Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi értelme van a vegetarianizm...

Mi értelme van a vegetarianizmusnak?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ki miért csinálja? Vannak akik vallási vagy állatvédői okok miatt.. őket megértem, de vannak akik csak divatból. az mire jó?:D
2009. dec. 13. 15:43
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
84%
Rám szokták mondani hogy fél vegetáriánus vagyok. Néha annyira megsajnálom az állatokat hogy hónapokig nem eszek húst. Ma is disznóvágás volt nagymamámnál... megint nem fogok enni egy ideig mert a hideg is kiráz tőle -.-
2009. dec. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
58%

sztem a világ egyik legnagyobb hülyesége. ez, hogy állatvédelmi okokból.. pff. sznobság az egész.

azokat a csirkéket akkor is levágják, ha nem az a féleszű "állatvédő" eszi meg utána.

ha nem ehetnék húst, sztem beleőrülnék :)

2009. dec. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
67%

igazat adok az előzőnek. Bár van, aki azért, mert nem szereti az ízét.

Van aki az állatokkal jobban szereti , mint az embertársait :D na velük nem tudok azonosulni.

azért divat, mert olyan jószivűnek tűnnek tőle, plusz még jó fogyókúra is :D

2009. dec. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
80%
"nem szeretia hús ízét"-előző
2009. dec. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
81%
akiket ismerek és vegetáriánusok azok mind sznobok. az volt a poén mikor a nagy vegetáriánus nőci a KFC-ben evett valami menüt :) ja arra a 15 percre nem volt épp vegetáriánus.
2009. dec. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
85%
előző vagyok. azt még hozzátenném, hogy akiket ismerek egyik sem vékony, sőőt. mert igaz , hogy húst nem esznek, de tésztákat meg édességet azt igen :) egyébként nem a hús hízlal.
2009. dec. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
56%
A vallási okot még elfogadom. De a növények is élőlények, és a szegény, élve megnyúzott sárgarépát senki sem sajnálja. Nincs annál röhejesebb, mint amikor egy vehemens állatvédő vega vadul csapdossa a szúnyogokat, vagy féreghajtót ad a kutyájának, pedig a szúnyogoknak, és a bélférgeknek ugyanúgy joguk van élni, mint egy csirkének. Valamilyen számomra felfoghatatlan logika szerint szelektálnak.
2009. dec. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
igazából énsem vágom még az állatvédőket sem mikor nem esznek húst, azt csak azért írtam be, mert azt hittem hogy mindenki le fog támadni:D De jó látni hogy más is hülyeségnek tartja az egészet:)
2009. dec. 13. 18:10
 9/34 anonim ***** válasza:
41%

naná hogy hü.lyeség. Az embernek szüksége van a húsra is, a benne lévő tápanyagokra, stb. Másrészt meg, amikor az oroszlán darabokra szaggatja a zebrát, az nem kínzás? Pedig még előtte jól meg is kergeti, biztos jól megijed szegény állat. Akkor most az oroszlán is legyen vega??

Ja és mostmár olyan kíméletesen ölik le a disznókat is, már csak lelőni szabad őket. De hát könyörgöm, nekünk is kell ennünk valamit!...

Jó, a szőrme nem tetszik, azért tényleg nem kell megölni az állatokat, mert már van műanyag kabát is. Meg az állatkisérletek is feleslegesek. Inkább ezek ellen kéne fellépni, mint a húsevés ellen. Fogadni mernék, hogy egy csomó vegetáriánus festi a haját azzal a sz.ar loreal hajfestékkel, és nem is gondolnak arra, hogy hány nyúlnak kellett megdöglenie a kisérletek közben.

2009. dec. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim válasza:
80%

Én csak simán imádom a zöldségeket:D reggelire vacsorára mindig salátát eszek, és délben is általában valami zöldségből készültet de például ma csirkecombot ettem és nagyonfinomvolt*.* mondjuk én nem is nevezném magam vegetáriánusnak.


Hallottam hogy sokan azért nem esznek húst, mert az állat megölésénél a stresszhormonok vagy mik megmaradnak a húsban és ezek átmennek az emberre és ezért lesznek az emberek is idegesek, rosszkedvűek vagy valami ilyesmi...

2009. dec. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!