Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért alakult ki az a tévhit...

Miért alakult ki az a tévhit az emberekben, hogy a vegetáriánusok esznek halat?

Figyelt kérdés

2014. aug. 5. 08:28
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
83%
Nem tévhit, sokan nem tekintik húsnak a halat. De értem mit mondasz, sokféle irányzata van a vegetarianizmusnak, tejes, tojásos, halas... stb.
2014. aug. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem azért, mert Nagypénteken halat szabad enni, de melegvérű állatok húsát nem, ezért keverhették bele a vegetarianizmusba.
2014. aug. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
93%
Én is ismerek olyat aki vegetáriánusnak tartja magát, de tejtermékeket és halat eszik.
2014. aug. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Andizsuzsi ***** válasza:
65%
A szemivegák csak vörös húst nem esznek, baromfit és halat igen
2014. aug. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Kezdem érteni, akkor valószínű, aki nem álatszeretetből és meggyőződésből vega az eszik halat is? Ez nekem tök fura, olyan, mintha találna egy jó indokot a válogatósságára.
2014. aug. 5. 10:30
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Én is találkoztam halat evő, magát vegetáriánusnak tartó emberrel. Szerintem ők azok, akik egészségügyi okokból nem akarnak húst enni, a halat pedig egészségesnek tartják.
2014. aug. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Andizsuzsi ***** válasza:
54%
A vegánok azok, akik állatszeretetből nem esznek semmilyen állati eredetű élelmiszert, mert nem akarják az állatokat kizsákmányolni. Ez volt az eredeti irányzat. Aztán mint minden, ez is különböző irányzatokra bomlott, és lettek olyanok, akik csak az állatok leölését nem tartják elfogadhatónak, és vannak, akik eü. okokból nem esznek bizonyos állati eredetű dolgokat.
2014. aug. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:
14%
A vegánok nem esznek semmilyen állati eredetű élelmiszert míg a vegetáriánusok igen pl. tej, túró,tojás, hal, csirkemell stb.
2014. aug. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
A mellét igen, de a combját már nem? No ezt sem értem. Vagy a melléhez nem kell levágni az állatot? :-)Erre már én is azt mondom, hogy jó, hogy van mire fogni a válogatósságot, mert ésszerűséget nem találok benne.
2014. aug. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 k.zl ***** válasza:
100%

Alapvetően a vegetarianizmus minden hús evését elutasítja, mert azért közvetlenül meg kell ölni egy állatot. Tehát sem a csirke, sem a hal, sem semmilyen tengeri állat vagy akár belsőségek nem férnek bele. Akármilyen okból nem eszik húst valaki, csak akkor nevezhető vegetáriánusnak, ha soha nem eszik húst egyáltalán, és nem tesz kivételt néha-néha, és nem eszi meg a húslevest vagy a pörköltszaftot, csak mert kivette belőle a húst.

A vegetarianizmus nem csak egy divatos elnevezés, vagy diéta, hanem egy életmód, életszemlélet, ami már időszámításunk előtt létezett. Szóval nem ragaszthatja mindenki magára, aki csak egy kis húst eszik. Vagy konzekvens valaki, vagy nem.

2014. aug. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!