Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok esznek kaviárt?

Vegetáriánusok esznek kaviárt?

Figyelt kérdés
A kaviár tisztított és sózott halikra. Az ikra a halak és bizonyos tengeri állatok, például tengerisünök, rákok és kagylók teljesen érett megtermékenyítetlen vagy már megtermékenyített petéinek összessége.

2014. okt. 11. 08:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Természetesen nem.
2014. okt. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Attól függ, hogy milyen vega, a vegetarianizmuson belül többféle irányzat van, vannak akik a halat megeszik.
2014. okt. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Az ikra kinyeréséhez megölik a halat. Egy vegetáriánus pedig nem eszik olyat, amihez meg kell ölni egy állatot. A kaviár nem vegetáriánus, ahogy a hal sem, vagy más tengeri állat sem. Mára (főleg a nagyonokos bulvárapoknak köszönhetően) elterjedt az a nézet, hogy a halevés is belefér, de ez nem igaz. Az eredeti vegetarianizmus alapelvével ez nem összeegyeztethető.
2014. okt. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

2.: igen, de a peszketáriánus nem tartozik ezek közé, mivel fogyaszt HÚST, vagyis halat.


Nem, természetesen nem esznek ilyesmit.

2014. okt. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de azok nem vegetáriánusok. Mégis sokan annak nevezik magukat.
2014. okt. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Én nem eszek, és azzal értek egyet, aki azt írta, hogy egy vegetáriánus azt eszi csak meg, amiért nem ölik meg az állatot.
2014. okt. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. És halat sem. Az is egy döglött állat.
2014. nov. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nem is értem, honnan ez a téveszme?


egyszer egy ismerősöm azt mondta, a hal nem hús - hát minek neveznéd? - kérdeztem tőle, és nem tudott rá felelni, "csak azt tudom, hogy nem hús, de hogy mi? fogalmam nincs" - ezt ti értitek, "a hal nem hús"? hát egy állatról beszélünk, aminek élelmiszer-technológiai módszerekkel fogyaszthatóvá alakítjuk a "szövetállományát" - ami konkrétan a HÚSA... de most nem?

2014. nov. 13. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ami a halikrát illeti, az ugyanolyan besorolás alá esik sztem, mint a tojás - nem hús ugyan, , de mégiscsak állati eredetű, vannak, akik fogyasztják, és vannak, akik nem; szerintem ez elvi kérdés, illetve ízlésbeli...


én nem eszem kaviárt, és tojást sem, de pl. tejtermékeket igen, mert egyrészt attól nem viszolygok, másrészt, szigorú értelemben véve ahhoz nem kell leölni az állatot - bár tudom, a vegánok azt is kizsákmányolásnak tartják, ha az állatot a tejéért tartják, de én még nem vagyok azon a szinten, szeretem a tejtermékeket, és egyelőre nem tudok lemondani róluk...

2014. nov. 13. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
3. válaszolónak tökéletesen igaza van, aki halat fogyaszt, az nem vegetáriánus, mert a hal állat, le kell ölni a húsáért - viszont a téveszme nem újkeletű, és nem is a mai bulvár szüleménye, hanem még anno a keresztények terjesztették el, mert böjtkor nem bírták a kimerítő fizikai munkát a halászok, illetve a földeken, és kellett egy kiskapu.... ezért kitalálták, hogy a hal hidegvérű, ezért a húsa fogyasztható - pedig nem!
2014. nov. 13. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!