Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ember vs. Kengurupatkány...

Wadmalac kérdése:

Ember vs. Kengurupatkány avagy víznyerés szilárd táplálékból. Nálunk mennyi?

Figyelt kérdés

Tud esetleg valaki valamilyen adatot, hogy egy ember szervezetéven átlagos napi kalóriabevitelnél a szénhidrátok és zsírok elégetéséből napi szinten mennyi víz keletkezik? Szóval mekkora részét fedezi ez a napi vízszükségletnek?

Mert pl. a kengurupatkány sosem iszik, a szervezete számára szükséges vizet csak a szilárd táplálékából nyeri, kisebb részben annak víztartalmából, nagyobb részben a zsír- és cukorégetésből. Ő, sivatagi állat lévén erre van specializálódva, de kíváncsi lennék, egy ember mennyivel "dolgozik" rosszabb hatásfokkal "vízgyártás" terén.



#biológiai égés #sivatagi állatok
2013. jún. 6. 15:19
 1/4 sadam87 ***** válasza:

[link]

Itt azt írják, a táplálékkal 0,5-1 l vizet viszünk be, a metabolizmus során pedig 0,25-0,4 l vizet nyerünk naponta. Nem tudom, mennyire megbízható, az oldalon, amire hivatkozik én nem találtam ilyen infot (bár olyan alaposan nem néztem át),.

2013. jún. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez már sokkal több és jobb információ, mint amivel alapból rendelkeztem. Jelen esetben nem hiszem, hogy kételkedni kellene a Wiki adataiban.

Köszönöm!


De ezek szerint a kengurupatkányhoz képest p@csafüst a hatásfokunk. :D

2013. jún. 7. 08:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát valóban elég gyér, de tekintve a körülményeket - miszerint az embernek nem volt olyan életbevágóan fontos a száraztáplálékból történő víznyerés kifejlesztése -, ez nem is olyan meglepő dolog. Az ember ugye alapvetően a kontinentális éghajlathoz "lett kitalálva", ahol viszonylag sok csapadék hull, és annak mennyisége is viszonylag egyenletes eloszlású, így könnyen lehet édesvizet találni a sűrű folyóhálózatoknak, tavaknak köszönhetően.
2013. jún. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Csak furcsa, hogy csak ennyi. Pl. 1 mol szőlőcukor tökéletes égéséből 6 mol víz és 6 mol széndioxid lesz. Így kutyarossz lehet a hatásfok. :)
2013. jún. 10. 08:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!