Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánus vagy vegán...

Vegetáriánus vagy vegán étrend mellett mennyi pénzt költötök ételre?

Figyelt kérdés
Leírnátok ,hogy hogyan néz ki egy napi étkezésetek? Én épp tervezem ,hogy váltok -bár húst így is nagyon ritkán ettem és csak is csirkét, de előtte tájékozódni szeretnék. Úgy tervezem ,hogy tejet és tojást fogok fogyasztani továbbra is, de csak bio-t vagy termelőit. Ma voltam bio boltban és kiborultam az árak láttán. Sajnos nincs olyan sok pénzem ételre.
2013. okt. 22. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Bár én nem vagyok vega, de szerintem többe kerül az étkezésük, mintha húst is fogyasztanának. Például rengeteg péksüteményt esznek, nyilván, hogy meglegyen a szükséges kalória bevitel, és az bizony nem olcsó.

Egyébként a minőségi zöldségek sem olcsók. Ha a brokkoli kilója 1000-ft, de kalória csak negyed annyi van benne mint a csirkecombban, akkor 4-szer annyit kell belőle enni és venni, hogy meglegyen a szükséges energiabevitel.


Egyébként egy kalóriatáblázatból kiszámolhatod hogy hány forintba kerül kalóriánként egy vega vagy egy normál étrend. A bio-t felejtsd el, ha nem vagy felső középosztály legalább.

2013. okt. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen a bio-t sajnos el kell felejteni, mert sokba kerül...bár valaki cigire kifizet 30 ezret egy hónapban..valaki minőségi ételre költi..Hát nem tudom majd valahogy kisakkozom magamnak. :) Köszönöm a választ!
2013. okt. 24. 14:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem drágább a vegetáriánus étkezés, egyszerűen több zöldség megvásárlása a különbség, és persze a hús ára meg teljesen kiesik. A bio az más, az aranyárban van. Az viszont a felháborító, hogy ha fehérjekészítményeket is akarsz venni, parizereket, szalámikat, felvágottakat, azok kilója több mint a legdrágább fehérpecsenye ára, pedig az előállítása a töredéke, ezt nem tudom miért csinálják.
2013. okt. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem drágább a vegetáriánus étkezés. Az alapanyag sem, de bele kell számítani a főzési időt/energiát, a mosogatáshoz elhasznált melegvíz mennyiségét, (ami azért pl egy pörkölt után nem kevés), stb.
2013. nov. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!