Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Nincs már epegondom. Mi lehet...

Nincs már epegondom. Mi lehet erre a magyarázat?

Figyelt kérdés
Megműtöttek, azóta napi többször ment a hasam, hánytam. Mióta vega vagyok, megszűnt az összes epés panaszom...
2014. júl. 31. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
MIvel az epe a zsíremésztésre szolgál, a vega életmódnál meg alig kerül a szervezetbe zsiradék, ezért teljesen természetes a dolog.
2014. júl. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
:) Tévedsz. Ha nem ettem elég zsírt, még rosszabb volt.
2014. júl. 31. 22:04
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

Akkor nincs kérdésed, csak meg akartad osztani velünk, hogy a vege életmód segített az epés panaszaid elmulasztásában.


OK.

2014. júl. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
tok erdekes, mert lecsotol, vagy ubitol is sokakknak van. a hus amgy is nehezebben emesztodik, tobbszoros ido alatt, mint novenyek..es neked.ez a gondod....lehet vmi betegseged, csak.elnyomod a tuneteket ezzel.
2014. aug. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudhatjuk (jó, aki nem ért a témához, nem szakértő, az amúgyse), arról sincs fogalmunk, hogyan eszel, nemhogy a tested egyedi dolgairól. Mindenesetre örülj neki :)


Első, miért ne ehetne zsírosan egy vega? Személy szerint nagyon könnyen beviszek 200g zsírt naponta vega táplálkozással (nem vagyok vega, de úgy havi egyszer van húsos étkezésem. ha sok húst ennék, kevesebb lenne a zsírbevitelem, de mivel nem eszem rengeteg fehérjét, s szénhidrátot sem, a zsírnak kell biztosítani a kalóriabevitel nagy részét)... A tipikus ugyan 130-150g, mert igyekszem minél kevesebbet enni, mert fogynom kéne, de ha nem megyek rá a zsír visszafogására, akkor azért gyakran magasabb ennél...

2014. aug. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én ismerek egy akkoriban még fiatal (huszonéves) vegetáriánust, akinek epeköve volt, pedig gyerekkora óta nem evett húst. Talán ha genetikailag hajlamos rá az ember, a táplálkozás sem segít rajta.
2014. aug. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!