Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért hiszi sok ember, hogy a...

Miért hiszi sok ember, hogy a hústól van ereje?

Figyelt kérdés

nem eszem húst, de figyelek, hogy bevigyek minden szükséges elemet, de jönnek a szöveggel, hogy elpuhulok, meg a hús miatt lett az ember a csúcs élőlény!


miért hiszik ezt? van egy csomó vegetáruanus élsporotló... jobb kondiban vannak mint a dumás ismerőseim...



2014. júl. 5. 12:25
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
55%
Mert kényelmesebb azt zabálni, amit az ember elé raknak, mint gondolkozni.
2014. júl. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
50%

Anyagcserefüggő a dolog, kinek miből tud hatékonyabban felszívódni a tápanyag. Más a bélflóránk, az enzimjeink, még a vércsoportjaink is különbőzők (nem csak a vérátömlesztéshez fontos vércsoportok vannak, hanem sokkal többféle), sokak szerint még csak nem is egy faj az emberiség, hanem több.

Én pl. nem tudok gyümölcsöt emészteni, meg gabonaféléket.

2014. júl. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
71%
Én csak tapasztalatból érzem, sok hosszú év alatt az evések utáni érzéseim miatt. Szívem szerint szénhidrátot ennék mindig, csak azt kívánom igazán. De amikor azt eszek, utána álmos és fáradt vagyok. Ha csak zöldséget eszek vagy mondjuk főzeléket, akkor meg éhes maradok, akármennyit eszek már egy nagy lufi a hasam, de éhesnek és erőtlennek érzem magamat. Ha húst, tojást, túrót eszek vagyis fehérjéket, akkor meg órákig tudok mozogni és semmi bajom. De nem szeretem a húst, sem a zöldséget, talán még babbal, szójával lehetne pótolni, bár azt sem szeretem. Sőt a szója vérzési zavarokat okoz nálam. Szóval nem tudom mivel pótolhatnám a húst, ami erőt ad és elűzi az éhséget. A diótól ég a gyomrom, a mandula meg nagyon drága.
2014. júl. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
16%

Azért, mert TÉNYLEG a hústól van erőd.


Az állati eredetű kajából könnyebben, gyorsabban, nagyobb mennyiségben nyerhető ki energia.


Egyetlen élsportoló sem lehet vegetariánus, ahhoz hogy szép nagy izmaid legyenek húst kell enni.


Ahhoz, hogy egyáltalán egészségesen élj, ha húst nem is, de halat, tejet, tojást KELL enni, ugyanis az emberi szervezet MINDENEVŐ, azaz egyformán kell állati és növény eredetű kaját fogyasztania.


Fekete Laci se a műzlitől nőtt olyan nagyra!

2014. júl. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
75%

"Egyetlen élsportoló sem lehet vegetariánus, ahhoz hogy szép nagy izmaid legyenek húst kell enni."

Hűha, ezt elismételnéd annak az igen sok vegetáriánus élsportolónak? De nagyon ki fognak röhögni!


Rohadtul nem a hús kell a szervezetünknek, hanem a fehérje, ami viszont rengeteg forrásból bevihető. Ha valakinek annyira kell a hús, mert csúcsragadozónak képzeli magát, ki lehet menni a szavannára vadászni, oda aztán kell az erőnlét.

2014. júl. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
77%

Még csak nem is fehérje kell, hanem aminosavak, amikből a szervezet felépíti magának az emberi fehérjét.


Az állati fehérjével ezért csak a plusz gond van, mert azt még először meg kell emészteni és le kell építeni aminosavakká.

2014. júl. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
17%

A növényt ugyanúgy leépíted drága, de mivel az állati fehérje közelebb áll a saját állati fehérjéidhez, az állati fehérjével kevesebb a vesződsége a szervezetednek!

PLUSZ van pár aminosav ami egyáltalán nem fordul elő növényekben, így ha nem eszel húst, egyszerűen MEGBETEGSZEL.


Ja, és a "számtalan más forrás amiből fehérjét nyerhetsz" - itt gondoloma porokra meg ilyesmikre gondolsz. Elárulom hogy azt mind HÚSból nyerik.


De gondolom a leggyorsabb élőlény a Földön egy növényevő - várj, nem HÚSEVŐ! A növényevők mind tetűlassúak (pl. teknős) és hülyék (mint a brontosaurus). No és persze vajon mennyit eszik mondjuk egy növényevő egy nap? 30 percnyit? Neeem, az a RAGADOZÓ. A növényevő állatkák napi 10+ órát is képesek legelészéssel tölteni, különben éhenhalnak!


Várj, várj, tudom már! A lexikon azt írja, a növények tápértéke a legnagyobb a világon, csak lúzer élőlények amiknek nincs más választásuk esznek húst, különösen hogy azt évekig tart megemészteni!

Hoppá, MÉGSEM:

"Táplálékuk minősége miatt a ragadozók bélcsatornája rövid, hiszen a rendszerint magas tápértékű, fehérjékben gazdag és ballasztanyagokban szegény élelem megemésztéséhez nincs szükség nagy felületre és hosszú időre."

[link]


Végül: látom továbbra sem sikerül egyetlen vegetariánus sportolót se találnotok. Asszem ez továbbra is engem igazol :D

2014. júl. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
87%

<< A növényt ugyanúgy leépíted drága, de mivel az állati fehérje közelebb áll a saját állati fehérjéidhez, az állati fehérjével kevesebb a vesződsége a szervezetednek! >>


Érdekes, úgy tudtam, hogy tök mindegy, milyen "közel áll" az étellel bevitt fehérje az emberihez, mivel így is, úgy is le kell először bontani aminosavakra.


<< PLUSZ van pár aminosav ami egyáltalán nem fordul elő növényekben, >>


Pontosan melyek? Mert én meg úgy voltam tájékoztatva, hogy bár egyik növényben sincs minden aminosav, ami az egyikből hiányzik az megvan másik fajtákban. Nagy vonalakban: például ami a hüvelyesekben nincs, az az olajos magvakban viszont igen, - és viszont.

És mivel a vega étrend továbbra sem kizárólag egy fajta növényi ételt jelent, hanem sokfélét, változatosan, -- ezek harmonikusan kiegészítik egymást.


<< így ha nem eszel húst, egyszerűen MEGBETEGSZEL. >>


Egész pontosan milyen tüneteim lesznek? Milyen fajta betegségeket fogok megkapni? És mennyi idő után?

Légyszi, feltétlenül még időben szólj, hogy mikor kezdjek aggódni, mert már 14 éve nem eszek húst, és eddig semmi különöset nem vettem észre magamon.

2014. júl. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
78%

Vegetáriánus élsportolókhoz nagy barát a gugli, de hadd adjak én is egy találatot:


[link]


Mielőtt a szokásos koreográfia elkezdődik:


Többször vizsgálták a fazont, ismert közszereplő a német tv-ben, vitaműsorokban vesz részt, stb, ami elmondható róla biztosan:


-Nem fogyaszt olyan kiegészítőket, amik állati eredetűek (elárulom nem mindet húsból nyerik).

-Egyetlen doppingtesztje sem lett soha pozitív.


Innéttől kezdve megfelel a sikeres sportoló kritériumainak. Továbbiakban tessék rákeresni a témára, lesz ott a 100 éves vegetáriánus maratonistáig mindenféle sportoló.


Amúgy nem tudom, hogy jönnek ide az állatvilág egyes képviselői, ilyenkor mindenki szereti magát az állatokhoz hasonlítani. De akkor lehet kimenni a szavannára, aztán nyersen(!) megenni a húst, köret nélkül (meg max amit az antilop beleiben találsz), aztán meglátjuk. Ja, hogy az már úgy nem menne betegség nélkül? Akkor hogy jön ide a gepárd könyörgöm? Az ember bélhosszúsága sem felel meg a ragadozókénak (hosszabb annál), a fogazata gyümölcsevő fogazat, a nyála lúgos, nem savas, stb...

2014. júl. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
67%
Amúgy ha már állatvilág: a legerősebb állat a Földön ragadozó? Ja nem, növényevő. :) És a legokosabb? Csak nem a csimpánz, ami kéthetente levadászik egy kismajmot 3 deka húsért, amúgy 99%-ban vegetáriánus? Az orángután meg a gorilla meg 100%-ban növényi táplálékon él. Bár lehet, van aki szerint a gepárdtól származunk.
2014. júl. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!