Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mivel dobhatnám fel a nyers...

Mivel dobhatnám fel a nyers reszelt zöldséget?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vega, bocsi, hogy ide írok, de itt biztos több ötlet érlezik :)

Szóval szeretném valami plusz ízzel feldobni a reszelt zöldség-mixeimet, hogy ne csak a nyers ízt érezzem, mert egy idő után nekem egy kicsit unalmas :( általában mézet szoktam rácsorgatni, de kéne valami változás. mit ajánlotok?



2014. ápr. 10. 18:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Füszereket használj meg keress különféle salátaönteteket.


Mustár, kefír/joghurt, olivaolaj alapúak is vannak, füszerként meg só, pirospaprika, bors, fokhagyma/hagyma, örölt kömény, curry, bazsalikom, rozmaring, oregano stb-t lehet használni, meg ami még eszedbe jut. Kisérletezz bátran, akkor rá tudsz jönni, hogy neked milyen ízesités tetszik.

2014. ápr. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Erősebb ízű sajt kockákkal, pl füstölt sajt, vagy ementáli.

Vagy olajos magvakkal, az is illik hozzá. Dió, kesudió, mogyoró.

2014. ápr. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

esetleg citromlé?


köszi az eddigi válaszokat :)

2014. ápr. 10. 19:25
 4/14 anonim ***** válasza:
20%
Mikor összekeverted az egész kütyüt, megfogod a tálat bedobod a kukába és sütsz egy csirkét.
2014. ápr. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
A citromlé is jó hozzá, különösen mézzel keverve (meg ha bátrabb vagy kis mustárral is - különlegesen finom!)
2014. ápr. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Citromlé, vagy fahéj, v őrölt gyömbér, vanília cukor, gyümölcs szörp, lekvár, meg amiket előttem írtak.
2014. ápr. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

Én alapjáraton natúr joghurttal keverem a zöldségeket, és változó arányban, de többnyire a következő fűszereket használom: paprika, bors, egy kevés só, bazsalikom, majoránna, pici kakukkfű, még picibb őrölt szerecsendió, petrezselyemlevél, valamint giroszos, vagy görög sültek fűszerkeverék.

Ez persze az én személyes ízlésem, de a lehetőségek száma végtelen, csak a fantáziád szabhat határt!

2014. ápr. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Béla211 ***** válasza:
94%
szója szósszal is jó.
2014. ápr. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

Reszelt füstölt sajt

almaecet, fűszeres kefír, joghurt, mozzarella sajtgolyók, főtt tojás szeletek, sonka darabok, ezekkel összeérnek az ízek

2014. ápr. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon szeretem a zoldseget magaban is;)

Ilyeneket keszitek melle:

Zoldfuszeres natur joghurt

Natur joghurt apritott ujhagymaval, medvehagymaval (ha szezon van) es snidlinggel

Feta sajtkockakkal

Reszelt fustolt sajttal

Olajbogyoval

Reszelt trappista, gouda es edami keverekevel

Sajtmartassal

Pestoval

2014. ápr. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!