Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok! Ti ezt hogy...

Vegetáriánusok! Ti ezt hogy dolgozzátok fel?

Figyelt kérdés

azért nektek szól a kérdésem mert talán ti értitek meg legjobban hogy mit érzek.

én is vega vagyok mert egyszerűen képtelen vagyok megenni az állatokat tudva hogy éltek érzéseik voltak és szenvedtek amikor megölték őket.

ma rettenetes napom volt és nagyon nehezen tudom feldolgozni.(még mindig ezen jár az agyam)

reggel ahogy mentünk a szüleimmel a járdán az egyik bokornál ott volt egy halott macska akit valószínűleg elütöttek.már ezt is rettenetes volt látni ahogy ott feküdt mozdulatlanul nyitott szájjal és még csak meg se próbáltak segíteni rajta helyette kidobták egy forgalmas járdarészhez ahol még gyerekeket is szoktak sétáltatni(babakocsiba)+erre kell menni a játszótér fele is.

a napot aztán mamámnál töltöttük és ők tartanak nyulakat(megenni).persze tudom hogy faluhelyen ez így megy de akkor is.

reggel én etettem meg őket és a kicsik kijöttek játszani az udvarra(az a rész le van kerítve)és olyan boldogan játszottak,ugráltak az udvaron hogy teljesen összeszorult tőle a szívem.És az a legrosszabb hogy papám le fogja őket vágni a jövőhéten és most utoljára tapasztalhatták meg a szabadság egy formáját.és talán várják majd holnap is hogy játszhatnak kint de hejette amikor kinyitják az ólajtót ők meg fognak halni.

mivel már kínomban nem tudtam mit csinálni kint volta velük égész nap had játszanak és lefényképeztem őket hogy ezáltal tovább élhessen az emlékük(bár ez sovány vigasz)

aztán délután jött a szomszéd macskája akit imádok.szegénykém terhes de a szomszédunk elköltözött és itt hagyta.(de ami rosszabb hogy volt nekik két kutyájuk akik hűségesek voltak és barátságosak de mivel nyűggé váltak lelőtték őket.hogy képesek az emberek megölni azokat akiket szeretnek?)ez nekem sok volt egyszerre.

ráadásul úgy veszem észre hogy mást nem is érdekli.azt mondják hogy jobb így stb.

de miért nem lehet örökbe adni,vagy menhelyre hogy legalább egy kis esélyt kapjon a boldog életre?

hogy képesek az emberek ennyi fájdalmat és pusztulást okozni?

ti hogy tudjátok ezt feldolgozni?

16/l


2013. jún. 23. 19:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen.


Meg kell próbálni segíteni ott, ahol tudunk. Ha állattetemet látok, hívom a zöldszámot, amely ingyenesen elszállíttatja, mert egyszerűen undorító, hogy sok ember erre sem képes, inkább átmegy még rajta 8x.


Ha kóbor cicát/kutyát találok és épp van időm (nem rohanok munkába...) akkor beviszem menhelyre. Ha tehetném befogadnám, amíg lenne új gazdija, de panelban élek és már így is van 2 macskák erre a kis térre. Ha épp van nálam valami kaja, akkor adok nekik egy falatot...


Külföldön élek, itt a menhelyeknek lehet almot, játékokat, konzervet, száraztápot ajándékozni, minden szupermarket mellett van egy gyűjtőláda leláncolva a városi állatotthonnak, hogy a bevásárlás után aki épp vesz, 1-1 dolgot beledobhasson, szoktunk is.


Menhelyeken, állatotthonokban sokszor lehet önkénteskedni is! Vagy ha érdekel a téma, tanulhatsz állatorvosnak, hogy később tudj segíteni...


Hidd el, ha felnősz könnyebb lesz. A te korodban én is csak tehetetlenül néztem, ahogy a nagyszüleim levágják a disznót, ahogy édesanyám állatokon tesztelt tisztítószereket-tisztálkodószereket vesz otthonra. Most, hogy már a saját lábamon állok ebben nem kell részt vennem, van választásom. És a pénzemet költhetem segítségre, ha tudom.

2013. jún. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
73%

Sziaaa!


Elmesélnék neked 2 történetet, ami velem történt. 15 éves korom óta vagyok vegetáriánus. Sosem ettem sok húst, és ha igen, akkor is csak fehéret. Mindig is szerettem az állatokat és szörnyen fel tudtam háborodni azon, ha bántották őket.

Egyik napról a másikra lettem vegetáriánus, és én is mindig ilyen rosszul viseltem ha elpusztult állatot láttam, vagy ha csak egy bevásárlóközpontban el kellett mennem a húspult mellett. Egyszer éhesen hazajöttem, kinyitottam a hűtőt és megláttam, hogy céklaleves van ebédre (amit mellesleg imádok). Gyorsan megmelegítettem, majd ettem belőle. Hazajött apa, pont mikor jóízűen falatoztam, majd rám szólt, hogy anya azt mondta abból ne egyek, mert az nem húsmentes. Rögtön megállt a kezemben a kanál, elkezdtem keresni benne a húst, de nem találtam sehol. Már nagyon sírtam, gyorsan felhívtam anyát telefonon, aki mondta, hogy igaza van apának, mert beledobott egy húsleveskockát. Egyből hányingerem lett, forgott velem a világ, és iszonyatosan rosszul éreztem magam nem csak fizikailag, de lelkileg is. Majd anya megnyugtatott, hogy jól van, előfordul ilyen. Ki tudja hányszor ettem már úgy bármi húseredetűt, hogy nem is tudtam róla. Persze így is jártam egyszer pont egy linzerrel, amiről utólag kiderült, hogy zsír volt a tésztájában. Akkor is hasonló reakcióm volt.


Aztán párszor még ebbe a helyzetbe kerültem, és rájöttem, hogy azzal semmit sem érek, ha siránkozok és bánkódok.


Gondolj bele: Hány állatot mentettél már meg így is, akit nem ettél meg. És milyen sokan vagyunk még rajtad kívül így. Minél kevesebben eszünk húst, annál kevesebb húsáru kitermelésére van szükség. Egy ember is hozzátesz a nagy egészhez. És te is része vagy a nagy egésznek. Az állatok megmentésének. Én mindig erre gondolok és akkor megnyugszom. :))


19/L

2013. jún. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
43%

Ennél csak a szomorúbb, hogy az emberek jobban sajnálják az állatokat, mint a saját embertársaikat.

Az adó 1%-ok legfőbb kedvezményezettjei az állatmenhelyek, míg a hajléktalanokra sokkal kevesebben gondolnak az adóbevalláskor. Beteg társadalom az, ahol az állat fontosabb az embernél. Ezért nem hat meg a vega propaganda.

2013. jún. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
70%

pedig bizony én is jobban szeretem az állatokat, mint az embereket. és beteg társadalom? az ember jobban tehet róla, és jobban is tud magáról gondoskodni, nincs kiszolgáltatva.

mellesleg, itt Angliában pl. fogorvosi ügyelet nincs, de az állatorvos 24 órás:)

2013. jún. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

Hajléktalanok: a 99%-uk a maga hibájából az. Őket nem kívánom támogatni.


Egy állat nem tehet arról, hogy ilyenek a körülményei. 100x jobban megérdemli a segítséget.

2013. jún. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

Nyomasztó, nagyon is. De ezzel nem tudunk mit csinálni. Azok a nyuszik legalább amíg élnek, ha rövid ideig is, jól vannak tartva, jól érzik magukat. Ez még egész "emberséges"nek nevezhető a nagyüzemi állattenyésztéshez viszonyítva.

Én is vega vagyok, mert ha nem létszükséglet, miért ennék húst? Miért támogatnám ezt?

De ennél többet egyelőre nem tehetek, ezért nem szabad ezen rágódni. A lényeg hogy a tőled telhetőt megtedd.

Még annyi gusztustalan és elszomorító dolog van a világban, ha csak a töredékét így magunkra vennénk, gumiszobába kerülnénk.

Legyél továbbra is vega, esetleg önkénteskedj állatmenhelyen, természetvédő szervezeteknél. Ezzel is sokat teszel a világért.

2013. jún. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
33%
A nyúlhús az egyik legegészségesebb hús, szinte teljesen zsírmentes, nagyon sok értékes fehérjét tartalmaz. Nálunk is vannak, hetente többször is eszünk nyulat pörkölten, pecsenyének, rántva, nyúlhúslevesnek, stb. Szerintem nem tudjátok mit hagytok ki az ízletes nyúlhúsevéssel.
2013. jún. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
56%

Mert ez az élet rendje.

Nemcsak az ember esetén,az egész állatvilág így zajlik,ez a körforgás az egész élet mozgatórugója.

Mi megesszük az egyik állatot,az az állat megeszi a másik állatot.

Valóban rossz belegondolni,mert tényleg vannak érzéseik az állatoknak is,de ez így megy már évezredek óta, ez az élet rendje.Nem szabad ilyenekbe belegondolni.


Én vágóhídon is voltam már,disznó vágóhídon,nagyon rossz volt,megviselt,a mai napig látom a szemeit az egyik disznónak,benne volt minden félelem és ijedtség.

Sajnos meg kell keményíteni a szívedet,különben neked lesz rossz.

2013. jún. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
20%
Te jó ég, még mondja valaki, hogy a vegák nem kretének.
2013. jún. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
72%

En ugyan nem vagyok vega, de leirom en, hogy gondolom, mert nagyon orulok, hogy olvashattalak!

Egyszer en is talaltam egy halott cicat egy elhagyatott helyen. Ugy megijedtem, hogy kb. panikrohamom lett, es elkezdtem zokogni. Nagyon erzekenyen erint ez, o pedig egy gyonyoru, fiatal cica volt. :( Nem is tudtam aznap masra gondolni, rettenetes!

A vegasagrol pedig...egeszsegugyis vagyok, es meggyozodesem, hogy szuksege van a szervezetnek husra. A cica is megeszi a kismadarat, a kismadar a kukacot es a tobbi. Ez igy van rendjen, DE! Gyulolom, hogy a fogyasztoi tarsadalom odaig dagadt, hogy embertelen (nem talaltam jobb szot) korulmenyek kozott tartjak az allatokat, es utana vagjak le. Utalom azt is, ha pl levagnak egy kismalacot. Szegenynek nagy haszna nincs, mivel picike, keves a husa, de az olyan "meno", hogy citrommal a szajaban hever az asztal kozepen. Ja, meg az ize, olyan kulonleges, hogy feltetlen el kell pusztitani, mielott elhetne... Ilyenek meg a nyuszik, furjek is. Gyakorlati hasznuk nem sok ebben a tekintetben, na de a gasztronomia...

Ezen kivul rosszul vagyok meg, a trofeaktol, kiteritett allatbortol, igazi bundatol, es a tobbi. Rosszul vagyok, hogy ennyire erzeketlen es figyelmetlen a tarsadalom, ezert szeretnek majd egy farmon onfenntarto lenni, sok-sok allattal, es keves kegyetlenseggel.

21/L

2013. jún. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!