Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánus étrend ( lakto-ov...

Vegetáriánus étrend ( lakto-ovo tól a nyers vegánig bármelyik) vagy paleo? Miért?

Figyelt kérdés
2014. márc. 16. 21:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Vegetráriánus, lakto-ovo.


A paleó túl sok ésszerűtlen megkötéssel rendelkezik, ráadásul teljesen céltalan. A vegetáriánus bármelyik formája környezet- és állatbarát és a testednek, lelkednek is egészséges. De a lakto-ovo a legkönnyebben kivitelezhető.

2014. márc. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
egyetértek:-) és csak én tapasztalom, hogy a paleosok agresszívek? és győzködnek az igazukról? én ezt sosem teszem senkivel aki nem vega...ja, és nem vagyok agresszív sem:-)
2014. márc. 16. 21:58
 3/21 anonim ***** válasza:
32%

Egyik sem egészséges, csupán két véglet. Húsra is szüksége van a szervezetnek, ráadásul a szója rákkeltő.

40-50 éves korukban a vegások többsége valamilyen hiánybetegségeben szenved.

2014. márc. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%
Ezzel a kérdéssel csak felesleges vitát szítasz. Nyilván egyik oldal sem fogja azt mondani, hogy a saját életmódja egészségtelen, még akkor sem, ha maga sem tudja érvekkel alátámasztani. És te is már egyből provokálsz egy csoportot, hogy "agresszívek". Mindkét oldalon vannak agresszívek és nem agresszívek is, nem lehet általánosítani.
2014. márc. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
én vega vagyok, de nem eszek szóját... ellenben aki eszik bármit a csemegepultból garantáltan szóját is kap...olvasd el bármelyik szalámi stb összetételét
2014. márc. 17. 13:06
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

"Húsra is szüksége van a szervezetnek"


Megindokolnád? A fehérje baromsággal ne gyere légyszíves, a tej, tojás is "állati" fehérje, a vegánok pedig fehérje komplettálással visznek be teljes értékű, komplett aminosavprofillal rendelkező fehérjéket.


"ráadásul a szója rákkeltő."


Na ennek kb. annyi köze van a vegetarianizmushoz, mint a gumimaciknak a törpbogyóhoz. Attól, hogy valaki vegetáriánus, nem feltétlen eszik szóját (én pl. még 12 év alatt nem jutottam el idáig), másrészt a világon ma kb. minden 2. élelmiszer rákkeltő, harmadrészt pedig a húsevők valószínűleg jóval nagyobb adag szóját visznek be a szervezetükbe naponta a tudtukon kívül, mint a vegetáriánusok néha önszántukból, ugyanis egyrészt az összes állatot, amelynek a húsát fogyasztják életében szójatermékekkel tömték, így annak feldolgozott maradványát eszik, másrészt a feldolgozott hús (felvágottak, darált, stb. hús) szinte kivétel nélkül tartalmaz mindig szóját.

2014. márc. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
én azt tapasztalom, hogy a paleosok meg akarnak győzni az igazukról, a vegetáriánusok nem győzködik sem a hús evőket, sem a paleosokat, elfogadják a másikat, legalább is az én ismerőseim.
2014. márc. 17. 19:08
 8/21 anonim ***** válasza:
74%
Az igaz, de már bebizonyították, hogy tejet inni egészésgtelen, mert semmilyen más faj nem issza meg idegen faj tejét, csak az ember.... Hosszú távon bél és gyomorbántalmakat okoz...
2014. márc. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

Tévedés: nagyon sok állat issza más állat tejét is - ha az anyja elhagyja, és egy más fajba tartozó emlős fogadja be. Tele van a net, a youtube macskákat szoptató kutyákkal, mókust szoptató macskákkal, őzeket szoptató lovakkal meg egyéb aberrációkkal.


Emellett a legtöbb állatfajnál azt is megfigyelték, hogy sok utód a szükséges periódus után sem adja fel a szopást, tejivást - tehát már bőven növendék korukban is szopnának, ha az anyjuk engedi.


A pláne meg csak az, hogy ha tehéntejet, kecsketejet, akármit teszel macska, kutya, háziállat elé, természetesen megissza.


Az elsődleges indoka annak, hogy általában nem isszák az állatok más fajok tejét az hogy

a) az állatok 90%-a csak a szükséges tápanyagokat viszi be a szervezetébe, nem "nassol" önszántából (az etetett háziállatok más téma)

b) az állati intelligencia hiánya: mivel nem tartozik a felnőtt állat létfontosságú tápanyagforrásai közé, ezért nem is gondolkodik rajta, hogy juthatna hozzá más/saját fajába tartozó állat tejéhez, arról nem is beszélve, hogy hogy a pinába fejné meg, hacsak nem talál egy épp szoptató anyaállatot?


Ezzel ellentétben az ember rendelkezik a megfelelő eszközökkel és intelligenciával, aminek segítségével tejhez juthat, valamint hasznosítható tápanyagokban is bővelkedik számára.


Az egészségtelenségre annyit mondanék, hogy az összes emberi tápanyag közül a hús emészthető a legnehezebben, termel a legtöbb mellékterméket, terheli le legjobban a gyomrot, emésztést és májat, valamint vesét; emellett pedig természetesen bizonyítottan nagy szerepet játszik rengeteg szív-és érrendszeri betegség kialakulásában és a rákéban is. Ezután ne vitatkozzunk róla, hogy a tej mennyire egészséges vagy sem, szerintem.

2014. márc. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
93%

"..Tévedés: nagyon sok állat issza más állat tejét is - ha az anyja elhagyja, és egy más fajba tartozó emlős fogadja be. Tele van a net, a youtube macskákat szoptató kutyákkal, mókust szoptató macskákkal, őzeket szoptató lovakkal meg egyéb aberrációkkal...."


A természetben az ember beavatkozása nélkül ez nem igen fordul elő.


"..tehát már bőven növendék korukban is szopnának, ha az anyjuk engedi..."


De az anyjuk nem engedi. Emberi beavatkozás nélkül egy koca vagy egy tehén is sokkal tovább szoptatná a kicsinyeit, az ember idő előtt választja szét őket gazdasági okokból. De az anyaállatok egy idő után már nem hagyják szopni a kicsinyeiket, amikor azok már szilárd táplálékon is megélnek. Ez szarvasmarhák esetén általában 1,5 év.

2014. márc. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!