Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen "megfőzhető" zöldségek...

Milyen "megfőzhető" zöldségek vannak még?

Figyelt kérdés

Orvos mondta hogy diétáznom kell, burgonya, répa sós vízben megfőzve. Nem bírtam megállni, vágtam bele zellert, cukkíni tököt, és mindenféle hagymát, rászórtam vagy öt féle fűszert. Az eredmény a főtt krumplin kívül mindegyik nagyon izlett. Még a levet is meg lehetett enni, a betegség tünetei jobbak lettek. Mit rakhatnék ezeken kívül a legközelebbi "varásfőzetbe"?


Ha legközelebb este rám jön hogy hamburgert vagy gyrost kéne venni inkább főzök egy ilyet.



2014. ápr. 25. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Spárga, most lesz épp szezonja. Cukorborsó. Brokkoli. Én ezeket szeretem a legjobban, de igazából bármit lehet :)
2014. ápr. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Spárga! Jó ötlet az gyógyhatású nem?
2014. ápr. 25. 20:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Bármi, karalábé, karfiol, brokkoli, kelbimbó, kelkáposzta, paszternák, zöldbab, borsó esetleg paradicsom. Persze attól függ milyen diéta, pl epe panaszok esetén nem mindegyik fogyasztható. Amúgy tény hogy a leves sok-sok zöldséggel egyike a legegészségesebb kajáknak, nyugodtan tehetsz bele egy kis húst is. Nekem a legegyszerűbb erre a célra a csirkecombfilé, azzal semmit nem kell csinálni, csak belerakom, de mégse olyan száraz mint a mell. Sokszor főzök "leveszöldséget" ami mirelit ugyan, de nem kell se pucolni, se darabolni, szóval tényleg csak beönti az ember a fazékba, hús rá, fűszerek, víz és csak főzni kell. Legjobb kaja.
2014. ápr. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Izé, karalábé, karfiol ?? attól f...ni lehet nem? Pont az volt az eredeti bajom hogy fájt a hasam. A csirke jó ötlet.
2014. ápr. 25. 20:51
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, én is olvastam, hogy a spárga gyógyhatású. De nem tudom, hogy mennyire igaz :)

Én mindenesetre imádom és ilyenkor egy hónapig szinte minden nap eszem spárgát. Ma is az volt a vacsi :)

2014. ápr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem írtad mi bajod volt :) de írtam is hogy nem mindegyik fogyasztható minden diétában. Így persze kicsit más a helyzet, répafélék, csicsóka, édesburgonya, cékla, gesztenye, sütőtök. Gyümölcsöket nem tudom mennyire bírod, az avokádót érdemes megemlíteni talán, kevésbé ismert, egy ilyen húzósabb diétában jó jön a magasabb tápértéke.
2014. ápr. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 bumbi02 ***** válasza:

Hát, ha gyomor problémák miatt gondolkozol ilyenen, akkor a fűszerezést hagyd, és maradj csak a sónál. Ugyanis pont az lenne a lényeg, hogy ilyenkor könnyen emészthető ételeket egyél. Ahogy írták, a spárgának lesz most szezonja, bár én a helyedben nem főzném agyon ezeket a zöldségeket, főleg nem a zöldbabot, spárgát, brokkolit, hanem csak pár percig főzném, hogy roppanós maradjon. Sokkal élvezhetőbbek maradnak a zöldségek.(fehér spárgánál érdemes egy fél citromot a vízbe tenni, hogy ne barnuljon be később:))


De amúgy súgok egy titkot.


A zöldséglevest már más is feltalálta! ;)

2014. ápr. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
És ha épp nincs kedved főzőcskézni, szétnézhetsz a bébiételek között :)
2014. ápr. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Gesztenye?, Azt is főzzem meg? De az nincs már tavasszal...
2014. ápr. 25. 21:58
 10/11 anonim ***** válasza:
Kelbimbo,brokkoli, karfiol, karalabe, csicsoka, gomba.
2014. ápr. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!