Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Szókratész, Albert Einstein,...

Szókratész, Albert Einstein, Arisztotelész, Isaac Newton, Nikola Tesla. Mind vegetáriánus volt. Akkor hogy jön a húsevő azzal, hogy aki nem eszik húst, az bolond?

Figyelt kérdés

2014. júl. 30. 13:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
67%
Adolf Hitler is vega volt :)
2014. júl. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
67%

Ez kamu. Hitler nem volt vega, csak a propaganda miatt mondták róla, hogy az.


Az eredeti kérdésre válaszolva: Nem tudom. Biztos így védekeznek az ellen, hogy fel kelljen ismerniük a húsevés hátrányait.

2014. júl. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
65%
De igen, Hitler vega volt. És Rákosi Mátyás is.
2014. júl. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
47%
A kulcsszavaid alapján pedig nem vagy egy lángelme :D
2014. júl. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%
Hogy Einstein szavaival éljek, "Könnyebb kettéhasítani egy atommagot, mint megtörni egy előítéletet". Ezért.
2014. júl. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 k.zl ***** válasza:
82%
Hitler ritkán evett húst, mert emésztési problémái voltak, de nem volt vegetáriánus. De még ha az is lett volna, az sem jelent semmit. Nyilván nem ez alapján az egy tulajdonság alapján ítélünk meg valamit. Másrészt meg nem csak állatszeretet miatt lehet valaki vega, hanem pl. egészségi, vagy vallási, vagy spirituális vagy akármi más okokból.
2014. aug. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom még Leonardo Da Vinci is az volt, ő sem volt egy hülye gyerek:)
2014. aug. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

Hitler nem vega volt, hanem Rothschild.

[link]

[link]

2014. aug. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
68%

Nos, ha engem kérdezel, én a nagy gondolkodóknak hiszek, nem a kis okoskodóknak. És felteszem a kérdést, a húsevők hogy lehetnek ennyire, de ennyire ostobák, és érzéketlenek?!


"Valóban azt kérdezed, mi oka volt Pithagorasznak arra, hogy nem fogyasztott húst? Én részemről azon csodálkozom, hogy milyen véletlen folytán, és milyen elmeállapotban érinthette szájához az első ember az alvadt vért, és vehette ajkaihoz egy halott teremtmény húsát, és hogyan rakhatott az asztalra halott, áporodott testeket, és hogy merészelte élelemnek és táplálónak nevezni azt, ami kis idővel azelőtt még bőgött, kiáltozott, mozgott és élt. Hogyan képes egy személy kibírni azt a látványt, mikor torkokat metszenek el, bőrt nyúznak le és végtagokat tépnek ki a testből? Hogyan képes orra a bűzt elviselni? Hogyan nem undorodott meg attól a szennyeződéstől, ami salakkal való érintkezés, és az ebből a sebekből származó nedvek és váladékok magába szívása eredményezett? Minden bizonnyal nem oroszlánokat és farkasokat eszünk meg önvédelem céljából, hanem éppen ellenkezőleg, ezekkel nem törődünk, viszont az ártalmatlan és szelíd állatokat lemészároljuk, akiknek nincs fullánkjuk, vagy veszedelmes fogsoruk, amivel bánthatnának minket. Egy kevés hús kedvéért megfosztjuk őket a naptól, a fénytől és életüktől, melyhez joguk van, születésüknél és létüknél fogva." Plutarchosz

2014. aug. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
62%
Jaj Istenem, még nem ismertem ezt a (bélforgató)Plutarchos idézetet, de annyira tökéletesen visszaadja amit a hússal, mint élelemmel kapcsolatosan gyerekkorom óta ösztönösen érzek. Sosem értettem, hogy lehet ínycsiklandó étel ez valaki számára és miért esszük meg ha nem az életünk múlik rajta és rendelkezésre áll más élelemforrás is. Fura, mások meg imádják, egyenesen alap élelmiszernek tartják, vajon hogy tudunk ennyire különbözni mi emberek egymástól.
2014. aug. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!