Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért mondják, hogy nem...

Miért mondják, hogy nem egészséges vegetáriánusnak lenni?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy a vegetáriánus táplálkozás egészségtelen, mert egyoldalú.


Nn bizony vegetáriánus voltam már gyerekként is és nem lett semmi bajom, mindig csak kevés húst eszem azóta is.


A kevés azt jeleni, hogy egész életemben ettem párizsit, kolbászt, némi rántott húst, halat, meg sonkát.


Más fajta húst viszont soha.


2014. ápr. 1. 10:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

A legtöbb ember alig eszik párféle húst, ebben nincs semmi különös, a Te listád nem is olyan beszűkült, úgy látszik, nem én vagyok az egyetlen, aki kevés húst eszik (úgy havi 20 deka?), de a sonkát és a kolbászt szereti, nem a csirkét :D


Előítéletből, tévinformációk miatt mondják, önigazolásból vagy mert találkoztak rossz fajta vegával? Ki tudja, bizonyára sok oka van. Valós alapjuk nincs rá, remekül meg lehet lenni hús nélkül, semmilyen esszenciális tápanyag nincs benne, amit máshogyan ne lehetne bevinni, elég könnyen. Persze nem mindenkinek való a vegetariánizmus, de attól még lehet toleránsnak lenni s megengedni, hogy a másik máshogyan egyen s legyen akár egészségesebb, mint mi.

2014. ápr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
7%
Ha egy orvost kérdezel meg, az elmagyarázza, hogy milyen káros hatásai vannak a húsmentes étkezésnek. Lehet, hogy most még nem érzed, de majd 40-50 éves korodban igen. Lesznek hiánybetegségeid, amit akkor már nem lehet visszafordítani.
2014. ápr. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%

Ha lehet egy tanácsom, ha húst eszel, ne a feldolgozott húsféléket (sonka, kolbász, párizsi) fogyaszd, mert egészégtelen adalékanyagokkal tömik tele azokat a gyártás során.

Legjobb a hal és a szárnyas.

2014. ápr. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"..Ha egy orvost kérdezel meg, az elmagyarázza, hogy milyen káros hatásai vannak a húsmentes étkezésnek..."


Ez attól függ, melyik országban élő orvost kérdezed. Itt Németországban még továbbképzéseik is vannak a témában, nemrég vegetáriánus orvosi konferenciát is tartottak. Egyáltalán nem ellenzik, ez itt már teljesen mindennapos, hiszen egyre több vega és vegán lesz.

2014. ápr. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

kérdező, te nem is vagy vega, mert eszel húst

de amúgy nem egészségtelen, csak oda kell figyelni a B12 és a fehérje pótlására

2014. ápr. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Előző, vegánságról aztán végképp nem volt szó. Ha eszik elegendő állati terméket, akkor nem lehet különösebb gondja ezekkel...
2014. ápr. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

" nem egészségtelen, csak oda kell figyelni a B12 és a fehérje pótlására"


Aztán mi okból? A vegetáriánusok fogyasztanak tejtermékeket és tojást, amik tartalmaznak B12-t, valamint "állati" fehérjéket, ha erre vagy kíváncsi. De komplett fehérjeprofil igazából pusztán növényi táplálékból is összeállítható, de egy vegetáriánusnak még véletlen sem kell odafigyelnie erre.

2014. ápr. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

na, szerintem te egy eltitkolt ikertestvérem lehetsz...

de nem vagy vegetáriánus, mert eszel húst. én se szerettem soha, és pont ugyanezeket ettem, amikor még ettem (15 éves koromig, most 38 vagyok). azokat is csak azért, mert kényszerítették.


de ha ezeket eszed, akkor nem vagy vegetáriánus, csak kevés húst eszel.

2014. ápr. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
mert beszukult , tudatlan idi*tak. en mar 13 eve nem eszem hust es egeszseges vagyok. egeszseges gyereket hoztam vilagra. nagyon sok testepito, katona egeszseges vegetarianuskent, es jobb kondiba van , mint masok, es az en verkepem is sokkal jobb, mint azoknak, akik pl a csaladomba hust esznek. Amiota neha -miattam- ok sem zabalnak annyi doglott allatot, azota ok is egeszsegesebbek- ez van, ezek tenyek. Ez egy rossz szokas, hogy szerintuk hust hussal, de attol meg, hogy szokas, nem biztos, hogy helyes...sot...mara mar mindenki tudja, hogy epp forditva van...csak nehez atallitani az agyukat, es az erzekeiket- nem akarnak lemondani a husrol, mert elvezik, es inkabb hulyesegekkel ervelnek.
2015. ápr. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
es meg egy mondat erejeig vagy ketto... menjenek el mind akik hust esznek egy meszarszekre, egy vagohidra, nezzek meg mi folyik ott, aztan egy feldolgozoba, ahol mindenfele husnak nevezett, de ki tudja milyen anyagokbol keszult hustermeket keszitenek el,aztan szepen becsomagaljak es odalokik az emberek ele, hogy milyen egeszseges, es milyen finom, mikozben kb mergezo anyagok is vannak benne- virsli, kolbasz tartositoja pl.- szoval ha "civilizaltan es ugy ahogy van" akar valaki egeszseges igazi hust enni, menjen ki vadaszni, susse meg egybol frissen es akkor talan valodi hust ehet, amilyet eletebe meg soha. ahhoz kepest ez amit husnak neveznek egy szemet. semmikeppen sem egeszseges. persze a novenyek tekinteteben is nehez beszerezni normalisakat, bio novenyeket, csalnak hazudnak ott is, tele vannak mutragyaval, meg genmanipulaltak, manapsag mar semmi nem jo komolyan, termeld meg azt is magadnak es akkor talan. ez van sajnos. de ha az egeszsegrol van szo, akkor megiscsak a vegetarianus etrend mellett allok. es nem ok, vagy tapasztalat nelkul...aki meg ilyen hulyeseget irt hogy majd kesobb jon ki hogy hianyos az etrend, az kerdezze meg azt a masfel milliard embert a vilagon- aki vegetarianuskent no fel, vagy azza valik, hogy mifele hiany alakult ki a szervezeteben...mert semmilyen, igy elnek evezredek ota egyes orszagokban.
2015. ápr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!