Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi a problémájuk a hús fogyasz...

Mi a problémájuk a hús fogyasztó embereknek a vegetáriánusokkal?

Figyelt kérdés

Sok beszólást adnak, hiánybetegség, hülye vagy, beteg leszel, az ember mindenevő, finom a hús...


Mi bajuk van? Nem hogy örűlnének, hogy nem eszik meg előlük a pörköltet...



2014. júl. 18. 16:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem semmi, amig nem kell alkalmazkodnom az etrendjehez.
2014. júl. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
Csak az igazat írják. Nincs velük bajuk. Mindenki úgy teszi tönkre az egészségét, ahogyan akarja. De ne tinikorban kezdje, mert annak súlyos következményei lehetnek.
2014. júl. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Illetve amig nem probalja masra is raeroltetni ezt.
2014. júl. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Ma már azért egyre elfogadotabb az ha valaki nem eszik húst, Magyarországon is sorra nyílnak a vega, vegán éttermek. Külföldön pedig még divatosabb ez a fajta táplálkozás.
2014. júl. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
Nekem az égegyadta világon semmi. Mondjuk igen, oda kell figyelniük az étrendre, hogy tényleg minden szükséges tápanyaghoz hozzájusson a szervezetük így is, de felőlem mindenki úgy él, ahogy akar. Velem inkább a vegetáriánusok szoktak taplók lenni, mert én nem vagyok az.
2014. júl. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

Egyrészt csak néhány húsfogyasztónak van gondja velük, az általánosítás nem jó dolog.


Másrészt a legtöbb nem foglalkozna ezzel, ha a vegetáriánusok többsége (NEM MIND) nem hirdetné azt, hogy nem eszik húst - ha csak egyszerüen kihagyja a húsos ételeket, feleannyira lenne feltünö, és nem akaarnának "téríteni", azaz meggyözni a húsevöket, hogy milyen rossz emberek.


Alapesetben az ember mindenevö - tehát EZ igaz - (ugyanis nemcsak húsevö és növényevö kategória van a biológiában), ezért valamennyi állati fehérjére szüksége van. De ez sokkal kevesebb, mint amennyit az átlag ember fogyaszt, és az a vegetáriánus, aki tejet, tejterméket, tojást fogyaszt, ezt beöven megkapja. Szóval ilyen esetekben nincs semmiféle hiánybetegség.


Az meg, hogy a hús finom - ez ízlés kérdése, ha valaki nem szereti, annak nem az.


Ha mindkét oldalon több lenne a tolerancia, akkor semmi gond sem lenne ebböl.

Egyébként érdekes módok nyugatabbra külföldön senki nem kezd ilyesmi miatt vitatkozni, tudomásul veszik, hohgy X vagy Y nem eszik húst, és ha venegségbe jön, akkor készítenek neki valami húsmentes ételt is, hogy ne csak a körítés-saláta maradjon neki.


Én a mindenevö kategóriába tartozom, de elég sok vegetáriánus ismerösöm van, és még egyetlen egynek sem kellett éhen maradnia, söt sok húsevö is idöközben megszerette a húsmentes ételek egy részét.

2014. júl. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%

Mindenkinek ki kell alakìtania a táplálkozását.Pl.vèrcsoport szerint

A legjobb a saját megfigyelés! Ezek után már egyszerü a dolgunk.

Nem kell a hülye tápl.stratégiáknak bedõlnünk,mert tudjuk,hogy

nekünk mi a megfelelõ eledel.Ne fogadjatok el semmiféle tézist

divatot,mindenki más-és más hála Istennek!

2014. júl. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Engem nem izgat amég nem győzködi a többieket, hogy ez mennyivel egészségesebb.
2014. júl. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, nekem sok vega ismerősöm van, és egyik se mondta, hogy bárki cseszegetné őket. Ellenben itt mindig van olyan kérdés, hogy jaj mi bajunk a vegákkal, szerintem csak figyelemfelkeltés, a kutya nem tőrödik azzal mit eszel.
2014. júl. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
Nekem pl semmi gondom nincs velük. Ugyan nem értem, hogy hogyan tudnak csak zöldségeken és egyéb ilyen vega ételeken élni, de végülis mindenkinek a saját dolga eldönteni, hogy mit eszik.
2014. júl. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!