Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegák szoktak titokban húst...

Mr fox kérdése:

A vegák szoktak titokban húst enni?

Figyelt kérdés
Egy vega ismerősöm arról áradozott nekem egyik nap hogy egy sült csirkéről álmodott.

2013. nov. 26. 20:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Aki titokban húst eszik az nem vega.:)
2013. nov. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Álmodni lehet, de amúgy az van, amit az első írt... Ha húst eszik, nem vega. És ami állat, annak vegaság szempontjából húsa van (bár a véletlenül megevett cseresznyekukac vagy biciklizés közben a szájba repült muslica terén hajlok az engedékenységre :)).
2013. nov. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy vannak olyanok, akik csak mások előtt nagyképűsködni akarnak azzal, hogy vegák, és titokban otthon esznek húst, mikor senki nem látja. De nem hinném, hogy ez a jellemző, szerintem a legtöbb vega tényleg nem akar húst enni, nem azért, mert mások látják.
2013. nov. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
elsőnek igaza van, aki húst eszik, akár titokban, akár nem, az nem vegetáriánus. mellesleg, én álmodni se szoktam róla, mert egész életemben utáltam a húst. de ha ő nem ilyen szempontok miatt nem eszi, akkor lehet, hogy hiányzik neki, s ezért álmodott róla.
2013. nov. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az igazi vega nem, meg minek is? Ő saját magának vega, ki előtt titkolná?

Mondjuk volt olyan osztálytársnőm, aki fennhangon hirdette, hogy mekkora vega, csak májkrémet evett, mert azt nagyon szereti, meg jajj egy kis bolognait, mert most nagyon éhes, meg jajj egy kis téliszalámit, mert most nincs kedve lemenni a boltba másért, meg jajj egy rántott csirkét, mert olyan jól néz ki a tányérodon.

2013. nov. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
ja, én is olvastm valami hírességről, már nem tudom kiről, hogy vegetáriánus, de néha mégis eszik húst, mert pl. ha utazik, másképp nem tudja megoldani...én inkább üres zsemlét eszem, ha tényleg semmi nincs...
2013. nov. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Eh, micsoda emberek vannak... Na nekem pont volt, hogy nem tudtam megoldani. Félórán át őrlődtem hullafáradtan és baromira éhesen egy téli barlangászat után a semmi közepén, ahol csak paprikás krumpli volt, hússal. S én szeretem rendesen csinálni a dolgokat.

Most már nem vagyok vega, így még nehezebb (lenne, ha nem magamra főznék és nem vinnék magammal több napra saját ételt, ha elutazom), mert még inkább hússal akarnak etetni, mint vega koromban, pedig az se volt semmi (a csirke NEM növény, ezt annyira nehéz felfogni? vagy hogy a saláta nekem nem étel, nem lakom jól vele), én pedig alapvetően nem akarom azt... S mivel nem vagyok vega, még kevésbé értik (bár akkor sem). De hát ez van.

De nem baj, szeretek különbözni. Ebben a különbözöm a tipikus embertől ;)


A húst simán lehet szeretni vegaként. Még hedonista is maradhat az ember úgy. Az nem szenvedés, ha az ember nem eszi az egyik dolgot, amit szeret, a sok közül, ha egyszer nem hiányzik neki s nem kell a testének, csak éppen finomnak tartja.

2013. nov. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
előző, és sima krumpli miért nem lehetett? egyébként én bizony nem ettem volna meg, max. ha két hete éhezem, akkor talán.
2013. nov. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem volt sima krumpli, csak a paprikás krumpliban.

Vannak helyzetek, amikor inkább éhezem fáradtan és fázva, ezen csak félórát gondolkodtam, ez van. Mondjuk tejterméket úgyis ettem, pedig az is ugyanaz az állatkínzás szintű ipari állattartás, ha nem is gondoltam bele, bár a vegaságom alapvetően tiltakozás volt a minden heti húsevés (ráadásul csirke, amit azóta sem eszem) ellen, ami gyermekkoromat jellemezte... Szentnek nem tartottam magam, bár határozottan volt lelkiismereti ok is a sok között.

2013. nov. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
na de én azért nem eszem húst, mert undorodok tőle, egész életemben undorodtam. szóval, ez nekem olyan lenne, mintha mondjuk mit tudom én, bogarakat kéne enni.
2013. nov. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!