Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most lehet vagy nem lehet...

Most lehet vagy nem lehet nyers húst adni a kutyának? És csontot?

Figyelt kérdés
Régebben mindig azt hallottam hogy nem ehet nyersen húst a kutya mert akkor vad lesz, most meg olvasom hogy van ez a BARF étrend. És a csonttal mi a helyzet? Most mégsem szúja ki a gyomrát a csirkecsont?

2013. jan. 15. 23:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%

A vadsághoz semmi köze! :D

Én nem adok nekik nyers húst,csontot is keveset és csak csirkét.

2013. jan. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 kira kenzo ***** válasza:
14%
Szerintem mindenki maga dönti el ad-e a kutyájának nyers húst. Én nem adok nekik, hogy ne érezzék a vér ízét. Minden húst főve adok nekik. Disznóhúst semmi féle képpen nem ehetnek nyersen. Csontot adok nekik, szeretik. De azt is csak 8 hónapos kortól és a legpuhábbal keztem. A csirkecsont a legpuhább, de abból se a csöves része. Csöves rész a combcsont, a szárnycsont minden szárnyasnál. Azon kívül mehet neki. A combcsontnak is a puha végét ameddig porc van rajta azt levágom azt is odaadom. Amúgy egy tévhit hogy a gyomrát szúrja ki a csont. Amikor lenyeli a nyelőcsövét hasítja végig amíg a gyomrába nem ér. A gyomorsavban nem hiszem hogy bármilyen csont túlélné.
2013. jan. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
65%

A csont nyersen nem törik, nem szúr olyan mértékben, mint főzve.

A főtt csirke combcsont sem a gyomrát szúrja ki, hanem a hegyesre tört csontszilánk a nyelőcsövet, beleket lyukaszthatja ki. De csak talán.

A nyers húsnak köze nincs a vadsághoz. Tévhit, jó nagy.

Megfelelő helyről vásárolt hústól semmi baja nem lesz a kutyának.

2013. jan. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
91%
4 hetes nj, óriás snaci alom már kap csirke- pulykafarhátat egyben, nyersen nálam. Megy is a harc érte rendesen mindig :))
2013. jan. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
32%
Ha olyat főzök, akkor kifőtt velőscsontot szoktam adni neki. Imádja minden kutya!
2013. jan. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
40%

A mieink a szomszéd tyúkjaiból már vagy ötöt megettek. (Nem vágják le a szárnytollaikat, átrepülnek, ergo nem érdekel.)

Nem voltak tünetek, pedig már 9 évesek :).

2013. jan. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
47%

Nyers sertéshús, szalonna, kolbász stb. nagyon veszélyes, ezeket csak főzve eheti a kutya.

[link]

[link]

2013. jan. 16. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
73%
Nyersen mehet a hús kivéve a disznó, az aujeztky kór miatt. Csirke csontot csak nyersen mert főve szilánkosra törik. Disznó csontot főzve. A többi mehet nyersen.
2013. jan. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Raffi ***** válasza:
35%

20 évvel ezelőtt azt mondták az okos doktorok, hogy nyers disznófejet nem ehet a kutya.

Ez szerintem mind a mai napig így van.

Amit a hentesnél veszek csirkefarhátat olcsón, azt nyersen adom, amit pedig az állateledel boltban, azt mindig hülyére főzöm. Ennyi!

2013. jan. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
37%
Lehet neki adni. Bár elő kezelés nem árt. Fagyasztani szoktuk a húst 0-1-2 hétig fajtától függően. Én nem etetek rendszeresen nyers hússal de néha van hogy kapnak. Húsosabb pulyka nyakat esetleg pulyka vagy kacsa farhátat. Esetleg vadat de azt azért megfőzöm nem fogom 3hétig fagyasztani ^^ A csirke csont sose szúrta ki a csomrát a kutyának.. A szilánkosan törő csontra szoktuk ezt mondani a csirke egyes részeit megehet a többit meg nem de ez nem csak a csirkére igaz hanem üreges csontot nem ehet a kutya mert szilánkosan törik. Halat se lehet adni a kutyának FŐZVE/sütve mert megkeményedik a szálkája. Nyersen sokféle halat lehet neki adni mert úgy még puha és ehető :)
2013. jan. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!