Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért egészséges a vega...

Miért egészséges a vega étrend, és a húsfogyasztás miért egészségtelen?

Figyelt kérdés
2013. szept. 11. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
Ez nem igaz, nem egészségtelen a hús. Ami egészségtelen, az a szénhidrát.
2013. szept. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

A hús egészségtelen?

Ilyet se hallottam még.

2013. szept. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
En nem eszem hust, egyszeruen nem kivanom. Amiota elhagytam ezerszer valtozatosabb az etkezesem, nincs vitaminhianyom,energikusabb vagyok, alig vagyok beteg, problemamentes a hajam,a borom es tokeletes az emesztesem. En nem mondom,hogy art,de nekem es ugy latszik a szervezetemnek sem hianyzik.
2013. szept. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%

Maga a húsfogyasztás alapjáraton nem egészségtelen. Az egészségtelen benne, ahogy manapság művelik - napi 3x, mértéktelenül. Az egészségügyileg indokolt húsadag egy napra 7-15 deka közé esik (testsúlytól függően), minden más felesleges szénhidrát, zsír - ezért egészségtelen.


A vörös húsok pedig rákkeltőek, ezeket csak minimális mennyiségben szabadna fogyasztani.

2013. szept. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__vegetarianizmus..


Ha nem ugyanaz a kérdező vagy, olvasd át erre a a kérdésre irt válaszokat is, ne kelljen mindent kétszer lepötyögni :)

2013. szept. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Én is vega vagyok:)

Mielőtt válaszolok azt el kell mondanom,hogy a vegaság inkább egyfajta életmód és nem egy sima étrend.

A vegasághoz hozzátartozik,hogy sokkal több gyümölcsöt és zöldséget fogyasztunk.Teljes kiőrlésű dolgokat eszünk.Igyekszünk mindenből házit beszerezni(zöldségek,gyümölcsök,tojást..)

Tehát tudatosan táplálkozunk és igyekszünk kikerülni a káros anyagokat.

De a húsevéssel sincs gond:)

Csak a legtöbben ott rontják el,hogy ezzel együtt eléggé egyoldalúan táplálkoznak.

Nem esznek gyümölcsöt csak a sok bolti szart(elnézést a kifejezésért)

Tehát nem az a lényeg,hogy ki eszik húst vagy ki nem hanem,hogy ki mennyire táplálkozik tudatosan:)

Illetve,hogy ki mennyire figyeli azt,hogy a testének milyen vitaminokra van szüksége:)

És én is elismerem,hogy vannak olyanok akik nem tudnának csak vegetáriánus étrenden élni(ez természetes hiszen minden ember más:))de el kell fogadni,hogy vannak olyan emberek is akik viszont úgy érzik jól magukat ha nem esznek húst:)

Mint ahogy azt már előttem is írta az egyik kedves válaszoló "az ember mindenevő" tehát van választása:)

2013. szept. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem is a mennyiséggel van probléma, sajnos a legtöbb ember már nem is tartja normális fogásnak azt az ételt amiben nincs hús.
2013. szept. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Nagyfater ***** válasza:
11%
A vega étrend nem egészséges, a nőkre nézve pedig kifejezetten veszélyes. Ugyanis csak a hús tartalmazza azt a fajta, a vérképzéshez szükséges vasat, ami beépül a szervezetbe, és amit nem pótol semmi más. A nőknek a menopauza előtti időben érthető okokból feltétlenül pótolniuk kell a vörösvértesteket, és az csak hús fogyasztásával lehetséges.
2013. szept. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%

" Ugyanis csak a hús tartalmazza azt a fajta, a vérképzéshez szükséges vasat, ami beépül a szervezetbe, és amit nem pótol semmi más. A nőknek a menopauza előtti időben érthető okokból feltétlenül pótolniuk kell a vörösvértesteket, és az csak hús fogyasztásával lehetséges."


Légyszíves ne írj már baromságokat fiam.


A vas növényi forrásokból is beépül a szervezetbe, viszont jobban segíti a felszívódását a C-vitamin (ezt gondolom nem a húsból veszed fel ugye?). Állati forrásokból a vas mintegy 15%-a, míg tisztán növényi forrásból 5%-a épül be. Bár tudtommal a tojás, VEGETÁRIÁNUSOK is fogyasztanak, állati, vastartalma pedig kielégítő mennyiségű.


Ha még a kérdést sem tudod értelmezni, akkor minek írsz? A vegetáriánusok fogyasztanak tejtermékeket, tojást, tehát állati eredetű termékeket, a vegánok nem. A kérdés nem róluk szólt.

2013. szept. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!