Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért akarják rám kényszeríten...

Miért akarják rám kényszeríteni azt, hogy én is egyek húst?

Figyelt kérdés

Elhatároztam, hogy nem fogok többé húst enni. Na de semmi ilyen opkból, hogy" védem a bocikat" vagy ilyesmi, egyszerűen, csak én nagyon kevés húst szeretek, és a felvágottaktól is rosszul vagyok, és elhatároztam, hogy nem fogok mindig ilyen válogatósan vásárólni, egyszerűen többé nem eszek húst.

De a családban nem nézik ezt jó szemmel.

Valahogy el akarnak nyomni, és folyton traktálnak olyanokkal, hogy "a szervezetnek kell a hús, majd beteg leszel, bajod lesz!"

Nem értem, nem tőlük vontam meg a húst, hanem magamtól.

Miért néznek rám mégis rossz szemmel a családban?



2013. aug. 25. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Mert az is hozzátartozik az egészséges táplálkozáshoz!
2013. aug. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

Nem a szar felvágottakat kell zabálni. Egyik rosszabb, mint a másik.

Esetleg szalámit, kolbászt, ha lehet akkor házit.

De nem értem, hogy tudsz ellent mondani egy jó rántott húsnak?

A családodban pedig gondolom azért nem nézik jó szemmel, mert az egészséges táplálkozás részéhez tartozik.

2013. aug. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Azért akarják rád kényszeríteni, mert nem fogadják el a döntésed. Ennek pedig az az oka, hogy nem elég tájékozottak.
2013. aug. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Kár, hogy nem voltál ott a mai Vegetáriánus fesztiválon, sok ezzel kapcsolatos, hasznos téma volt terítéken:)

Az emberek mindig nehezen tudják elfogadni azt, amiről ők mást gondolnak. Fontos, hogy ne hozzon ki ez a sodrodból és tarts ki a döntésed mellett. Én úgy vélem, mindenki tegye azt, amit jónak érez, persze ha ezzel nem árt másnak. És amint te is mondtad, nem tőlük vontad meg a húst, hanem magadtól. :)

2013. aug. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek ilyenek, megszokott, hogy húst esznek, s mindenféle butaság van a fejükben arról, hogy mi történik hús nélkül... Én szerencsés voltam, anyám onnantól fogva nem nagyon főzött húsos ételt és kész (addig is húsmentes volt a legtöbb napunk), legfeljebb szalonnát, ezt-azt vett s evett néha, illetve ünnepekkor főzött azért húst, gondolom...

Azóta már nem vagyok vega, évente legalább párszor eszem húst (jobbára vadat vagy házit, de az utóbbihoz nem jutok hozzá, a boltiakat kerülöm, azokból max. a hal jöhet, de annál is nyilván jobb a vad), de ez nem számottevő az életemben, s mivel egyre több ételcsoportot zárok ki az étkezésemből, s nagyon érdekel az egészségem, utánaolvasok dolgoknak. Abszolút semmi bajod nem lesz hús nélkül. A vegánság már érdekesebb, annál igencsak képben kell lenni, de csak mert nem eszik az ember húst, nem igazán történik semmi, hacsak nem táplálkozik nagyon egyoldalúan és rosszul, de ez a húst is fogyasztókra is igaz.

Rengeteg millió vega van, komplett népcsoportok is, elég gyenge lábakon áll az az érvelés, hogy kell a hús. De meg lehet nézni tudományosan is. Semmi esszenciális nincs a húsban, amit ne lehetne máshogyan pótolni. Igaz, hús nélkül nehéz olyan sok fehérjét bevinni, amennyire nincs is szükség... :P A szükséges mennyiséget lazán, akár még paleós keretek között is...

2013. aug. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
0%
Én is kevés húst eszek meg, de amit tudok azt megeszek. Így is hem-vashiányom van, mert nem eszek elég húst. Tudod mennyi problémát okozhat majd ez az életetekben? Ha vashiányos vagy egy idő után hullani fog és töredezni a hajad, folyamatosan fáradtnak fogod érezni magad, a bőröd undorító lesz, sokszor émelyegni fogsz, menni fog a hasad vagy ellenkezőleg szorulásod lesz, ráadásul a szexuális életet is rombolja.. Hülyeség ez a "csak zöldség" dolog. Maguk a vegetáriánusok is vallják, hogy szükséges a hús. Mmint azok a vegetáriánusok, akik ép ésszel fognak hozzá az evéshez. A szüleid meg csak jót akarnak neked, csak te túl büszke és makacs vagy, hogy szót fogadj. Majd idővel te is belátod.
2013. aug. 26. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

"..Tudod mennyi problémát okozhat majd ez az életetekben? Ha vashiányos vagy egy idő után hullani fog és töredezni a hajad, folyamatosan fáradtnak fogod érezni magad, a bőröd undorító lesz, sokszor émelyegni fogsz, menni fog a hasad vagy ellenkezőleg szorulásod lesz, ráadásul a szexuális életet is rombolja.. Hülyeség ez a "csak zöldség" dolog. Maguk a vegetáriánusok is vallják, hogy szükséges a hús..."


Utolsó, ennyi hülyeséget már rég olvastam egy hozzászólásban. Nyilván olyan sok vegát ismersz és tapasztalatból írsz, nevetnem kell. Többszáz millió vega él a világon, ezek szerint csak ők fekszenek a kórházakban és csak ők halnak meg civilizációs betegségekben, a mindenevőknek meg kutya baja? Istenem, de jó lenne, ha egyszer valaki tájékozódna (nem a kisk.gyedből), vagy saját tapasztalata alapján írna véleményt, és nem akarna félrevezetni mindenkit, csak mert utálja a vegákat és mert fingja nincs az egészről.

Hiánybetegsége csak annak lesz, aki nem táplálkozik változatosan, kiegyensúlyozottan. De tudod kicsim ez a mindenevőkre is igaz. Sőt, ha utánanézel rájuk fokozottabban igaz, mert a vegák általában sokkal inkább odafigyelnek a táplálkozásukra.

2013. aug. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
mert az emberek mindig mindent jobban tudnak mindenkinél. Azt is képesek megmondani, hogy mi van a halál után, és, hogy mire gondol Isten...sőt, hogy létezik-e egyáltalán. A TE döntésed, hogy mit eszel és mit nem. A lényeg, hogy olvass utána. Sok sikert! Ui: ja és én abszolút nem fogyasztok semmilyen állati eredetű "ételt" és egészséges vagyok :)
2013. aug. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
48%
Én is hasonlóan étkezem: valahogy nem szeretem a hús ízét...(Mamám rántott húsa azért eléggé ott van:D)Vashiányom is van,asszem vérszegény is vagyok. Sokszor mikor felállok egy ideig nem látok semmit. Engem is mindig azzal ijesztgetnek,hogy el fogok ájulni stb. (De most ne egy anorexiás embert képzelj el,tök normálisan nézek ki :D) Szóval én megtanultam elengedni ezeket a fülem mellett. Ők akarnak húst enni,mert szeretik,én meg elfogadom,de én nem eszem ennyi.
2013. aug. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szeretnek parancsolgatni azért.


Bátyám is nemrég kezdett a vega életmódba (fokozatosan mond le minden húsos kajáról) - én nem piszkálom ezért, azt csinál magával amit akar.

2013. szept. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!