Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ilyen ember vajon tényleg...

Az ilyen ember vajon tényleg érezhet szeretetet az állatok iránt?

Figyelt kérdés

A barátomról van szó, és a napokban komolyan elgondolkoztam ezen a dolgon. Kíváncsi lennétek a ti véleményetekre.


Engem mindig is állatok vettek körbe, családtagként kezeltük és szerettük őket, felelős állattartó családként, így nekem ez a természetes hogy nagyon szeretem a saját kedvenceimet, vigyázok rájuk, stb, szerintem értitek mire célzok.

Aztán ott van a barátom, ő falun nőtt fel... és ezt úgy írom hogy nem magával a faluval van a baj, hanem az ottani állattartási kultúrával, biztosan ismerős ez is nektek.

Én úgy ismertem meg, hogy szereti az állatokat, állatbarát, stb, még ha nem is olyan környezetben nőtt fel, attól még lehet olyan mentalitású. Aztán valamikor beszélgettünk az ivartalanítás fontosságáról. Szerencsére meg tudtam győzni hogy a kan kutyájukat kasztráltassák, de van ott egy 14 éves szuka tacskó-mix is, őt viszont már nem akarják semmiképp mert már kb 3 éve "várják" hogy "na majd idén már elpusztul"... Sajnos 14 évesen már tényleg kockázatos lenne a műtét az altatás miatt, de szegény borzasztóan néz ki az örökös ellések miatt... Idén is már ellett egyszer a szerencsétlen, és amikor kérdeztem a barátom, hogy mit csináltak a kölykökkel, akkor elmesélte, hogy gödröt ásott az anyjával és élve eltemették őket... Hál'istennek nem voltam ott, de már a gondolattól is elszörnyedtem. Mondtam neki hogy legalább előbb elaltatták volna őket valami gázzal vagy bármi, de élve... kérdeztem hogy nem szakadt meg a szíve ahogy sírtak? Mondta hogy de, rossz volt, ezért az anyja vizet öntött még a földre és úgy hamarabb elhallgattak...


És belegondoltam abba, hogy ezt majd' 13 évig végigcsinálni... Én erre nem lennék képes, ha pisztolyt tartanának a fejemhez, akkor sem! Az ilyen ember aki már "ölt" vajon tényleg tud úgy őszintén szeretni egy állatot?


2014. márc. 16. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Ő sajnos így szocializálódott, ez tartja normálisnak. Én valahol elhiszem, hogy szereti az állatokat, csak az érzelmi intelligenciája nem lehet túl magas és hát ugye a neveltetés.
2014. márc. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Biztos szereti őket, de a falun felnőtt emberek keményebbek. Ők már "hozzászoktak" az ilyenhez. Én sose lennék képes kiskutyákat élve eltemetni, de tapasztalatból írom, hogy ha 1x megteszed (még ha nehezen is) akkor utána már könnyebb minden egyes alkalommal míg a végén meg se rendít a dolog. Biztos szereti a kutyáit, de nem úgy mutatja ki mint te vagy én, vagy egy városi aki szereti az állatokat. Ebben igazad van hogy legalább elaltatni vagy fejbe verni (tudom ez sem sokkal humánusabb), de élve egy kicsit durva, legalábbis nekünk akik nem szoktunk hozzá az ilyenhez.

2014. márc. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen családban nőttem fel falun. De én már kiskoromban elítéltem ezért a családomat. Végül is 17 éves koromra elértem anyuéknál, hogy ivartalanítva legyenek az állatkáink. Kicsiként is én sírtam ki, hogy vigyük el sétálni a kutyákat. Amikor nagyobb lettem, akkor egyedül vittem őket. De már családi kiránduláskor is jöhetnek velünk. Sőt már a házba is bejöhetnek. A legújabb kutyánkat anyu magától egyből a házba vitte. :) Mellesleg nincsen túl jó kapcsolatom a családommal, de így is elértem. Nem lehetetlen a falusi emberek gondolkozását megváltoztatni (megfelelően kell érvelni, és sűrűn ismételni magad). Amúgy mindig is szerették az állatokat. :)
2014. márc. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
8%

És az eszedbe jutott, amikor elítéled a barátod, hogy a városiak minden egyes hústermék / tejtermék / tojás megvásárlásával állatok kegyetlen leölését / megkínzását / sanyarú tartását támogatod? Nem hiszed? nézd meg!

http://www.youtube.com/watch?v=QjNufzH4Wl8

2014. márc. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
ez nem igy van, mert falun is vannak normális emberek. nagyanyámnak is szuka kutyája volt, és nyilván nem ivartalanitatta, de egyszer sem születtek kölykei. Amikor tüzelt, oda volt a seprű támasztva az ajtóhoz, és ha véletlenül valami kankutya beszökött, akkor azzal elkergette. Éjaszkára meg bezárta a kamrába.
2014. márc. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ma már ez a felfogás fiataloknál elfogadhatatlan. Akármilyen Isten háta mögötti faluban élnek is, iskolába járnak, ott van előttök az internet, nem lehet csak a nevelésre, meg a szülői mintára fogni, hogy neki természetes, hogy évi 15 kiskutyát élve elásnak a kertben. Ráadásul már van állatvédelmi törvényünk, ami kimondja, hogy kutyát megölni nem lehet, tehát kérdező, én ezt nem nézném tétlenül a helyedben. Vétkesek közt cinkos, aki néma.
2014. márc. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!