Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi értelme van vegetáriánusnak...

Mi értelme van vegetáriánusnak lenni? Miért az néhány ember?

Figyelt kérdés
2011. febr. 1. 17:30
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően lehet valaki különböző elvektől vezérelve az, ritkább esetben mert a húsevéssel rossz élményei vannak, vagy mert szimplán nem szereti annyira a húst, plusz sokan a hús magas ára miatt egyre kevésbé tudják azt megvenni.
2011. febr. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
54%

Az az értelme, hogy egészségesebb. Az ember nem egy ragadozó, ehhez képest nincs is felkészülve olyan őrült mennyiségű hús feldolgozására, mint amit a legtöbb ember eszik, ezért a húsevők szükségszerűen betegek lesznek. Ritkán, keveset, táplálékkiegészítésként lehetne csak enni, úgy ahogy én, meg a csimpánzok is, akikkel ugye 99 %-ban azonos a genetikai rendszerünk.


Én abból jöttem rá egyebek között, hogy nem nekem való a hús, hogy borzasztóan undorodok tőle nyersen, amikor fel kell dolgozni. Készen megeszem néha, de ritkán vágyok rá. Aki meg teljesen vegetariánus, az meg nyilván azért csinálja így, mert így érzi jól magát. Ha te is lecsökkentenéd a húsevést, és helyette megnövelnéd a zöldséget és gyümölcsöt, sokkal jobban éreznéd magad.

2011. febr. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim válasza:
100%
Én se sokat eszek, például kértem anyumtól hurkát, mert már régen ettem, és az első falatnak disznó íze volt, és a szaga is, tehát nem ettem meg, de például a rántott csirke combot se eszem meg, mert szerintem büdös hús szaga van. Valószínű sokan a hús ízétől is undorodhatnak.Egyébként is hetente egyszer bőven elég húst enni. Ja igen sokan zöldek, és mivel a húsfogyasztás nagyon sok közvetett co2 kibocsátással jár, leszoknak róla (a tenyésztett állatok sokasága, a szállítás, stb.)
2011. febr. 2. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

1. A nagyüzemi állattartást (állatkínzást) nem akarják támogatni.


2. A növényi táplálék előállítása sokkal kisebb mértékben terheli a környezetet, sokkal kevesebb energiát használ el, mint a hústermelés.

2011. febr. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
85%

Az én indokaim:

13 évesen rosszul lettem, amikor egy trófeákkal teli helyen ebédeltünk volna. Kb. egész nap rókáztam, és utána 3 napig nem voltam hajlandó semmit enni. Fogalmazzunk úgy, hogy csak ekkor döbbentem rá az egész kegyetlenségére.

Másrészt előtte is nagyon szerettem az állatokat, de valahogy sosem gondoltam bele ebbe. Mára már nem csak a húsmentességgel tüntetek a nagyüzemi állattartás (állatkínzás) ellen, nem hordok állati eredetű dolgokból készül ruhákat - még bőr cipőt sem, a tejet, tojást nem nagyüzemi, hanem tisztességes "tanyasi" termesztőktől szerzem be, nem használok olyan kozmetikai szereket, amik állatokon való kísérletezéssel voltak tesztelve, sem olyanokat, amikben állati eredetű dolgok találhatóak, stb.

Harmadrészt mióta vegetáriánus vagyok elmúlt a vashiányom, a sok vitamin és ásványi anyag (gyümölcsök, zöldségek, nem tabletta...) miatt sokkal szebb a bőröm, körmöm, hajam - ez nekem épp elég indok :) lassan 22/L

2011. febr. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
66%

a hús büdös


a hús romlandóbb mint a növények


a hús drága

2011. febr. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
67%

Kedves 14:01!

Tetszik a válaszod, ha minden vega olyan lenne, mint te, akkor sokkal jobb lenne a megítélésük...

2011. febr. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
84%

detto 14:01!!

+ én mindig is igy gondoltam és igy teszek. mikor kicsi voltam üvöltöttek rám h egyem meg a hust de sosem akartam, mire utolsonak volt valami huskocás leves, apám mellettem ült és megint orditozott h egyem meg, betömtem mindet de már patakokba folyt a könnyem kirohantam a mosdóba a többit a fantáziátokra bízom:D

kegyetlenség az egész húsevés, állattenyésztés ahogy folyik, kínzások, kísérletezések stb...

és sokkal többre tartok egy állatot mint néhány embert... ez az én életfelfogásom szerint kannibalizmus, hisz titeket se eszlek meg egy ugyon olyan lényt miért ennék akkor meg? attol mert nem annyira intelligens (ami sztem nem igaz) még ugyan olyan mint mi, tehát én nem eszem meg a barátaimat, a társaimatstb...

és sokkal egészségesebb vegetáriánusnak lenni:D

2011. febr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 Lézer Anton ***** válasza:
71%

Az ember valóban nem ragadozó, hanem mindenevő! (Nézd meg a fogsorod és a gyomrod.)

Sok húsra valóban nincs szükség, pláne nem emlősökére. Ugyanakkor az a szomorú igazság, hogy húst néha KELL fogyasztani, mert a vérképződéshez szükséges anyagokhoz nem juthatsz hozzá másként. (A táplálékkiegészítők csak ideiglenes megoldást jelenthetnek.)

Én pl. szintén nem kedvelem annyira a húsételeket, a vöröshúshoz gusztusom sincs újabban. Szárnyasokat, halakat viszont szívesen fogyasztok, ha nagy ritkán az asztalra kerülnek.

2011. febr. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 Lézer Anton ***** válasza:
49%

Kiegészítésként: (sajnos feledékeny vagyok)

A vérképződést megoldja a szervezet "okosban". Ha nem fogyaszt legalább kevés húst az illető, bizony a szervezet elkezdi szépen lassan a saját izmokat bontani. Ez a magyarázat arra, miért nem halnak meg tíz év alatt a vegák. Viszont szép lassan elfogynak. Van ilyen ismerősöm.

2011. febr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!