Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vajh' miért issza az ember az...

Satilla kérdése:

Vajh' miért issza az ember az állatok tejét?

Figyelt kérdés

Kissé abszurdnak és nevetségesnek tartom az ember efajta viselkedését és szokását...

Az anyaállatok ugyanis utódaik számára "készítik" a tejüket.


2014. ápr. 16. 17:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%

És miért esszük meg őket? Az anyaállat nem azért szüli a utódját, hogy megegyük. Vagy mégis?

És miért esszük meg más állatok tojását? Amiből az utódjának kéne kikelnie egyébként. Azt sem direkt az emberek ételének találták ki.

Szóval ennyi erőből szinte semmit sem lehetne enni :)

2014. ápr. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
35%
Én nem innék tejet, semmi szükségem a tehén anyatejére. Undorító.
2014. ápr. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
64%

Azert kezdte el inni az ember, mert nem csak finom es taplalo, de konnyen hozzferheto, es megujulo.


El nem tudom kepzelni, h egyes emberek ezt hogy nem tudjak, ertik. Nem olyan bonyolult azert a tortenelem.

2014. ápr. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
60%
Én azért, mert finom. A tiéd is egy vélemény, de ettől még nem szükséges lenézned azt a pár milliárd embert, aki mást szeret, mint te.
2014. ápr. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Bevallom: őszintén szólva kissé furcsállom azt hogy az ember mennyire rá van szorulva az állatokra...

Mintha "lesüllyedt" volna hozzájuk..

2014. ápr. 16. 18:50
 6/21 anonim ***** válasza:
93%
Mert jobb szeretsz egy zoldseg ertelmi szintjen lenni? :D
2014. ápr. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Na igen...:-)
2014. ápr. 16. 19:26
 8/21 Zoé970 válasza:
32%
Szerintem nincs semmi rossz a tejben.És ha rászorulunk az állatokra??Akkor mi van?Azért tenyésztjük őket,mert hasznosak nekünk.Mindenkinek meg van a véleménye.Szerintem normális szokás a tej ivás.
2014. ápr. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
58%
Gondolj bele...egy ember anyatejét meginnád felnőtt korban? Nem? Miért nem? Egy állatét megiszod....amire semmi szükség. Hormonokkal van tele amit a tehén a borjának szán. Nem neked. Igyátok, elhizás, meddőség, hormonzavar, extra szőrösödés nőknél..pcos...gyomor és bélrák...ez mind a tej hozadéka. Nem hiszed? Kérdezz egy endokrinológust...
2014. ápr. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit el kell szakadni a médiától és józan, paraszti ésszel a saját tested jelzéseit követni.

Egy nagy átverés ez az egész táplálkozási tudomány, a dietetikusok ajánlása napi 6-7 kis étkezés vagy napi 3 nagy. Gondolkodj és értsd meg a tested.

Régen kitalálták, hogy a tojás egészségtelen. Most a tojást nyomják. Már levegőt sem lehet venni, mert mérgező.

Minden egészségtelen, mű cuccokat díszes csomagolásban, szemfényvesztésként árulnak.Gondolok itt a f.ittness műzlikre, gy-őri édes kekszekre, túró rudi, gyümölcs joghurtok, light joghurtok amikben mind mind több teáskanál cukor van. Régen nem volt ilyen, a mai betegségek nem a tejek miatt vannak, hanem a sok cukor, zsír, aromák, emulgeáló javítók, ízfokozók, mind a sok mesterséges dolgoktól, amivel a szervezet nem tud mit kezdeni, lerakódik, daganatok lesznek és növekednek, mert nem tudja hol kiadni. Minden sz-arral megetetnek, már bocsánat a kifejezésért. A gyerekek nem estnek zöldséget, gyümölcsöt, de a mekibe, pizzázóba ülnek iskola után(helyett?), isszák a cukros,színezékes üdítőket, energiaitalt liter számra, rá cigi, a másik mocskolása, piszkálása megy. Hazamennek és döglenek. Tisztelet a kivételnek, mert olyan mindig lesz.

Nem akarok a múltba visszamenni, mert nem jó visszanézni, és változik a világ, a világszemlélet, a technika-tudomány, de mutasson valaki is egy idős nénit vagy bácsit aki a mindennap tejívásba, kefirbe halt bele, betegedett bele.Amikor már alig volt mit enni, és mindennapos kefires hagymás krumpliprósza került az asztalra és dolgoztak, akkor nem foglalkoztak ennyit az étellel.

Túl nagy a bőség, túl nagy a jól lét, a kényelem. Az emberek kapzsik, irigyek lettek, nem tudnak küzdeni, harcolni, és a lelki leépülés következménye a fizikai-testi leépülés is. Az emberekből kihalt a jó érzés, a segítség nyújtás, az életkedv, a vidámság-és ebbe betegedünk bele. Vannak tejérzékeny emberek, nyilván náluk más a szempont, de ezek a mai bolti tejek,nem tejek. Rengeteg a cukor, chips, keksz, alkohol, üdítő, péksütemény és ezek elsősorban váltják ki a betegségeket.

Lehet pontozni, de mindenki a saját teste szerint éljen.

Nekem jól esik a tej, én iszom-igaz házi tej, nincs semmi bajom, egészséges vagyok.

2014. ápr. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!