Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen előnyökkel jár, ha nem...

Milyen előnyökkel jár, ha nem eszem többé húst?

Figyelt kérdés
Pl nem kapok kergemarha kórt, nem eszek injekciózott húst?

2014. júl. 11. 19:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én nem ehetek disznóhús, a többi vöröset meg nem szeretem. A fehér húsokat meg lusta vagyok megsütni:) Így kb. 3-4 hetente eszem húst, és élek, virulok:)
2014. júl. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
37%
Tudhatsz ezentúl fröcsögni a húsevőkre, meg tök divatos leszel, mostanában vegának lenni "cooool". (Egy bizonyos körben persze...)
2014. júl. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
62%

Előnyei:

- megakadályozhat vagy megelőzhet sok szív-és érrendszeri, rákos, emésztési vagy kiválasztási (vese-máj) betegséget.

- frissebbnek, energetikusabbnak érzi magát az ember. A hús megemésztése 3-6 órára leterheli az emésztésünket, gyomrunkat, szervezetünket. Ezzel szemben a rostokban gazdag zöldségeket, gyümölcsöket könnyebben feldolgozza és beépíti a szervezetünk, fél-1 óra alatt.

- vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag, teljes étrend - szebb haj, köröm, bőr, és ez is összefügg az általános közérzettel, frissesség érzésével.


A többi válaszadó hülyeségét korrigálnám:

- a tejtermékek, tojás teljes értékű fehérjeforrások, így nem vonsz meg magadtól semmilyen fehérjéket, az általános tévhittel ellentétben. Ezen túlmenően is vannak teljes értékű növényi fehérjék pl. a rizs, borsó-és babfélék, spirulina, olajos magvak, tökmag, szója, quinoa.

- a vérszegénység, azaz vashiány is egy buta mítosz. A tojás, spenót, sóska, brokkoli, lencse, babfélék, alga mind-mind gazdagok vasban.

- kobaltban szintén nagyon gazdag a tej és a sötétzöld levelű növények.

2014. júl. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 homo ludensz ***** válasza:
13/13-as a tej ha már megemlítetted,példa arra hogy az ember mindenevő. A természetben csak az ember az aki felnőttként is fogyaszt tejet. Az állatok felnőve nem cumiznak inkább legelnek míg mások vadásznak. Nincs igényük a tejre igaz megeszik pld. a cica ha elé teszed és rászoktatod. Még nem láttam tv.-ben sem vega farkast,de tyúkevő kecskét sem.
2014. júl. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
31%

utolsó: az ember sem tudja megemészteni a tejet, ezt nem mutatják a tévédben? csak isszuk, mert finom vele a kakaó, de amúgy nem tudjuk megemészteni.


a tejtermékek meg abból adódnak, hogy az ember fel akart mindent használni maga körül és kitalálta ezeket, és abból, hogy egyszer véletlenül benne hagyta a dézsában a tejet:)


Egyébként vannak növényevő ragadozók és vannak kannibál állatok is, sőt húsevő állatok is vannak, alapjáraton. Lehet, olvasni kellene és nem tévézni?

2014. júl. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
17%

Kiürül a szervezetedből a lerakódott dzsuva zöme, gyorsabb lesz az emésztésed, ezáltal könnyebben állít elő a szervezeted energiát a bevitt kajából, kevésbé lesz zsíros a hajad/bőröd.


Én húsevő vagyok, de lecsökkentettem a húsevés gyakoriságát. Hetente egyszer csinálok húsos kaját, jó, az két napig kitart... Lemondani nem tudok róla, mert szeretem, DE!

Tény, hogy a hús leterheli a szervezetet, a beleket. Nem is egészséges folyamatosan húst zabálni.


Akik nekiállnak szapulni a vegákat, azokat ugyanúgy nem értem, mint azokat a vegákat, akik a húsevőket csesztetik.

Az meg nem igaz, hogy étrendkiegészítőket kell enned.


Húgom vega, csak húst nem eszik, tojást, tejterméket igen, semmi baja.

Egyik barátnőm most 23 éves, 12 éves kora óta vega, néhány éve vegán, neki sincs semmi baja.

Egy kolleganőm nyersvegán több, mint 20 éve. Akkor állt rá erre az életmódra, amikor még nem is ismerték ezt a kifejezést. Liszt- meg tejcukorérzékeny volt, a húsoktól meg valamiért kiütéses lett. Elunta, hogy mindennek olvasgassa az összetevőit, ezért átállt arra, hogy CSAK zöldségeket, gyümölcsöket és magokat eszik, ásványvizet, sima teákat (ízesítetlent) és saját maga által turmixolt gyümölcslevet iszik ásványvízzel felhígítva. Több energiája van, mint az összes kollegának együtt, nincs szüksége kávéra, idejét sem tudja, mikor volt utoljára orvosnál (a kötelező üzemorvost leszámítva), nem fáj soha semmije, nincsen menstruációs görcse, a bőre gyönyörű. 43 éves.

2014. júl. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
87%

"utolsó: az ember sem tudja megemészteni a tejet, ezt nem mutatják a tévédben? csak isszuk, mert finom vele a kakaó, de amúgy nem tudjuk megemészteni."


Te aztán igzán sötét vagy aranyom :)


Amit nem tudsz megemészteni, az hígfosás/hányás kereteiben távozik a szervezetedből rövid időn belül, gyönyörű hasfájdalmakkal kísérve.


A tejtermékeket megemészteni és hasznosítani nem képes emberek a laktózérzékenyek. Évszázadokkal ezelőtt valóban az emberiség nagyja képtelen volt rá, de a szervezet alkalmazkodó. Mára Európában az emberek kb. 90%-éka képes a tej megemésztésére, hasznosítására. Ellentétben számos ázsiai országgal, ahol nem vált szokássá, így a szervezetük sem alkalmazkodott hozzá.


A tejet és tejtermékeket átlag 1,5-2 óra alatt emészti meg a szervezetünk, és teljességgel képes fehérjéket felvenni belőle.

2014. júl. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
70%

"a tejtermékek meg abból adódnak, hogy az ember fel akart mindent használni maga körül és kitalálta ezeket, és abból, hogy egyszer véletlenül benne hagyta a dézsában a tejet:)"


A zöldségek, gyümölcsök meg abból adódnak, hogy egyszer leszedett egy almát az ember, azt rájött, hogy finom és jótékony. A húsevés meg abból adódik, hogy valami zseni egyszercsak megsütötte az elhullott tetemet, és rájött, hogy az is finom. És? Az ember találékony.


"Egyébként vannak növényevő ragadozók és vannak kannibál állatok is, sőt húsevő állatok is vannak, alapjáraton. "


Na, akkor segítek rajtad. Alapvetően megkülönböztetünk:

- húsevő (carnivore)

-növényevő (herbivore)

-mindenevő (omnivore)

- gyümölcsevő (frugivore)

- gombaevő (fungivore)

- baktériumevő (bacterivore)

- planktonevő (planktivore)


állatokat. A wikipédián te is rákereshetsz, neked sem fog hazudni. A kannibalizmus az állatok között egy MAGATARTÁS, nem pedig egy diéta (ahogy az embereknél is). Nagy különbség van közötte. Beszélhetünk párzási kannibalizmusról (pókóknál pl.), méretbeli kannibalizmusról (a nagyobb példányok felemésztik a kisebbeket), magzati/leszármazotti/utódi azaz filiális kannibalizmusról, amikor az adott állat a saját utódját pusztítja el.


Pusztán kannibál magatartással táplálkozó húsevő állatok NEM LÉTEZNEK, ezek minden esetben időszakos magatartási beállítottságok. Tehát egyszerűen külön táplálkozási csoportként felsorolni hibás és téves.


"Lehet, olvasni kellene és nem tévézni?"


Lehet, hogy neked kellene sürgősen biológiakönyvet ragadnod, mert az ember emésztésével és táplálkozásával kapcsolatban súlyos hiányosságok mutatkoznak a tudásodban, az állatok rendszertani besorolásáról meg ne is beszéljünk. És még dicsekedsz is vele...

2014. júl. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
66%
Azt nyered vele, hogy tiszta lesz a lelkiismereted. Tisztább lesz az elméd.
2014. júl. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Epeműtött vagyok, amióta nem eszek húst, nem megy naponta 7x a hasam, mint régen.

Rendbe jött a koleszterinem, a vérnyomásomra szedett gyógyszereket végre elhagyhattam.

VASHIÁNY? Ne röhögtessetek előző válaszolók!:)) Kiskorom óta vashiányos voltam (végig 1-3 közötti értékek, veszélyes!), pedig naponta ettünk húst, legtöbbször vöröset. Szedtem rá gyógyszert is, akkor felment 6-ra. abbahagytam a gyógyszert és újra leesett minimálisra. Mindenféle vizsgálaton voltam, semmi baj nem volt. 3 éve vagyok vegetáriánus, életemben először 2 éve nem csökkent a tartomány alá a vasam! Jelenleg 14!


Az étkezésem nem változott sokat. Ugyanannyi zöldség, hús helyett gomba, szejtán.

2014. júl. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!