékben előírva mindent.


A vallásokat egyből keblükre ölelők meg - elnézést kérek hívő olvasóimtól, de - mindig is általában buta, szervilis, manipulálható emberek.

2015. dec. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
41%

Érdekes előző, hogy a 2-ből ezt szűrted le, noha saját tapasztalásra hivatkozva kezdtem... A szerény "valláskritikád" meg furcsa itt: "mindig is általában buta, szervilis, manipulálható emberek". De itt inkább ne menjünk bele, inkább hallgassunk egy kis zenét, vagy inkább Istent dicsőítő éneket:J.S.Bach

https://www.youtube.com/watch?v=pHhI3ay1moY

2015. dec. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!