Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegák esznek halat?

A vegák esznek halat?

Figyelt kérdés
2009. dec. 8. 07:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Az igazi vegák nem.
2009. dec. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
53%
Nekem van olyan ismerősöm aki vegának tartja magát, ám olykor-olykor nemhogy halat, de bármiféle húst megeszik. Szóval erre nemigazán van pontos szabály, ki hogy érzi.
2009. dec. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
69%

A vegetáriusok nagy része igen. Ők csak kifejezetten húst nem esznek.

A vegánok nem. Ők semmi állati eredetűt (a legtöbben pl. mézet sem) és a növényit is nyersen.

2009. dec. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
Hát én vegetáriánus vagyok (lakto-ovo) és nem eszem halat. Szóval szerintem az aki vegetáriánus (legyen az akármilyen, ovo, lakto, vegán...)nem eszik sem halat, sem baromfit, sem marhát, sem disznót, sem lovat...szándékosan (véletlenek persze vannak, de az egy-két falat után kiderül). Az, aki néha megeszi a csirkét,halat stb az nem vegetáriánus, egyszerűen csak válogatós és a többi húst nem szereti. Legalábbis szerintem.
2009. dec. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy eszik!!!

Lehet, hogy aki "divatból" mondja magát vegetáriánusnak, az nem bírja megállni ha érzi az illatokat és eszik néha húst, vagy halat, mert sokak szerint az "nem hús" (fogalmam sincs miért mondják).


Én pl. anno azért lettem lakto-ovo vegetáriánus (nem vallási megfontolásból), mert nem akartam egy érző élőlény halálában, szenvedésében sem közreműködni. Azzal, hogy megeszem őket, támogatom a gyilkolásukat.

És a hal is ugyanolyan érző lény, mint pl. egy csirke!


Ma már nem vagyok vegetáriánus, ezt a gyengeségemnek köszönhetem, én sem tudtam 2 év után ellenállni egy finom rákos rizsnek...utána meg nem volt megállás...

De addig a két évig fantasztikusan éreztem magam, sokszor vágyom arra az életre, valóban van abban valami, hogy az vagy amit eszel, olyan jól, békésen éreztem magam akkoriban és ráadásként a térdízületeim sem fájtak az alatt az idő alatt, amit a húsmentes étkezés jótékony hatásának köszönhetek (előtte és azóta most is fájdogálnak).

2009. dec. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%

Milyen formái vannak a hagyományostól eltérő táplálkozásnak?


Tradicionális vegetáriánus

- vegán (húst, tejet, tojást - állati eredetű terméket - nem fogyaszt)

- ovovegetáriánus (tojást fogyaszt)

- laktovegetáriánus (tejet fogyaszt)

- ovo-lakto vegetáriánus (tojást-tejet fogyaszt)

- szemivegetáriánus (halat, csirkehúst alkalmanként fogyaszt)

Atípusos vegetáriánus

- nyerskosztos (hõközlõ mûveletek nélküli vegán étrend)

- makrobiotikus (a jin és a jang segítségével rendszerezi az élelmiszereket, a gabonafélék központi szerepet töltenek be)

- gyümölcsevõ

- natúr konyha (tartósító- és növényvédõ szerektõl, mesterséges adalékanyagoktól mentes)

- reform étrend (természetes anyagok, csökkentett állati fehérje)

2009. dec. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ez a definíció mindenre választ ad (forrás: Wikipedia)


"A vegetarianizmus az a táplálkozási gyakorlat, amely mindenféle állatok (négylábúak, halak, madarak és ízeltlábúak) húsát elveti az ember étrendjéből."


Tehát ha valaki tényleg vegetáriánus, akkor nem eszik sem halat, sem más tengeri herkentyűt. Magam is vegetáriánus vagyok, tejtermékeket és ritkán tojást is fogyasztok, de semmilyen állatból származó testrészt, szervet nem bírnék lenyelni.

2009. dec. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
12%
A növény is élőlény, még akkor is, ha nem sikít mikor kitéped a földből. A tyúk sem neked tojik, a tehén sem neked tejel, hanem ösztönösen fajfenntartásból. Hogy lehet így nyugodt a vegetáriánus lelkiismereted?!
2009. dec. 10. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
93%

Ez hülyeség, a növényeknek a termését eszed meg, míg a húsnál az esetek többségében magát az állatot. Tehát nem pusztítod el a növényt csupán a termését eszed meg.

Mondom ezt a vegák védelmében, úgy h jómagam lelkes húsfogyasztó vagyok (sajnos).

2009. dec. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Lehet egy apró megjegyzésem? A növényeknek nincs idegrendszere.
2009. dec. 10. 18:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!