Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok! Ti miért...

Vegetáriánusok! Ti miért lettetek azok? Van valami ideológiai alapja is esetleg?

Figyelt kérdés
Nagyon ritkán eszem húst, nem is szeretem annyira...Elgondolkoztam, hogy vegetáriánus leszek.Kérlek hogy ha vegetáriánus vagy,akkor írj!!!
2010. jan. 2. 19:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért ,mert imádom az állatokat. :)

De előtte se nagyon ettem húst.

2010. jan. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
68%

Lakto-ovo vega vagyok. Ez azt jelenti hogy tejet,tojást eszem csak húst nem. Én azért lettem vega mert a hús bizonyos szinten (és manapság igenis azon a bizonyos szinten) egészségtelen, javaslom hogy halgass meg tanulmányokat erről bp-n előadás is szokott lenni ezekről a dolgokról.

A másik ok amiért vega vagyok az a kegyetlen bánásmód a vágóhidakon, láttam videókon hogy hogyan ölik meg az állatot de ilyet álmaimban sem láttam !

És sokan jönnek nekem azzal hogy "a húsban sok a fehérje ami nagyon fontos a szervezetnek" , na igen! DE mint említettem csak egy bizonyos szinten! És az egészséges szint eléréséért elég ha állati eredetű ételeket eszünk. Természetesen kell a fehérje ,de nem az állati zsírok!!!

Táplálék kiegészítő javaslott.


Én személy szerint ha csak arról lenne szó hogy a hús mennyire ártalmas akkor ennék , de max havi egyszer! Mert az még egészséges, tehát kedves kérdező az csak jó ha minél kevesebb húst fogyaszt, de nagyon remélem hogy ön is figyelembe veszi az állatok jogait , mert ők is ugyanolyan érző lények mint mi, akkor ön is felhagy a húsevéssel (nem erőszakoskodni akarok) , mert amit ezek az állatok végig szenvednek az ...nem találok szavakat !


Itt vannak a videók (erős idegzetűeknek) : az "állatkinzás1,2,3 ban vannak a vágóhidak de a többit is ajénlom (felnyitja az ember szemét) [link]


Bocsi hogy ilyen hosszúra sikeredett !

:D


N.

2010. jan. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
67%

Muszáj elkötelezned magad?

Egyél csak simán kevesebb húst, ha nem kívánod. Szerintem nem kell ehhez másoktól szerezned indokot.

Én sem eszem állandóan húst, de a hús finom.

Ismerve az ízét - tuti nem bírnék ellenállni egy kis pörköltnek, aminek a szaftjába lehet a kenyeret tunkolni, vagy egy jó lilahagymás zsíroskenyérnek, vagy egy finom illatos sült húsnak.

2010. jan. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
És azokkal mit lehet kezdeni, akik azt hangoztatják állandóan, hogy a növény is érez??! Mégsem lehet egy növényt összehasonlítani egy állattal,nem? Nektek mi a véleményetek?
2010. jan. 2. 19:47
 5/24 A kérdező kommentje:
Finom,persze... De sok minden más is finom, sőt finomabb!És a húsnak -ha jobban JÓ ALAPOSAN megszagolod- enyhén "rothadó" szaga van!(persze most itt nem a romlottra gondolok)
2010. jan. 2. 19:48
 6/24 anonim ***** válasza:
86%
Én szemi-vegetáriánus vagyok, azaz csak szárnyast és halat eszem. Azért döntöttem így, mert a többi húst nem szeretem.
2010. jan. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Már megint ki pontozgatja le a 2.válaszolót?Egy erőszakos húsevő?Mert aki itt ezen a fórumon le meri írni a véleményét a vegetarianizmus mellett rögtön lepontozzák:D Szánalmas nem?
2010. jan. 2. 19:49
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

"És azokkal mit lehet kezdeni, akik azt hangoztatják állandóan, hogy a növény is érez??!"


A növény nem érez, mert nincs idegrendszere.

2010. jan. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
19.43 Te hány éves vagy?
2010. jan. 2. 19:56
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

19:43 vagyok , nem fűzök véleményt azokhoz akik lepontoznak a saját igazi véleményem miatt, nem is nagyon érdekelnek.


15 vagyok

2010. jan. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!