Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Milyen zöldségek illenek a...

Milyen zöldségek illenek a tejfölös-fokhagymás öntethez?

Figyelt kérdés

A barátomnak csirkemellet szeretnék készíteni zöldséges körettel. Milyen zöldségek illenek még ehhez az öntethez? (a salátát, paradicsomot, uborkát, retket és piros paprikát már felírtam a listára) Mi jöhetne még?

Egyébként a barátom minden zöldséget megeszik. :)



2014. ápr. 3. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

sárgarépa

jégsaláta

káposzta

brokkoli

metélő hagyma

2014. ápr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. ápr. 3. 14:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól értem, hogy párolva adnád? Mert akkor igen gyorsan felejtsd el a retket, uborkát, paradicsomot illetve az előttem javasolt káposztát meg jégsalátát...


Brokkoli, zöldbab, karfiol, pritaminpaprika, borsó, répa, cukkini és hasonló párolásra alkalmas zöldségek mehetnek.

2014. ápr. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bármilyen! :)


Sárgarépa, krumpli, kukorica, vöröshagyma, lilahagyma, póréhagyma, újhagyma, fokhagyma, gomba, cukkini, padlizsán, brokkoli, karfiol, kelbimbó, jégsaláta, rukkola, bébi spenót, madársaláta, stb...

2014. ápr. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egész zöldbabot, ha lehet valóban zöld színűt (fagyasztottat lehet kapni) pár percig főzd egy késhegynyi szódabikarbónás vízben.Utána fogj 6-8 zöldbabot össze egy szelet baconnal, és sütőben süsd át egy kicsit.

Ugyanezt spárgával is megcsinálhatod, konzervben lehet kapni, de azt nem kell előfőzni, csak lecsepegtetni is pár darabot szintén baconba tekerve megsütni kissé.

De vajon párolt angolos zöldbab, vagy zöldborsó is nagyon finom, friss petrezselyemmel megszórva.

Egy vajon párolt mexikói mix köret is finom lenne hozzá.

Ezekhez a tejfölös-fokhagymás öntet is illik.

2014. ápr. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a javaslatokat :) nem párolva készítettem, hanem salátának :) nagyon finom volt

Sokat segítettetek

2014. ápr. 4. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!