Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegák esznek halat?

A vegák esznek halat?

Figyelt kérdés
2009. dec. 8. 07:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Én vega vok de még véletlenül sem ennék meg halat !!!!!!!!De van aki igen, ha nagyon muszály .
2009. dec. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Én eszek halat, de nem is vega vagyok, csak a nagyüzemi állattartást illetve a vadászatot, halászatot utasítom el (nem tudom, minek mondják az ilyet). A halastavakban, halkultúrákban végülis meg sem születnének azok a halak, ha nem akarnánk őket megenni és szerintem nincs rossz életük (persze nem vagyok hal, nem tudom), aztán pedig végülis gyorsan meghalnak és annyi. Aki eszik halat, az szerintem nem vega.
2009. dec. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
34%

05:43nak igaza van! ki védi meg szegény ártatlan répákat?? nekik a gyökerüket eszik meg, nem a termésüket... nagyon nem igazságos... honnan tudjátok, hogy nincs idegzetük??


amúgy a kérdésre a válasz: nem, nem esznek.

2009. dec. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

16:04


Minden relatív. Aki képes csak vízzel, levegővel, meg mondjuk fénnyel táplálkozni, az esetleg érvelhetne szegény növények mellett. Valamit nekünk is enni kell, de szerencsére jogunk van választani. És ha valaki pont a humánumra hivatkozva utasítja el az állatok fogyasztását, teljesen érthető. Egy állat kínjaival, ellenkezésével, szenvedéseivel mi emberek könnyebben tudunk azonosulni.

2009. dec. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
látod, ebben egyetértünk. Mindenki maga dönti el, hol szakítja meg a táplálkozási láncot. Én a növényeknél :) Mert abszolút együttérzek velük. ("A fának is fáj, ha letéped a levelét")
2009. dec. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:

Kevés olyan vega van, aki ne enne pl. pékárut. Amihez a mai napig előszeretettel használnak disznózsírt. Azért ez is állati eredetű, és még ha nem is az egész állatból való, akkor is kevés a zsírleszívás disznóknál, így szegény jószág biztos nem viselte jól, amikor belőle zsír készült. Tudom, nem hús, de hát végülis elég szerves része.


Aztán ott van ugye a gumicukor és a torták tetején a gyümölcskocsonya. Ezt is láttam már nem egy "hithű vega" által fogyasztani. Miből készül? Zselatinból. És az miből készül? Marha csont/porc. Kevés önkéntes donorról hallottam marhák esetében. Bár azok biztos marhák... :)


Egyébként viccet félretéve azt vélem, hogy mindenki egyen azt, amit jónak lát. Ha nem akar húst enni, ne egyen. Ha nem akar húst enni, kivéve halat, hát akkor ne egyen húst, halat kivéve. Ha valaki nem akar zöldséget enni, ne egyen. Ha valaki csak saját termesztésű növényt vagy csak saját nevelésű állatot hajlandó megenni, ám legyen. (A lényeg, hogy figyeljen a változatos étrendre, és vigyen be minden olyan anyagot a szervezetébe, amire annak szüksége van.)

És hogy miért zavarja ez a többi embert? Nem tudom. Valószínűleg "csak".

2009. dec. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
mijen vega az ojan vega aki nem eszik húst de halat igen az is hús nem??
2010. jan. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

9:53 Voltál már disznó vágáson?

Tudod,hogy készül a zsír? igen is az egész állat k3ell hozzá. Ahhoz,hogy ki lehessen sütni a zsírját le kell vágni. a bőre alól és a belső szervek mellöl veszik ki és sütik ki. Szóval csak erről ennyit.

2010. jan. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Én megeszem a halat, de csak nagyon kevés formában és ritkán.
2010. jan. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
2010. okt. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!