Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Húshiány következtében pattaná...

Húshiány következtében pattanások, miteszerek?

Figyelt kérdés
egy hónapja semmi húst nem eszem, tojást, sajtot, túrót, tehát származékokat igen. Eszem ha van rá lehetőség szóját, csicsriborsót, stb.. viszont elkezdtek kijönni a pattanásaim, pedig eddig egyáltalán nem volt, nincs összefüggésben a menzeszemmel. valaki aki hasonlót tapasztalt? mit ajánlotok? 16l

2013. aug. 31. 11:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

A húshiány nem okoz pattanásokat, ez tuti. A tej és a tejtermékek annál inkább. A legtöbb ember szervezete nem bírja a a laktózt (tejcukor), ennek egyik tünete a pattanás. A másik meg, hogy sok vega ugyanúgy eszik cukros, fehér lisztes kajákat, azzal a címszóval, hogy azt lehet, mert nem hús. Ezek is okoznak pattanásokat és persze nem egészségesek, meg minden amiben mesterséges adalékanyag van (akár fűszer, akár édesítő stb.).

Ami nekem bevált: sok gyümölcs, zöldség (többsége nyersen vagy frissen! préselt lé formában, esetleg turmixként), tej, joghurt, kefir, túró elhagyása. Sajtot eszem, tojást is (ebből igyekszem biot venni), rizstejet, kókusztejet, hüvelyeseket is, amarántot, quinoát (ezeknek nézz utána ha nem ismered), gombát, teljes kiőrlésű/tönköly pékáru és heti 1x hal (ez nálam lazac vagy tonhal), valamint heti 1x csirkemell is belefér, amiből próbálok tanyasit venni. Nagyjából ezeket eszem, a bőröm nagyon szépen kitisztult, semmi pattanásom nincs.

Ja és persze sok víz, cukormentes teák. Min. 3L, de inkább 4.

2013. aug. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha sok tejterméket eszel, az okozhat pattanásokat, miteszereket. Az tök jó, ha az ember abbahagyja a húsevést, de az nem egészséges, ha ennek ellensúlyozására többszörösére növeli a sajt, joghurt stb. fogyasztását.
2013. szept. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A tojás jó étel, a koleszterin-hisztériát pedig már rég megcáfolták :) Én jobbára tojásból (napi 1-4), olajos magból és zöldségből viszem be a szükséges fehérjét, mostanság a sajtfogyasztásom sem elhanyagolható. Ha nagyon bajban lennék, ehetnék maglisztet, aminek magasabb a fehérjetartalma, mint a húsoké s más tápanyagai is feldúsulnak a olaj nagy részének kipréselésével... :D


A pattanásokhoz sajnos nem tudok hozzászólni, nekem nem változott attól, hogy kevés helyett semmi, majd nagyon kevés húst kezdtem fogyasztani. A tejtermékek mennyisége pedig folyamatosan csökkent az életemben.

2013. szept. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
az jó, hogy nem eszel húst, de a túl sok tej, tejtermék és tojás sem jó. nyugi, nem lesz fehérjehiányod, ez egy régi mitosz, olvass utána! fejlődő szervezeted sem kíván többet, mint amennyit normál táplálkozással ennél, nem kell sok szója sem, de egyél sok babfélét, olajos magvakat, gabonát, nem fehér kenyeret, hanem barnarizst, zabkását, kukorciakását, stb... és igen, a méregtelenítéstől van a pattanás, nem a hús méreg, hanem amivel etették az állatot.
2013. szept. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is inkább a sok tejtől lesz. nekem kb. kétszer volt életemben pattanásom, akkor anyukám azt mondta, egy ideig ne egyek tejet, sajtot, és el is múlt.

húst meg gyakorlatilag sose ettem, szval tuti, hogy nem az okozza a pattanásokat.

2013. szept. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

kb egy hónapja nem eszem húst, 2. hét körül jött ki néhány patti, de már kezd elmúlni. :)

2013. szept. 4. 17:55
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
"Húshiány" --- ilyen nincs.
2013. szept. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!